Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyitott ablak, késő esti...

Nyitott ablak, késő esti erkélyen beszélgetés, ki a "hibás"?

Figyelt kérdés

Sajnos többedjére futok bele abba a helyzetbe hogy az egyik szomszéd lakás lakói az erkélyen késő estig (éjfél utánig) beszélnek hangosan. Mivel lakásom kicsi, nyitott ablaknál tudok jól aludni mivel a kicsi légtartalmat alvás alatt gyorsan elhasználom. Kértem őket, hogy ha lehet ne erkélyen beszélgessenek éjszaka .Napközben is előfordul hogy ott beszélgetnek, de az nem zavar mert épp nem elaludni akarok.


A kérdésem, szerintetek én vagyok-e az bajkeverő ebben a helyzetben, mert nyitott ablaknál alszom, vagy ők, hogy hangoskodnak?



2020. máj. 15. 01:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a kérdéskör. Nálunk is sokszor hallani lehet pofázni a szomszédokat,akár csukott ablaknál is!!! De most jön a poén:én elég sokáig szoktam PS-ezni,és régebben volt hogy eléggé kiborultam egy-kér játékon. De soha senki nem szólt miatta. Persze azóta én is alapállásba raktam a fejem.
2020. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem annyi jutott eszembe, hogy nincs másik irányba ablakod? Eddig ahány lakásban laktam, mindegyiknek az épület legalább 2 oldalán voltak ablakok. Akkor nem az erkély fele esőt nyitnád ki, hanem a másik oldalon, lakáson belül meg jár a levegő azért, ha nem tapasztod be az ajtókat.

Így neked is lenne levegőd, és ők is beszélgethetnének.

2020. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Azzal tisztában kellene lenni h éjjel minden csendes,nincs utcai zaj sem.

Sokkal jobban hallani mindent kivulrol belulrol egyarànt.

Én is szoktam a férjemmel későig kinnt üldügélni,lehet viccesen hangzik de nagyon nagyon halkan beszélünk,majdnem suttogàs de mégsem.

Tisztában vagyok azzal h ez egy tàrsasház,van akinél nyitva lehet egy ablak.

De tapasztalatbol mondom h az egyik szomszedom nappal zart ablakoknal is hallom nemhogy nyitott ablaknál.Engem is bosszant amikor bekell csuknom az ablakot és megkell fulladnom azért h pihenni tudjak.

Kérd meg őket mégegyszer beszéljenek halkan.Vagy 10orakor menjenek be a lakásba folytassák ott.

De nyugodtan hivhatsz rendőrt.

Kinnt lehet ulni a teraszon akár reggelig de ugy hogy nem zavarjak a szomszédokat.

Sajnos a normál beszéd hangos éjjel.Ezt magyaràzd el nekik

2020. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy bajkeverő, de a mai "jogom van mindenhez" életmódban Mo.-n semmit nem lehet az ilyenekkel kezdeni. Mellettem egy öreg van, aki ha rájön éjjel 1-kor, vagy reggel 4-kor a fő csatornát hallgattatja a körülötte lévőkkel. Szóljak neki? Minek? Holnap utánra elfelejti. A házmesternek mondani megint minek?


Te már léptél kulturáltan. Viszont ötletként a füldugót javaslom:).

2020. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha rómák akkor hagyjad mert fel fognak jelenteni, hogy rassziata vagy és elnyomod őket, vaagy jön a bökő.
2020. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tegyél föl ilyen izét, fül/fejhallgatót; vagy van füldugó is; az pl olyankor talán nem jó, ha mondjuk ... Na, szal olyankor jó, ha mondjuk rezeg is a telefonod az ébresztővel; és ott van valahol melletted; nemtom pl másik oldalon , másik falterületen van-e ablak, ahonnan esetleg tompábban jönnének a zajok, vagy átköltöznél esetleg másik szobába, ami messzebb van tőlük, és akkor azt meg kinevezni nappalinak;mert amúgy nem tudom pl milyen szomszédaid vannak, hogy pl értenek -e a szép szóból, hogy "csöndesebben vigadjanak" ha lehet, mert bármilyen hihetetlen, ilyenkor valaki aludna. Volt az az értetlen néni is, vagy nemtom, próbált-e , kísérelt-e meg valaki panaszt tenni neki, merthogy több éven keresztül arra ébredtek a környezetében élők, hogy hajnali hatkor max hangerőn bömbölteti a klasszikus zenét; és ez ment egész nap asszem kábé este 10-ig. Na, de egyébként voltam én olyan helyen egyszer vendégségben, hogy emeletes ház volt, és kábé az ablak alatt ment el a hév; és azt mondták az ott lakók, hogy meg lehet szokni. Tehát pl ez ilyen alapzaj lesz; és tudod, ha már nagyon fáradt az ember; akkor úgyis elalszik. Ezt a végét , a pontosvessző után már külön. Tehát ez meg máshonnan jött info, itt olvastam egyszer régi kérdés alatt. Amúgy nekem is volt olyan; hogy olyan helyen nyaraltam; ahol ki kellett nyitni az ablakot alváskor; de ott 5 percnyire se a hoteltől volt egy szórakozóhely; aztán úgy kísérletezgettem az ablakkal, próbáltam ugyállítani (bukó ablak), hogy hogy lenne a legtompább a hang; végül találtam egy pozitúrát, egy megfelelő szöget; amivel már lehetett könnyedén aludni. Valamennyi zaj is bejött a levegővel együtt -pedig én csak a levegőt akartam, -de ami szóval tehát a megfelelő szöget zárva már nem is zavart. :) Szóval lehet, hogy próbálj esetleg egy ilyen szöget megkeresni. Az az ablak olyan stabil volt, vagy legalábbis nem süvített a szél mondjuk, hogy löködje az ablakot; tehát úgy maradt; ahogy én beállítottam szerencsére; nem tudom, a tiéd milyen; mert ha pl kitámasztod könyvvel, nehogy kiessen a könyv az ablakból, hogyha mondjuk nincs szúnyogháló , vagy ilyesmi. Vagy pl kikötözöd az ajtókilincshez úgy, hogy feszes legyen a madzag; vagy például esetleg ha gyurmával oda tudnád tapasztani, ahol neked pont jó. Vagy nemtom mennyire lenne hatásos , ha egyszer kikiabálnál, hogy "Halkabban már, valaki aludni szeretne!" ilyen szigorú hangon; de mondjuk akkor lehet, hogy egy éjszakára kicsit visszavennének, "behúznák fülük-farkuk", de utána meg pedig haragudnának rád már örökre; és lehet, hogy folytatnák tovább; és következőleg már nem lenne hatásos. Viszont akkor meg lehet, hogy pl ha van gyerek az emeletesházban; ő meg pont arra riadna fel, hogy rákiáltassz a dumálókra, mert amúgy lehet, hogy ő meg pont jót aludt.
2020. máj. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!