Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Túlreagálom a dolgot?

Túlreagálom a dolgot?

Figyelt kérdés
Kertvárosban élek, ahol sok ember tart kutyát. Szerencsére a kutyatartók többsége nem engedi ki az utcára, viszont még mindig jó páran kiengedik a kutyájukat. Olyan kutyákról van szó, mint bernáthegyi, kuvasz, németjuhászok és tovább nagytestű kutyák. Nem lehet elsétálni az út másik oldalán se, mert az embernek megy és morog. A kutyák tulajdonosokkal nem tudok beszélni se, mert nem tudom, hogy pontosan ki kutyája lehet. A környéken lakó emberek meg azt állítják, hogy ez csak egy hiszti a részemről.

2020. jún. 17. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
36 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki a gyepmestert (sintért) ilyenkor. Oké, hogy ők azt állítják hogy nem támadnak meg senkit, de az, hogy morogva nekedmegy az nem pont ezt tükrözi. Ez veszélyes, mi van ha egy 8-10 éves gyereket támad meg, aki épp arrajár? Ez nem játék. Ha a szomszéd nem érti ezt meg, akkor így járt, elvitte a gyepmester a kutyáját.
2020. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak tényleg sétálnának, barátságosak lennének, még akkor sem tartanám jó ötletnek, mert egyrészt félhet valaki tőlük, amit a kutya megérez, másrészt bajuk is lehet, elüthetik, megmérgezhetik, bánthatják stb. Max egy nagyon kis faluban fér ez bele, ahol mindenki ismer mindenkit, tudják, kié a kutya és nincs autós forgalom, de egy kertvárosra ezek nem igazak rendszerint.

Így meg, hogy morognak, pláne durva a helyzet. Szeretnék, hogy egyszer tényleg megtámadjon valakit, netán egy gyereket vagy egy időset, akinek a halálát is simán okozhatja?

2020. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. Egyáltalán nem normális, hogy kint mászkálnak a kutyák az utcán. Veszélyes a járókelőkre és a kutyákra nézve is.
2020. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal póráz nélkül még sétáltatni sem szabad a kutyát, nemhogy csak úgy szabadjára engedni.

Nyugodtan hívd rájuk a sintéreket, meg az állatmenhelyet, hogy gazda nélküli kutyák kóborolnak, és te is, mások is félnek tőlük... jöjjenek és szedjék össze őket.

2020. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem reagálod túl! Ez senkinek sem biztonságos. Ismerősünknek egy hiperaktív berni pásztora van, aki mindenkinek nagyon örül és olyankor tarol szegény. Tehát még egy ilyen gesztusból is adódhatnak balesetek, abba meg inkább bele se gondoljunk, ha nem ilyen szándékkal közelít a kutya..

Én ezt felelőtlenségnek, meg bizonyos szintig lustaságnak érzem a gazdik részéről.

2020. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat. Egyszer már próbálkoztam a sintérrel, de ő se tudta elkapni az izgága kutyát. Ezt a módszert feladtam és megkellett várnom míg a kutya vissza bújt az általa kiszakított kerítés lyukon.

Kb 500-600 méterre van egy állatvédők/menhelyesek, de ők még szóba se állnak velem. Próbáltam velük felvenni a kapcsolatot pár darab kb 8-9 hetes kidobott kismacskák ügyében, de 4 hét alatt nem tudtak vissza írni se. Ő hozzájuk, így felesleges fordulni. ( a kismacskák azóta is nálam vannak)

A legtöbb esetben nem lehet szót érteni ezekkel az emberekkel, jönnek a sablon szövegekkel(nem bánt a kutya stb...). Oké, hogy vannak játékos kutyák, de nem mindenkinek kint az utcán van a helye. Láttam már kint a házuk előtt a füves részen sétáltatni tacskó kölyköt(kb 9-10 hetes lehetett) póráz nélkül, ebből nem is csináltam próblémát, mert a gazdái figyeltek rá.

Ötös válaszonak igaza van abban, hogy egy szinten lustaság. Ma is tárva nyitva volt a kapu az egyik helyen, ahol több aktív kutya is van. Lassan én érzem már magam rosszul minden 1,5/2 héten, hogy kint van egy vagy több kutya. Bár még mindig jobb, mint január hónapban, amikor futkároznak az utcán a megijedt/megvadult kutyák a tűzijátékok miatt.

2020. jún. 17. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Ha ennyire nem változnak a dolgok, akkor tegyél állampolgári bejelentést a polgármesteri hivatalban. A polgármesternek vagy a jegyzőnek. Legjobb, ha mások, akik szintén hasonlóan gondolkoznak, szintén aláírják. Ha a polgármesteri hivatalban nem akarnak intézkedni, ki lehet hívni egy kereskedelmi televíziót, hátha arra megmozdulnak. Lehet, hogy a lusta gazdik részére elég lenne, ha kapnának egy hivatalos levelet/figyelmeztetést a jegyzőtől.
2020. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!