Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyitott ablak, késő esti...

Nyitott ablak, késő esti erkélyen beszélgetés, ki a "hibás"?

Figyelt kérdés

Sajnos többedjére futok bele abba a helyzetbe hogy az egyik szomszéd lakás lakói az erkélyen késő estig (éjfél utánig) beszélnek hangosan. Mivel lakásom kicsi, nyitott ablaknál tudok jól aludni mivel a kicsi légtartalmat alvás alatt gyorsan elhasználom. Kértem őket, hogy ha lehet ne erkélyen beszélgessenek éjszaka .Napközben is előfordul hogy ott beszélgetnek, de az nem zavar mert épp nem elaludni akarok.


A kérdésem, szerintetek én vagyok-e az bajkeverő ebben a helyzetben, mert nyitott ablaknál alszom, vagy ők, hogy hangoskodnak?



2020. máj. 15. 01:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Lehetnének tekintettel rád szerintem, de nem tilthatod meg nekik hogy a saját erkélyükön beszélgessenek akár reggelig is, ha jól esik nekik.


Abban az esetben szólhatsz ha éjszaka ordibálnak vagy tényleges hangzavart csinálnak

2020. máj. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg a házirendet nézd meg, ott van-e megemlítve valami ezzel kapcsolatban.

Pl.nálunk beleírták, h. hétvégén délután 14:00óráig lehet hangosabb gépet üzemeltetni, azaz mosni, centrifugálni. Pont amiatt, mert vékonyabbak a falak.

2020. máj. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem a te idegesitesedre beszelgetnek, csak bele sem gondolnak, hogy zavaroak lehetnek. Ha normalisan megkered oket, biztosan abbahagyjak, ha elkezdesz veszekedni lehet elkezdodik egy szokasos szomszedhaboru.

Probald meg megszokni vagy elfogadni, mint ha egy zajos fout mellett laknal ... minel hobban felhuzod magad, annal idegesitobb lesz.

2020. máj. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
hobban-jobban (elutes)
2020. máj. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Engem azert kezdett ki a szomszedom, mert reggel lifttel vittem le a kutyat. Nem is egy szinten lakunk. Eloszor vart hajnalban a lepcsohazban pongyolaban, hogy amikor visszajovok a setabol beszelni tudjon velem. Elbeszelgettunk, elmeseltem hogy meg olyan pici a kutya, hogy nem megy a lepcson es elnezest, probalok figyelni. Nem torodott bele, a lepcsohazi randi megismetlodott. Meg egyszer elmagyaraztam, hogy fel a kiskutya a lepcsotol, meg nem tudja hasznalni es amugy sem hangoskodunk (hivom a liftet, beszallunk, lemegyek). Meg mindig nem torodott bele, ment a kozos kepviselohoz, liftszerelot hivatott hogy allitsak le a liftet, engem levelekkel bombazott. :) Mar majdnem bedilizett. Tudtam en, hogy csak a kutya zavarja ezert elojottem az aduasszal:

Elmeseltem neki, hogy 2 szivinfarktusom volt mar es kutya ide vagy oda, erkolcstelen dolognak tartom beszolni egy szivbeteg embernek a lift hasznalataert csak azert mert valaki nem tudja elviselni az allatokat. Erdekes modon azota nem zavarja annyira, hogy elem az eletem.

2020. máj. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
Gondold el ha teged zavar a szomszed beszelgetese, akkor mit kaphatnak akik a bulinegyed kornyeken elnek es nyaron tarva nyitva van az ablak a kanikulaban, vagy amikor egesz ejjel elduborog egy villamos a koruton.
2020. máj. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Csinalj egy kis apro sutit es menj at te is dumcsizni :)
2020. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Csak a beszelgetes zavar? Az nem szokott amikor jobb idoben beinditjak majd a legkondikat? Egyik-masik csorog zorog egesz nyaron.
2020. máj. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Éreztem, hogy eséllyel én lennék a bunkó ha forszíroznám, ezért kértem ki a véleményeteket. Saját sérelmeit az ember mindig eltúlozza, jól jön külső szemszög,
2020. máj. 15. 08:16
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem gondolom, hogy eltúlzod, inkább az a helyzet, hogy ők nem gondolják, hogy ez zavaró lehet. Saját tapasztalatból mondom, kamaszkoromban egy nyáron sötétedésig sétáltunk a barátnőmmel, aztán leültünk a lépcsőház elé, hogy megvárjuk a barátját, aki jött haza a délutános műszakból. Ketten voltunk, beszélgettünk, csendesebben, mint napközben, de mégsem elég halkan. Mikor felmentem, édesanyám mondta, hogy felhallatszott. Érteni nem értette, de hallotta, hogy ott vagyunk.

Egy idő után kevesebb ember és jármű van az utcán, az élet zajai elhalkulnak, és észre sem veszed, hogy az egyébként nem ordítós beszéded is hangosnak tűnik.

2020. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!