Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A közös belső udvarban lehet...

A közös belső udvarban lehet dohányozni?

Figyelt kérdés

A ház házirendje csak annyit ír, hogy "közös használatú helységekben (lépcsőház, tárolók, stb.)" szóval nem írja le konkrétan, hogy a belső udvarban is tilos, csak annyit, hogy "stb". A belső udvar ebbe a "stb"-be tartozik? 5 lakás nyílik az udvarból, nagyon max 5x5 méteres az udvar...

Amikor a szembeszomszédom dohányzik, az egyenesen jön be hozzám a falon lévő szellőzőn (a fürdőszoba csak ezen keresztül tud szellőzni, de se lehet zárni se semmi), de arra is volt már példa, hogy az ajtómtól 2 méterre ácsorgott és dohányzott.



2020. jún. 5. 15:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Amúgy más lakónak is van vele baja, rendszeresen bömbölteti a zenét, akár nap közben, akár este 9-10 körül még, volt hogy buliztak és hajnali 3-ig ment az ordítozás. Több lakó fentről lejött már pl egy szép vasárnap délután, hogy kapcsolják ki a zenét, mert ez egy közösség és itt meg kell tanulni úgy élni, hogy nem zavarják a másikat.
2020. jún. 5. 16:51
 12/24 anonim ***** válasza:
45%
Tehát a lakásban nem lehet cigizni, pont ezért megy az udvarra, de az is baj, értem. Próbálkozhatsz, de most mondom, nem tilthatják meg az udvaron a dohányzást, az egy nyitott tér és annak használata őt is megilleti. Ki is álhat a saját ajtaja elé és mivel nem egy zárt folyosóról van szó, nyugodtan rágyújthat. Ennyi erővel azt is meg lehetne tiltani, hogy az udvarra kimenjen a gyerek játszani, mert az meg XY-t zavarja. Ez nonszensz.
2020. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de hogy nyitott tér? Azért, mert nincs tető? Pont hogy nem nyitott tér, mert minden oldalról falak határolják, sehogy sem fújja el a szél se a füstöt, se a bűzt. Nem véletlen, hogy a szemeteseket sem lehet az udvarban tárolni, akkor miért lehetne itt dohányozni, más emberek ajtójában/ablakában?

Ennyi erővel az is elfogadott szerinted, hogy a folyósón gyerekek játszanak, gördeszkáznak? Egy másik kérdésben ezt mesélte a kérdező, hogy az emberek lakása előtt, ajtajában játszadoznak és hangskodnak a gyerekek. Ott minden válasz egyetértett abban, hogy más ajtajában nem lehet ilyet csinálni. Akkor miért lehet más ajtajában bűzölögni?

2020. jún. 5. 17:09
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Nem fogják megtiltani az udvaron való cigizés, hiába mész közösképviselőhöz. Ez az egyik. Elég nonszensz is elvárni, hogy az ember egy nyílt és közös területen, amiért fizet is nem szívhat el egy cigit, ilyen alapon valóban mindenért lehetne futni a kk-hoz, hogy ezt is vegyék bele, meg azt is. Abszurd.

Másrészt akkor majd szívja néha bent, te meg hiába futsz megint egyből panaszkodni, mivel fogod bizonyítani, hogy valóban cigizett és valóban tőle jött a füst? Semmivel. Ellenben legalább tudni fogja hogyan is kell hozzádállni és tudni fogja hogy ha valami neked nem teszik, akkor szaladsz valakihez, hátha ő majd megrendszabályozza helyetted. Gondolod, ha ezzel célt is érsz, nem fogja tudni hogy te voltál és nem lesz hasonlóan "kedves" veled? Ha én megtudnám, hogy a szomszédom a hátam mögött egyből megy a tulajhoz meg a kk-hoz, hogy elérje amit akar, akkor biztos meghálálnám neki és mondjuk bömböltetném egész nap a zenét cserébe. :)

Meglátjuk mennyire örülnél neki. És akkor mit csinálnál, ha a lakás dohányzó lenne? Mennél akkor is verni a tam-tamot? Mert hogy a füst úgyis átmehet. Meg kell tanulni alkalmazkodni, ő betartja azt a szabályt, hogy nem gyújt rá a lakásban, jogosan feltételezi hogy a közös udvaron rá lehet gyújtani.

2020. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekel, ha tudja hogy én voltam. Próbáltam megkérni őt, és nem érdekli. Ezek után még én könyörgjek neki? Komolyan? Hol élsz te? A lakásban nem dohányozhat, mint írtam, a tulaj nem engedi. Szerinted nem érződik a függönyön, bármilyen textílián a dohányfüst? Dehogynem. Hacsak nem tart minden elszívott cigi után nagymosást, akkor érződik a lakásban, a tulaj pedig a 2. alkalom után kirúgja - láttam ilyet, az előző lakót kitette pont emiatt, mert bent is dohányzott. Amúgy meg nekem mi közöm van ahhoz, hogy betartja a lakásra vonatkozó szabályokat? Nehogy már meg kelljen dícsérni ezért.

