Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova éri meg költözni? Sopron,...

Hova éri meg költözni? Sopron, vagy Budapest?

Figyelt kérdés
Én Sopron felé hajlok. Jól tudok németül (B2-C1 között), viszont nincs olyan végzettségem, amit az osztrákoknál is elismernek. Pesten 200-250 ezret meg tudnék keresni a szakmámban, viszont Ausztriába ingázva kb ennek a dupláját, szakmán kívül.

2020. jún. 24. 08:48
1 2 3
 11/22 meszike91 ***** válasza:
100%

10:04


Én nem tudom milyen híre van, de egy sima lakótelep. Ráadásul a legnagyobb Sopronban. Nem olyan mint a miskolci avas ahova cigányokat telepítettek. A Jerevánon vagy az él akinek ott van lakása vagy az aki bírja fizetni a havi minimum 100k-s bérleti díjat. Én soproniként azt mondom, hogy simán tudnék ott lakni.

2020. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

8:

Én eredetileg soproni vagyok, most máshol élek, de sajnos majdnem mindennel egyetértek, egyedül a közbiztonsággal nem, mert van összehasonlítási alapon, a város máig a biztonságosabbak közé tartozik.

2020. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

11:

12-es vagyok. Én nem költöznék oda. Nem arról van szó, hogy mész haza, és az utcán megtámadnak, de ha családostul ott élsz, a gyerekeid ottani iskolába járnak, akkor azért szembesülsz azzal, hogy nem csak kulturemberek élnek ott. És nem cigányokról beszélek, viszont az ottani hírdhedt arcok semmivel sem jobbak, mint az Avason.


Átmenetileg, családalapítás előtt persze oké, ugyanolyan hely, mint bármely más lakótelep az országban.

2020. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%
Budapesten is vannak ciganyok de jobban eloszlanak es ha van penzed lakhatsz olyan keruletben ahol nem talalkozol veluk.
2020. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
26%

Szereintem Budapesr a VII. Kerület. Az biztos jó hely. Nyugodt, és még szép is.

Sopron sem rossz. De szereintem menj Budapestre

2020. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
Budapest. Ausztria munkásszállója egyértelműen csak akkor lenne jobb választás ha kijárnál dolgozni a sógorokhoz legalább havi nettó 800 ezer Ft-nak megfelelő ojróért.
2020. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%

Sopron.



Sok ide költözöttnek olyan élete lett, ami máshol nem lett volna neki az országban.

A havi 1300-1600 euró, évi 13-14szer azért sok helyen elérhetetlen. Legalábbis az átlagnak.


Persze a helyiek egy része nem fog neked örülni, de nem kell evvel foglalkozni. Biztos csak féltik a kinti melójukat.



Ha beszélsz azért németül, meg van jó szakmád akkor még találni könnyen kint melót. Sok kijáró még öt év után is csak makogni tud németül..

2020. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

17:

A probléma az, hogy Sopronban 120 ezer egy épkézláb lakást kivenni. Ennyiért a szomszéd osztrák falvakban házat bérelsz. Emellett pedig csak a szolgáltatások olcsóbbak itthon, pl. elfogadható minőségű élelmiszerért már 3 évtizede Ausztriába járnak a soproniak, mert ott olcsóbban megvan, ruházat, műszaki cikkek szintén.

2020. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Kinek mi.


Már kint sem egyszerű munkát találni. Egyáltalán nem lehetetlen, de nem is egyszerű. Túl sok soproni cimborád nem lesz, az ingázástól egy idő után agyf***t kap az ember, maga a város amúgy unalmas, az emberek elég sznobok és beképzeltek (nem csak a soproniak) túl sok időd nem biztos, hogy lesz (függ attól is nyilván, hogy milyen messze kell ingáznod) a közlekedés jó fos, a pocsékul megépített "újépítésűaranyhegyiluxuslakópark" pedig hulladék lakásokból áll jó drága összegekért kiadva. De tény, hogy ha összejön akkor ANYAGILAG (fontos hozzátenni, hogy csak anyagilag) kellemes életed lehet. Tipp: kamarai tagságot váltsd ki, kint kicsit jobban védik a munkavállalót, mint itthon. Csak 8-9 euró havonta.

2020. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
#19 Most a koronavírus miatt írod, hogy már nem egyszerű kint munkát találni?
2020. jún. 28. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!