Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köszönsz a lépcsőházban?

Ignis Subdialis kérdése:

Köszönsz a lépcsőházban?

Figyelt kérdés
Biztos van lehetőség, amit kihagytam, de erre (is) pompás megoldás a hozzászólás.

2020. jún. 23. 19:16
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig köszönök
2020. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
A fővárosban élek, és a ház előtt is köszönök, sőt a liftben beszélgetek a szomszédokkal.
2020. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten élek és a lépcsőházban mindenkinek szoktam köszönni, de sokan nem köszönnek vissza. =/
2020. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy férfi szomszédom van aki sose köszön pedig egy emeleten lakunk, én nő vagyok, nagyon zavar, bunkóságnak tartom. volt párszor, hogy köszöntem neki reflexből, és válaszra se méltatott. undorítónak tartom ezt.
2020. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
mikor hogy. A mi házunk kicsi, ott mindenkinek. jó közösség van.
2020. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is Bp-en lakom, mindig szoktam köszönni a lépcsőházban. Lehet, hülye vagyok, de mindig előre szoktam köszönni mindenkinek. Most egy kisebb társasházban lakom Budán, nincs nagy mozgás, de akikkel összefutok, kivétel nélkül visszaköszönnek. Sőt, van, hogy megelőznek és ők köszönnek előbb. Ezelőtt Csepelen laktam, 10 emeletes panelban. Na ott azért akadtak bunkók szép számmal, akik nemhogy köszönni nem tanultak meg, de ha rájuk köszöntél, azt se fogadták. Mondjuk ott eleve nagyobb mozgás volt, 240 lakásra 6 lift jutott, szinte mindig összefutottam valakivel a lépcsőházban.
2020. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
88%
240 lakás haz lift,de jó. Nálunk 140 lakás van két liftre.
2020. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
11%

Muszàj, mert amilyen primok, ha nem köszönnék, akkor egyböl azt hinnék, hogy magasan van az orrom meg lekezelem öket, meg ugyan kinek hiszem én magam, meg bunko is vagyok stb.

Förtelmesek az emberek agyban.

2020. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
11%
*igy belegondolva en joformàn önvedelemböl köszönök :D (fehér zàszlot lebegtetve, hogy békével jöttem erre, ne bànts, megadom magam, leborulok làbaid elött, Salut!:D) nehogy orrba vágjon vki, mert nem köszöntem :D
2020. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés.

A gyerekek nem nagyon köszönnek a mai világban sem az utcán,sem a lépcsőházban.

Előre abszolút nem,de vissza sem mindíg,ha én köszönök nekik.Egyértelmüen az utóbbi 10 évben vettem ezt észre.

Ez azért probléma,és ez a szülők hibája.Nem kaptak erre vonatkozó nevelést,valószinüleg mintát sem/ a szülő sem köszön/,és nem tanították meg köszönni a gyerekeiket.Tipikus mai ego problemája,ahol a másik nem fontos,ezért nem is kell észrevenni.Ez ennek a sugallata,és az üzenete.Amikor szóltam a szülőnek azt válaszolták:

Az " Úrnak nem jó a hallása"-a gyerekek köszöntek.Természetesen nem,de képmutatás magasiskolája amit a szülő csinált.Nem vállalta fel,inkább rám kente-mondván rossz a hallásom-.

Na,itt tart napjainkban a köszönés Pesten.Vidéken azért jobb a helyzet.

2020. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!