Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha velem is...

Mit tegyek, ha velem is elkezd kötekedni a szomszéd?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kaptunk egy "szuper" szomszédot, annyira, hogy még ide sem költöztek (tart még a felújítás), de már 2 szomszéddal állnak perben, telekhatár miatt (szerintük mindkét szomszédos telep belelóg az övékbe), bár ahol most laknak ott is alakítanak, például egyik szomszédjukat feljelentették a NAV-nál, hogy mégis miből vett új kocsit, és volt még pár hasonló húzásuk.

Szóval ha velem is próbálnak valamit a fennt említettekhez hasonlóan, szerintetek mit tegyek, vagy hogyan tudnám megmutatni, hogy velem nem érdemes szórakozni? Pl. egy NAV-os feljelentést követően feljelenteni őket rágalmazásért/hamis vádért?



2020. máj. 21. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy ügyvéddel ha aktuális lesz. Egyébként az ilyen kötekedő szeméttel úgysem csak a feljelentgetés lesz a legnagyobb bajotok.
2020. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem hagyd figyelmen kívül. Unatkozik, vagy ennyire sivár az élete, hogy jobb dolga nem akad.

Én nem szeretem a konfliktusokat, el is kerülném.

Nem is értem, ha új helyre költöznék, próbálnék ismerkedni, barátokat találni a környéken, nem KÖLTÖZÉS ELŐTT már pereskedni...

Mindenképp kerüljétek el.

2020. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

A telekhatár miatt akár igaza is lehet, majd a földhivatal eldönti.

A NAV feljelentésben biztos vagy? Ezt nem szokták nagy dobra verni egyik oldalon sem.

Minden esetre kerülném a beszélgetést és amennyire lehet a találkozást is vele.

2020. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 érdekes, mielőtt megvette a telket, azelőtt nem kicsinylette, vagy nem volt problémája a telekhatárral?

Igen, a NAV-os feljelentés is biztos.

2020. máj. 21. 11:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Régóta vadászunk mi is a megfelelő ingatlanra, rengetegszer hangzik el az a mondat bejárásnál, hogy a telek igazából nem a kerítésig tart, hanem jóval tovább, de az eladó nem akart ezzel foglalkozni. Úgyhogy könnyen lehet, hogy ő így vette meg a telket.
2020. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"ár 2 szomszéddal állnak perben, telekhatár miatt (szerintük mindkét szomszédos telep belelóg az övékbe)"


Nagyon helyes, nekem is kiderült mikor vettem az ingatlant hogy a szomszéd kerítése 2 méterrel beljebb van 30 méteren keresztül, ez 60 m2 és hiába kértem először hallani sem akart róla hogy a saját pénzemből a rendes telekhatárra építsek egy kerítést. Földmérőt hívtam, kimérte, lebontottam a kerítését aztán csináltam egyet. Azóta nem köszönünk egymásnak, nemtom miért volt ez neki jó.

2020. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Rendelj kabitoszert kulfoldrol a cimere....
2020. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs takargatnivalód nem dobhat fel semmiért ugye.
2020. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Á, dehogy, csak szegény volt szomszédját is feldobta, mert vett egy pár milliós kocsit.


Amúgy annyira jó szomszédok voltak előző helyen is, hogy költözés után már pezsgőt is bontottak (szó szerint) hogy eltakarodnak onnan.

2020. máj. 21. 14:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

" csak szegény volt szomszédját is feldobta, mert vett egy pár milliós kocsit."


Hogy lehet valakit feldobni hogy vesz egy ingóságot? Már nem 1991-et írunk hogy a vállalkozók nem mossák tisztára a pénzt 100%-ban. Minden le van papírozva.

2020. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!