Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A közös belső udvarban lehet...

A közös belső udvarban lehet dohányozni?

Figyelt kérdés

A ház házirendje csak annyit ír, hogy "közös használatú helységekben (lépcsőház, tárolók, stb.)" szóval nem írja le konkrétan, hogy a belső udvarban is tilos, csak annyit, hogy "stb". A belső udvar ebbe a "stb"-be tartozik? 5 lakás nyílik az udvarból, nagyon max 5x5 méteres az udvar...

Amikor a szembeszomszédom dohányzik, az egyenesen jön be hozzám a falon lévő szellőzőn (a fürdőszoba csak ezen keresztül tud szellőzni, de se lehet zárni se semmi), de arra is volt már példa, hogy az ajtómtól 2 méterre ácsorgott és dohányzott.



2020. jún. 5. 15:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
37%

A közös használatú helységekben legfőképpen azért vannak csak a zárt helységek kiemelve (lift, folyosó, lépcsőház stb), mint szigorúan cigimentes terület, mert itt különösen tűz és balesetveszélyes lenne, ha valaki rágyújtana. Ellenben egy udvar nyitott, ahol például hangoskodó, kiabáló kisgyerekek játszanak vagy kamaszok labdát pattogtattnak, ami úgyszintén baromi zavaró tud lenni, más ember meg cigizni jár ki. A hazirend még nem úgy működik, hogy csak azért mert téged ez zavar, máris beletesszük pikk-pakk.

Nálunk is volt tök ugyanilyen probléma és bizony nem változtattak a szabályokon, az udvar egy közös és nyitott tér, amit neki is joga van használni dohányzásra, pont ahogy a gyerekeknek játékra. Ráadásul nagyon sok helyen fittyet hánynak a házirendben foglaltakra, hisz ott például szigorúan időkorláthoz van kötve mettől meddig lehet mosni, porszívózni, zenét hallgatni stb stb és személyes tapasztalat, hogy az emberek túlnyomó többsége magasról tesz rá és nem érdekli őket. Itt Gyk-n is rendszeresen vannak ilyen jellegű kerdsek.

Ugyanúgy beteszi a mosást este 11kor meg nekiáll porszívózni. Érdekes még soha nem hallottam/találkoztam olyannal, hogy a közös képviselő érdemben tett volna lépést azokkal szemben, akik megszegték a hazirendet azzal, hogy időn túl mostak, fúrtak és társai.... Max egy ejnye-bejnye, aztán csókolom.

Tehát ennyit arról, hogy házirend szerint mit lehet. Vagy ha már felelősségre akarják vonni X-t, mert rágyújtott az udvaron, akkor vonják felelősségre Y-t is, mert éjszaka mosott, meg Z-t is, mert ő meg pl ünnepnapon fúrt stb stb.

Mint említettem nálunk is ez volt a gond, nem lett emiatt házirend módosítva, ugyanúgy cigiznek az udvaron, ez ilyen, a társasház ezzel is jár. A lakásban vagy a teraszon is lehet cigizni, pedig onnan is átmehet a füst vagy szerinted ott is jogosan lehetne megtiltani a dohányzást? Ez bizony nem így működik.

2020. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. Én is odatehetnék bármit az udvarba ami kosszal/szennyeződéssel jár, vagy csak pusztán kellemetlen lehet a másiknak, mégse teszem. Sőt, ha odaráznám a port neki, akkor még én lennék a bunkó, mert mit képzelek magamról hogy ilyen kicsi helyen ezt csinálom meg legyek már tekintettel a másikra is. Persze a dohányzás az szabad, mert hát mennyit fizet azért hogy ő ebben a kicsi udvarban dohányozhasson.
2020. jún. 8. 20:44
 23/24 anonim ***** válasza:
44%

#22 Hát ne is haragudj, de ezzel a proli stílussal egy fokkal sem vagy jobb attól, aki ördögtől való módon a kertben cigizik.

"Sok dohányos majom". Színvonal megvan. 👏

És azért az tisztázzuk: a szomszéd nem azzal a feltett szándékkal megy ki, hogy gonosz módon beterelje a füst át a lakásba a szellőzőn át, amire neki egyébként semmi ráhatása nincs, ellenben azzal, amit te ovis módon javasoltál, miszerint DIREKT locsolja le pl. Nonszensz.

Továbbá én is kíváncsi lennék arra, amit itt többen felvettettek, hogy mit csinálnál akkor, ha a lakásában dohányozna valamelyik szomszédod vagy épp a teraszon, ahonnan szintén átmehet a füst. Rohansz a közös képviselőhöz, hogy tegye ennek megtiltását is bele a házirendbe ? 🤷🏻‍♀️

2020. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Ha a lakásában dohányzik, az nem probléma, nem közös szellőző rendszer van, azt se tudom, hogy az ő lakásának van-e szellőzője vagy sem.

Laktam erkélyes lakásban, ahol a szomszéd az erkélyen pöfékelt, de nem egész nap csinálta és nem éjjel 11-12-ig, ott lehetett normálisan szellőztetni, nem konkrétan az én ablakomba/ajtómba fújta a füstöt, hanem az utca fele, ami aztán felfele szállt, így nem közvetlen én kaptam a füstöt. Dohányos családban nőttem fel, tudom, milyen az amikor alkalmazkodni kell a másikhoz a rossz szokása miatt, de az már mindennek a teteje, amikor szinte egész nap szagolnom kell a füstöt még késő éjjel is. Sőt, olyan is volt, hogy hajnali 5-kor beültek a NYITOTT ablakom elé nyáron, és úgy ömlött be a füst. Ezt a beköltözés után 1 hónappal játszották el a haverjaival, akkor még egyszer nem szóltam neki, hogy bármi probléma lenne a dohányzásával.

2020. jún. 8. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!