Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest vs vidék ? Írjatok...

Budapest vs vidék ? Írjatok mellette és ellene szóló érveket, hol jobb élni, hol jobbak a körülmények, tapasztalatok, miben másak az emberek stb....

Figyelt kérdés

2020. máj. 20. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez már a sokadik ilyen jellegű kérdés az utóbbi időben. Ugye nem ugyanaz az ember írogatja ki őket??
2020. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nekem ez az első ilyen jellegű kérdés
2020. máj. 20. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nyílván pesten jobbak a megélhetési körülmények több a munka es stb. De vidéken sokkal tisztább a levegő. Meg nincs annyi zaj maximum a kakas kukorékol itt meg a szirénákra és az őrült emberekere,kocsi dudálásokra,bolond szomszédokra,fúrásra lehet csodálastosan felébredni😁..Egyébként az utsó pont,hogy miben mássabbak az emberek ez így érdekes. Amit én észrevetem,hogy sokkal nagyobb a látáskörűk, mint azoknak akik vidéken élnek. Pestiek szeretnek többszemszögből is látni dolgokat es nincs az a kötődes, mint vidéken,hogy így a helyes így csináld. Viszont a vidékiek sokkal nyugotabbak. Talán ennyi észrevetelem van 😅
2020. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapest:


-Jóval több munkalehetőség

-Pörgés

-Sokkal több a választék mindenből (éttermek, boltok, szórakozóhelyek stb.)

-Vidékhez képest sokkal jobb a tömegközlekedés

-Sok rendezvény


-Drága a lakhatás

-Dugók, nagy forgalom


Vidék


-Sokkal csendesebb, nem olyan nagy a forgalom

-Olcsóbb

-Nyitottabbak az emberek (saját tapasztalat, én így vettem észre)


-Várostól függ, de sokszor Bp-hez képest elég gyatra a tömegközlekedés

-Kevés munkalehetőség (persze ez is városfüggő)

-Sokszor csak pár normális étterem, bolt, szórakozóhely közül lehet választani

-A vidéki emberek problémája: "minden Pesten van" :D

2020. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Most ez a kötelező minden nap kiírandó kérdés? :D


Pár napja írtam ezt egy másikhoz, bemásolom hátha neked is releváns:


Mikor elkezdtem az egyetemet, felköltöztem Pestre albérletbe. 6 évig laktam ott összesen, ezalatt 2 lakásban is, egyszer a belvárosban, egyszer pedig egy külsőbb kerületben.


Azután az agglomerációba költöztem, most is itt élek ~20 km-re Budapesttől.



Fényévekkel, leírhatatlanul jobb a mostani lakhelyem.



Pest számomra elviselhetetlen volt lakhatás szempontjából. Először is irreálisan drága a lakás is és minden más is. De ez még egy dolog... Amit nem bírtam igazából, az maga a város, hogy az egész egy nagy közlekedési csomópont kb... Mindenhol tömeg, zaj, zsúfoltság, még több tömeg, szemét, ürülék, beton, még több tömeg, hajléktalanok, rohanás, őrültek, tömeg. Nincs egy csendes zug, ahol az ember egyedül lehetne a gondolataival.



Most kint lakok a "zöldben", jelenleg is a kitárt ablak mellett ülök, napfény és madárcsicsergés jön be csak. Ha végeztem a munkával akkor kimegyek sétálni egyet az erdőbe. :)


A településen nem jellemző a szemét, a zaj, az ürülék és a többi. Egy nyugis, csendes kis falu. Az ember bármerre indul, perceken belül az erdőben találja magát, ahol nincs egy lélek se.


Sokkal olcsóbb minden, és az egész helynek van egy "chill" atmoszférája.



Pesten belül ajtótól ajtóig 45 percet utaztam suliba, most kereken 1 órát utazok munkába, szóval ilyen téren szerintem semmi jelentősége.


Az egyik pesti plázában bő fél óra alatt ott tudok lenni itthonról, szóval vásárlás, bank, posta, drogéria, mozi, ilyesmik nagyon kényelmesen és gyorsan elérhetőek, nem érzem magam elzárva a világtól.



Semmi pénzért nem költöznék vissza a kaptárba. :)

2020. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok évig vidéken éltem. Nagyon békés, csendes. A mai napig szeretek ott lenni, de nem költöznék ugyanolyan kis helyre.

Most Pesten élek, gyakran zavar a forgalom, de cserébe jóval több lehetőség közül választhatok bolt és szórakozás terén, illetve hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla, de itt is sok szép hely van.

Barátokból is több van itt mint vidéken, régen sem a faluban sikerült barátokat találnom.

2020. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit vidéken megkapok, annál több olyat nem kapnék Pesten, amire vágynék. Nyilván számít, hogy a vidék egy kisebb várost, vagy egy bármilyen központtól távol eső falut takar.

Én egy pár tízezres városban élek. A saját szórakozási lehetőségeimet itt is megtalálom, munkám szerencsére van. Az szokott problémát jelenteni, hogy ha van egy jó koncert Pesten, akkor nem elég, hogy drága a belépő, de el is kell utazni addig. Nekem a pesti nyüzsgés sok, nem szívesen élnék ott. Ráadásul a fizetés-megélhetés aránya szerintem rosszabb, mint itt-ott vidéken.

2020. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken nőttem fel, sokkal jobban szeretem mint Budapestet.

Hogy miért élek mégis Budapesten? Itt toltam végig az egyetemet, és most itt is dolgozok, a munkalehetőségek ezerszer jobbak.


De nagyon hiányzik a vidék, mindig jó hazamenni szülőkhöz. Ott érzem magam otthon igazán.

2020. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

BP: Ugyanúgy nincs munka, mint máshol. Retek messze van minden (időben, mert nincs autós lehetőség). De a párommal ott tudtam összeköltözni 😃 ez az egyeglen pozitívum

Autózni nem lehet. A közlekedés ugyan jó. A dugók nem olyan lehetetlenek, mint írják. A probléma akkor jön, mikor parkolóhelyet kell találni. Az annyi, mint az utazás maga...

A tömegközlekedés pedig katasztrofális. Boltba-munkahelyre eljutni fél-fél óra. Vagy több. Átlagban. Bicajjal ugyanez, csak még leizzadsz-szétázol mellé.


Megyeszékhely:

Mindig van parkoló, minden közel van, mert autóval 5-10 perc alatt bárhol ott vagy. Minden szolgáltatás elérhető, mint a fővárosban. Tisztább. Kevesebb ember van.

2020. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: érdekelne, mi alapján pontoztak le, mert hogy ez a valóság, amit írtál.. :D Még annyit hozzátennék, hogy vidéken is sajnos egyre lehetetlenebb a közlekedés csúcsidőben, és a lakásod előtti parkolás nap végén. De ez is egy olyan dolog, amivel nyilván majd csak akkor fognak foglalkozni, amikor már végképp félnapos dugók lesznek.

Mivel kompromisszumokra van szükség már a mai világban, én az önkormányzatok részéről (amíg még nem ölik egymást az emberek) építenék ingyenes parkolóházakat azon autók részére, amiket csak havonta 1x, vagy ritkábban használnak. Mert ahol lakom, a közvetlen környéken legalább 10 olyan autó van, ami féléve nem mozdult el a helyéről, csak foglalja a parkolót. Vagy épp van egy bérelt parkolóhely, de sosem láttam még ott autót parkolni.

2020. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!