Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért játsza meg a szomszédom...

Miért játsza meg a szomszédom hogy gazdag?

Figyelt kérdés
Teljesen rendes srác, de elkövetett egy hibát: az újépítésű gyakorlatilag luxus lakóparkban elszólta magát, hogy ő vízszerelő alkalmazottként dolgozik (azt is elmondta hogy örökségből vették a lakást, mert amúgy nem lett volna rá pénzük). Ami tisztességes munka, de egyes “többdiplomás szomszéd” elkezdte lenézni onnantól. Azóta a srác kétségbeesetten próbálja bizonyítani, hogy ő is közülük való. Addig egyszerű ruhákban járt, most már Helly Hansenbe öltözik (nem tudom honnan vette, hogy az a luxus) és galléros pólóban indul dolgozni. Előtte kezeslábasban ment. Olvastam itt már 3-4 ilyen kérdést. Ennyire elborult az emberek agya manapság, hogy mindenki Mark Zuckerbergnek akar tünni? Miért szégyellik ennyien a tisztes munkát? Én jobban tiszteltem a srácot amíg magát adta, de a sznob szomszédok viszont elkezdték bevenni maguk közé, amióta azt hazudja, hogy ő vállalkozó lett (valójában nem, mert a tesómmal dolgozott 2 hete egy építkezésen és ott mást mondott - tesóm ajtókat gyárt).
2020. jún. 19. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a saját kérdésed. "a srác kétségbeesetten próbálja bizonyítani, hogy ő is közülük való". Na ezért játssza meg, mert szeretne közéjük tartozni.
2020. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, sajnos ennyire „elborult az emberek agya manapság”. Nem véletlen, hogy lasszóval kell rendes, értelmes szakembereket fogni (nem csak a kivándorulásuk miatt), sokkal trendibb semmihez nem értő celebnek lenni, és a gyerekek közül sokan youtuberek vagy e-sportolók akarnak lenni… Nemrég dolgozott nálunk egy festő-mázoló srác, ő azt mesélte, hogy nem talál magának értelmes embert a vállalkozásába, hiába fizetne nettó 400 ezer körül, a sulikból kikerülők közül jó, ha 1-2 a szakmában marad, de sokszor ők meg, khm, értelmileg nem ütik meg a mércét.

Pedig egy jó szakember értéket teremt, míg a celebek, youtuberek (tisztelet a kivételnek) és hasonlók, de még sok „többdiplomás szomszéd” is csak „földterhe burbókok”. Mondom ezt szintén „többdiplomásként”. :)

2020. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a vízvezeték alkalmazottak szarrá keresik magukat
2020. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbségi komplexus.


Mark Zuckerberg meg elég vicces példa, mert pont ő az aki mindig faék egyszerűségű ruhában jelenik meg.

2020. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem keresi szarrá magát. Ahol lakunk, ott millió feletti a m2 ár. Ő kereshet kb 400 ezret. A felesége óvónő (talán ott is szarrá keresik magukat?). Szerintem ez itt átlag alatti kereset, itt jóval gazdagabb emberek laknak. Nem egy szomszéd jár Bentleyvel, Porschével, stb. Ahogy mondtam, a tesóm ajtósként dolgozik, pontosan tudom mik a fizetések. Alig volt munkájuk mostanában!


Zuckerberget pénzre értettem. Írhattam volna mást is.

2020. jún. 19. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sògoromék is detto.

1 fizubòl élnek 2 gyerek ,feleség évek óta nem dolgozik.

Most vettek egy házat.A havi törlesztö több mint a fizetesenek a fele.Látszatra olyan mintha dölne a lé.

De hònapròl hònapra élnek.Minden egyes forinton spòrolnak.

Mindent havi részletre kérnek be.


A környéken jòmodù,mi tudjuk h nem oda valòk.De ök beakarnak illeszkedni,ök ott jòl érzik magukat.


Nem tudom mi lesz 10 év mùlva,ha beüt a krakk és nem tudják fizetni a házat.Mert 30 évre vették fel.nyugdijas korukig fizetik.

Mi is tervezünk házat venni de idösebbet és kisebbet.Annyi törlesztövel mint egy albérlet.De ök dupláját fizetik.

Nem értem miért jò igy.

2020. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!