Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen környéknek számít a...

Milyen környéknek számít a 17.kerület?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, én itt lakok és szerintem nagyon vegyes a kép. Attól függ melyik részéről beszélünk. Régen a 12. kerületben laktam onnan jöttünk át ide. Ahhoz eléggé hasonlít a rengeteg zöld és a régi épuletek miatt. Én a 16. kerület felé eső részen lakok (régiakadémiatelep) és mindig oda járok ha kell valami (Aldi, Lidl, arkad, stb)

A kertes házas lakóövezetek szerintem nagyon barátságosak és a kerületben sok a zöldterület. Errefelé elég kicsi a bűnözés, nagyon ritka a betörés (ott ahol én lakok) Viszont van egy lakótelep a tescotol egészen a városközpontig. Itt vannak különböző méretű és áru panellakások. Ezek közül is vannak kulturáltabbak és nem túl szimpatikusak. Azon a környéken esténként rengeteg érdekes figurát látni. A lakótelepi részről sokat nem tudok mert ritkán járok arra de ahányszor voltam mindig belefutottam valamibe. A városközpont is gyakran televan őrjöngő zenét bömböltető beszívott gyerekekkel (egy iskolaba jártam az ilyenekkel)

Autós szemmel aránylag jól lehet közlekedni, az örsre és majd ha elkészül az M0 ra könnyen el lehet jutni.

Busszal meg attól függ melyik részen laksz. Nekem például macera volt kijutni a pesti útra mert a 46 nagyon ritkán jár. Viszont egy busszal bent voltam örsön.

Aránylag sok bevásárló központ van elég sűrűn a főutak mentén tehát nem kell sokat utazni.

Szeretek itt lakni mert nagyon csendes hely senki nem jár erre😄

Konkrétan mire vagy kiváncsi? Hátha tudok segíteni...

2020. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nekem egyáltalán nem tetszik. Megfordult a fejünkben, hogy ott kezdünk családi életet a férjemmel, de aztán elment a kedvünk tőle. Mégis milyen hely az, ahol össze van firkálva az általános iskola és templom fala ? Az utak és szupermarketek minőségéről már nem is beszélve. Közel a repülőtér, van olyan része a kerületnek, ahol turbulencia leviszi a cserepeket a tetőről. Egyre több a betörés is, erről hivatalos statisztikák tájékoztatnak. Nagyon messze van a belvárostól, ha ez másnak is számít. Igaz, hogy vonattal nem, de mindenki tudja mennyire megbízható a máv. Esik egy bokányi hó és már órákat késnek a vonatok. Ezen kívül a kerület tipikus Fideszes fellegvár. Valakinek ez előny valakinek nem. Nekünk baromi nagy hátrány.
2020. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még valami. Javaslom olvass bele, hogy mik a kommentek a kerület boltjaihoz. Én élőben is voltam többen és nem véletlen 3* az átlag.
2020. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik részére vagy kíváncsi. A XVII. kerület a legnagyobb! Erős a szórás. Amit nagyon nem ajánlok, az Rákoshegy-Nagyhangács. Sok a fura, lezüllött, alkesz alak – sok a besurranás. A többi résszel szerintem nincs gond, bár a betörések mostanában megsokszorozódtak.
2020. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Jól írta az előző, ugyanis a csórók Rákoshegyen meg a panelekben laknak, ahol értelemszerűen züllöttebb a lakosság.

A villanegyedekben viszont nyoma sincsen sem falfirkának sem bűnözésnek, hiszen az ingatlanárak erősen szelektálnak.

2020. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Villanegyed alatt melyik részre gondolsz?
2020. jún. 22. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:
16. Kerületben Mátyásföld a villanegyed. 17-ben én sem tudom elképzelni melyik lehet az. Egyébként hülyeség, hogy panelben csak csórók élnek. Főleg felénk Újlipótváros Dunára néző lakásaiban. Kijönne az árából egy kacsalábon forgó külkerületi caaládiház, de kösz nem kérjük. Ingázik a fene napi 2 órát minimum
2020. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!