Azóta dohányzik itt, hogy egy aribnb-s is itt dohányzott az udvarban, előtte ki tudott menni az utcára érdekes módon. Senki más nem dohányzik az udvarban, csak ő. Sőt, ki is van írva régóta az ajtóra, hogy tilos itt dohányozni. A kérdésem pusztán a házirend miatt merült fel, mert ott konkrétan nem írja a belső udvart, de a tábla mégis ki van rakva, és ez nekem fura.

Bömböltetheti nyugodtan a zenét, lejönnek a felsőbb emeltekről cirkuszolni vele, nem velem fognak ordítozni és nem rám hívják ki a rendőröket, hanem rá. Ha nem jön ki a rendőr, akkor pedig a többi szomszéd fog a közösképviselőnél panaszt tenni ha ezt rendszeresíti, aki nyilván a tulajnak szól, és megint visszakanyarodunk oda, hogy a tulaj a 2. ilyen után kiteszi.

2020. jún. 5. 17:24
 16/24 anonim ***** válasza:
57%
Rakasd ki a tulajjal, ha ennyire nem képes alkalmazkodni.
2020. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
40%

Egyetértek a többiekkel, közös zárt helyiségekben, folyosón, liftben stb nem lehet cigizni, na de közös használatú udvaron, ami egy nyitott hely, nehogy már ne lehessen rágyújtani. Ezt nem fogják beletenni a házirendbe, mert akkor ezzel a lendülettel azt is bele lehetne írni, hogy nem mehetnek ki a gyerekek, hogy ordítva játszanak pl, mert zavarja Juliskát vagy nem lehet labdázni, mert az meg Sárikát zavarja. Ezeket rendben van, hogy egy zárt folyosón pl nem lehet csinálni, mert tűz és balesetveszélyes, na de a szomszédod nem is ott csinálja.

Értelmetlen harcoskodás, aminek a végén még te fogod meginni a levét, mert ha egy bosszúálló típust fogtál ki, aki nem díjazza ha be akarod korlátozni - hogy a közös udvart, amiért kemény pénzt fizet - használhassa meg a háta mögött rohannal a tulajhoz, akkor bizony mindent IS meg fog tenni, hogy viszonozza a kedvességedet, én láttam már ilyet, nem volt szép menet.

Azzal pedig hatalmasat tévedsz, ha azt hiszed hogy pikk-pakk be fogod tudni bizonyítani, hogy a lakásban cigizik, már ha ott cigizne. Nekem több albérletes ismerősöm is van, aki ablakban cigizett rendszeresen, annak ellenére, hogy nem volt szabad meg szagelszívó alatt és 10 perc szellőztetés után meg egy kis legfrissítő után nem is lehetett semmit sem érezni. Persze felhívhatod a tulajt panaszkodni, hogy szerinted cigizik bent a szomszéd, de ha már vadaskdosz, illik tudni bizonyítani, ez ugyanis nem bemondasra működik, és a tulaj sem mehet csak úgy az albérlő nyakára oda bármikor, amikor kedve tartja és nem is biztos hogy egyből ugrani tud, amikor te hívod. 🤷🏼

2020. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
#17 és többiek: Kérdező is valszeg kemény pénzt fizetett a lakásáért, simán lehet, hogy annyit, amennyit a bérlő 20 év alatt se, és szagolhatja a füstöt a több millió forintjáért.
2020. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Így van. Amúgy meg betiltanám a MÁS BEJÁRATI AJTAJÁTÓL/ABLAKÁTÓL 5 méteres távon belüli dohányzást is. Sajnos ezzel sem tudok érvelni, mert erre az 5 méteres törvény nem vonatkozik, csak minden középületre, szórakozóhelyre, étteremre, ilyenekre, de lakásokra nem... ami ilyen vicc kategória, mert oké, joga van az udvart használni, joga van a saját lakásában azt csinálni, amit akar, DE nekem nincs jogom a füstmentes levegőhöz? Nekem szívni kell a másik rákkeltő füstjét egész nap? Ő okoz nekem kárt a füstjével - egészségügyi és minőségbelit is. Reggel erre kelek, este ezzel fekszek sokszor, nap közben sem tudok szellőzetetni, mert állandóan kijár dohányozni, a pasi pedig 1-2 évet fog itt lakni maximum. (A tulaj max 2 évente lakót vált.)
2020. jún. 5. 18:24
 20/24 anonim ***** válasza:
43%
Hát szerintem az udvar az közös használatú helyiség. Én nem tudom másként értelmezni. Ha valakinek van egy saját erkélye vagy terasza, gondolom ott annyit dohányozhat, amennyit akar, mert az a sajátja, akkor is, ha a füst átszáll a szomszédhoz. De a társasház közös udvara, amit nem kapott meg külön használatba valamelyik lakó, az közös helyiség, szerintem vonatkozik rá a tiltás. Egyébként, csak lássátok, milyen mások az emberek, a mi házunkban van egy fiatalember, aki régebben a közös folyosón szokott dohányozni, ami nyitott légterű. Egy szomszéd szólt neki, hogy zavarja a füst. Azóta - évek óta - naponta 5-6x lemegy a negyedik emeletről, ki az utcára, ott is a járda háztól távolabbi részére állva dohányzik nap mint nap. Szóval vannak ilyen emberek is. A te szomszédod is megtehetné, hogy nem az udvarra megy ki cigizni, hanem az utcára.
2020. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!