Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más társasházban is ilyen...

Más társasházban is ilyen körülményes hisztizős emberek a lakók?

Figyelt kérdés

Nem lakok itt régóta, de már most elegem van belőlük. Olvasom mindig a levelezőlistát meg a járványra tekintettel az udvaron volt egy lakógyűlés és esküszöm, le vagyok döbbenve, hogy emberek min nem képesek tépni magukat. Kicsi a ház, van pár üzlethelység és iroda is benne, két lakó, aki külföldön él és mi, nagyjából 5-en, akik tényleg itt lakunk. Jelenleg 3 aktuális téma van: a kukatároló elhelyezése, a bejárati ajtó üvegezése és a takarítás.


A bejárati ajtóra készült árajánlat, 5 féle üvegminta közül választhatunk. Én mondtam, hogy nekem aztán mindegy, vonalas vagy sima, kristályos vagy pöttyös, őszintén lesz*rom, min jövök be, úgyis rácsos az egész. Erre két lakó ezen is összekapott, mert hogy ez meg az hogy néz már ki, hát ők biztos nem nézik azt, amit a másik választott, inkább cseréljék ki a mágneszárat, mert az szar, egyébként hangos, télen nem csukódik, minek fizettük ki, nem érdekel, hogy típushiba, ésakorlátotisfestenikell... Oké.


Na aztán jött a takarítás. Jelenleg 5000 a közös költség, a takarítás eddig úgy ment, hogy az aktív, fiatalabb lakókról készült egy beosztás, hogy épp ki söpri/mossa végig a házat. A közösképviselő meg én takarítottunk, a többiek szartak rá nyilván. Én ismét nem szóltam semmit a témához, nekem ennyi pénzért jó volt így is, nem nagy a ház, csak 3 lépcsőforduló és 6 kicsi folyosó az egész. Az egyik tyúk megint elkezdte, hogy ő azért nem takarít, mert kifizette és hogy nem tartották az ígéretet. Ehhez becsatlakoztak hárman, az lett a konklúzuió, hogy ők ugyan nem nyúlnak hozzá, majd aki akarja, hobbiból megcsinálja, a közösköltség meg egy forinttal ne merjen nőni, mert hurrdurr. Aztán végül megtört a jég, mikor találtunk embert, aki egy főre lebontva valami + 800 forintért megcsinálja... Oké.


Na aztán jött az a telibekúrt kukatároló. Mert ugye az utcán ha szabadon állnak a kukák, akkor más teleszemeteli. Lakatoljuk le őket. Nem, hát ők nem fogják mindig kinyitni, ha jön a kukás és amúgy is, macerás. Legyen szeméttároló. Nem, azt az önkormányzat nem engedi. De kinn ne legyenek, mert az egyiknek az csípi a szemét, hogy esik az eső, a másiknak meg az, hogy kulccsal kell nyitni. De be nem fér, mert csak a lépcsőházba férne, ott meg tűzubiztonságilag nem megfelelő. Akkor legalább a szelektív papírt és a műanyagot vigyük be, az kisebb meg amúgy is. Oké. Ezzel ért véget a gyűlés, aztán jön az üzenet a levlistára az első emeleti lakótól, hogy hogy képzeli a közös képviselő, hogy önhatalmúan behúzta a kukákat és hogy ez szabályellenes és amúgy büdös és a többi... Mindezt olyan okádék stílusban, hisztis kislány módjára, hogy lekarmoltam magam.


Aztán valamelyik nap írt nekem a közösképviselő (legyen Béla), hogy megkaptam-e az üzeneteket, mert nem reagáltam meg. Mondom, figyelj, Béla, nekem sok rigolyám nincs a ház dolgaival kapcsolatban, amik ötletek elhangzottak, nekem azok közül minden jól van úgy, ahogy van. Amíg nem a nappalimon keresztül húzzák ki a szemetet és nem 20 a közösköltség, addig igazából mindegy és nem tudok az egészhez mit hozzáfűzni, vedd úgy, hogy nincs ötletem, sem ellenvetésem.


Természetesen megy az ordibálás az erkélyen, ha valaki fúrni mer, a ház előtti füves területen is annyit hisztiztek, amennyi épp nem szégyen, csípi a szemüket a tetőbeépítés miatti zaj, zavarja őket a szomszéd ház és az egész viadalban jóformán csak én vagyok rugalmas és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy a pitsába van ezeknek ennyi bajuk és azt miért ilyen hangnemben közlik egy olyan emberrel szemben, aki önként vállalta ezt a szerepet, ugyanakkor ugyanolyan lakó, mint bárki és megoldást akar.


Ki a f.szt érdekel, hogy milyen virág vagy fű van a főbejárat előtt, ha az erkélyemen azt csinálok, amit akarok (és mindenki más is), hol nem szarom le, hogy vizes a műanyagkuka fedele?


Én vagyok igénytelen vagy tényleg maga a hisztispokol ez a tucat idióta?

Csodálom, hogy nekem még nem szóltak be...


2020. máj. 20. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Talan ezert szuletett az a mondas: "kozos lonak turos a hata"
2020. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Tarsashaz egy szuksegmegoldas ... aki teheti elmenekul csaladihazas kornyezetbe (ott is vannak gondok de mas termeszetuek) ... ilyenkor almodozik az ember egy lakatlan szigetrol.
2020. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem sosem zavart semmilyen (lakásomon kívüli) tényező a házban és egy lakó zaja sem. Nem azt mondom, hogy megkeserítik az életem, mert eddig is csak megfigyelő voltam, csak nem fér a fejembe ez a sok pattogás. Hogy miért csinálnak kardinális problémákat minden piti hülyeségből és miért nem legyintenek, hogy "nekem aztán úgy is jó". Szinte semmi hatással nincs az életükre egyik sem, a saját otthonukban azt csinálnak, amit akarnak, akkkor mit érdekli őket, hogy mi van a folyosón abban a fél percben, amíg bejönnek ide?
2020. máj. 20. 17:14
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Nincs veled gond, csak valoszinu meg fiatal vagy ... hidd el par evtized mulva teged is fognak idegesiteni a szaladgalo gyerekek es a rendetlen lakok. Aggastyan korodban meg azert fogsz kutakodni mas szemeteben, hogy legyen valami izgalom az eletedben.
2020. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Máshol is így van, ne aggódj. :) Ráadásul rendes döntést sem lehet hozni semmiben, mert vannak, akik soha nem jönnek el, utána meg jár a szájuk, hogy miért így és úgy.

Egyet megtanultam. A takarítást nem szabad a lakókkal bevállaltatni, mert mindig az az 1-2 fog szívni, aki normálisan megcsinálja.

2020. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Más társasházban is ilyen hisztizős emberek laknak. Én menekülök a lakógyűlésekről, ha tehetem.
2020. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Aki ismerősöm társasban lakik, mind azt mondja, a lakógyűlések hisztériás üvöltözések. Szóval ez általános.
2020. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#4 nincs is gyerek a házban pl.
2020. máj. 20. 17:22
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Majd ha lesz, az is baj lesz.
2020. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megnyugtat, hogy máshol is ez van... :) Ugyanakkor sajnálom is. Igen, valóban fiatal vagyok még, de úgy éreztem, mikor megnéztem ezt a házat, hogy olyan kis ideális. Nincs benne semmi kifejezetten rossz dolog, minden úgy van jól, ahogy van, tényleg nincs gyereküvöltés, nincs kifejezetten lármás szomszéd, nincs elromolva vagy lepukkadva semmi a közös részeken... Lehet, hogy jó dolgukban ilyenek, nem tudom. Csak nagyon nehéz megérteni, ráadásul csak egy idősebb lakó van, egy 70 körüli bácsi, de ő is ritkán szól hozzá. Akik civódnak, inkább a 30-40-es korosztály, két gyerektelen pár, egy fodrász az egyik üzlethelyiség tulajdonosaként (nem is lakik ott, de azért járatja a száját mindenbe nagyon lelkesen), illetve egy 40 körüli nő. Vélhetőleg dolgozó emberek.
2020. máj. 20. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!