Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Cigányok köszöntek rám a...

Cigányok köszöntek rám a városban és jöttek utánam vigyorogva. Szerintetek mit akartak tőlem? Szóljak már most a rendőrségnek? Egyszer fordult elő eddig.

Figyelt kérdés

A városban sétáltam és meglátott egy cigány a társával. Elkezdtek köszöngetni, hogy "szia, sziaa", aztán jöttek utánam. Amikor hátranéztem, csak vigyorogtak. Eléggé koszosak voltak, én meg attól tartottam, hogy balhézni akarnak, ezért elővettem egy 'eszközt', amivel megvédhetem magam (nem kést), ha támadni akarnának. Ezután már letértek egy mellékutcába, befejezték a követésemet. Visszafelé ugyanazon a helyen, amikor mentem haza, velem sétált szembe az egyik, én pedig inkább átmentem az út másik oldalára a legközelebbi zebrán. Néztek akkor is, de már nem szóltak semmit, és ők nem jöttek át a zebrán, befejezték a követésemet.

Szerintetek mit akartak tőlem? Van félnivalóm? Nő vagyok, azok ketten meg "férfiak". Nem akarok elbújni, és kitérőt tenni, ha dolgom van azon a környéken. Nem is tudnék másfelé menni, a mellékutcák pedig keskenyek és kihaltak.



2020. júl. 2. 19:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

Van valami telefonos app vagy szolgáltatás - sajnos nem emlékszem pontosan, régebben olvastam róla. Az a lényege, hogy valakit felhívhatsz ha veszélyben erzed magad, és ő egyrészt kepben lesz azzal, hogy te hol tartózkodsz, másrészt a pontos történésekkel, és ha közben megtámadnának (megeshet), ő riasztja a rendőrséget a helyszínre.

Elvileg önmagában az is csökkentheti a támadás esélyét, ha a kiszemelt áldozat beszél valakivel telefonon. Szerintem azonban lehet, hogy maga a telefon is csalogatná azokat, akik rabolni akarnak...


Ahogy írtad is, le is koptak amikor elővettél valamit, amivel védekezni akartál, tehát talán annyira nem volt agresszív a szándékuk - mindenesetre ezentúl mindig legyen nálad ilyesmi, ha kénytelen vagy - ráadásul egyedül - arra járni.

2020. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideig követtek, vagy hány utcányit?
2020. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Az utca sarkáig, ahol volt egy kereszteződés, és én átmentem az úton. Célba vettem a cukrászdát és a boltokat, ahol már ültek kint emberek.
2020. júl. 2. 20:35
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Manapság úgy repülnek mindenkire, aki nem "barna", mint légy a sz@rra...ilyenek bár saját barnáikra, miért nem repülnek vajon...mert az a fagyi visszanyal;)


Simán meglopni vagy zaklatni akartak-mind a kettőt-mind a ketten, ez ennyire nyilvánvaló.


Szerintem lassan kellene személyi kamerát is viselni az ilyenek miatt s az önvédelem vitathatatlan lenne.

Másrészt nyugodtan fegyverezzed fel magadat, ami törvény szerint lehet önvédelmi szinten s a többi a te dolgod, de maradjon is az;)


Amúgy, ha az ő szintjükön adsz vissza, mert elkerülhetetlen, azt úgy élik meg, mintha a saját barnáikkal próbálkoznának s nem arcoskodnak inkább.Persze, ez függ fellépésedtől is jelentősen.

2020. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen fellépéstől? Amúgy már azért sem vennének komolyan, mert "csak" egy nő vagyok. Ez látszik is a hozzáállásból, hogy a férfiakkal ezt nem csinálják.
2020. júl. 2. 20:48
 16/22 anonim ***** válasza:
35%

15.


Mivel külsődről-alkatodról semmit se tudni, így a következőt mindenki elő tudja adni kis színészkedéssel, mint jól láthatóan barátságtalan-agresszív-nem egészen normális, mint egy akciós boltot lekésett plázacica.


Azt csak hiszed, hogy pasiba nem kötnek bele, sétálj a wested plaza buszmegállóinál délelőtt...ott koldulással közelítenek s ha nem adsz, aztán jön az adj vagy baj lesz csak arra nem számítanak, hogy nekik;)


Ismered a következőt:

Mindenkit a saját szintjén lehet legyőzni;)


Ha erre képtelen vagy, elbuktál...

2020. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"törvény szerint lehet önvédelmi szinten"


Ha a magyar törvényben meghatározott önvédelmi engedélyezett cuccokkal akar fellépni a támadók ellen azzal jelzem, hogy még egy agressziv kutyát sem tud távoltartani nemhogy két cigányt


15. Ne aggódj majd komolyan vesznek ha lefújtad őket paprika sprayel Taknyuk nyáluk szemük egybefolyik majd sőt még az is lehet, hogy elhányják magukat

Dehát egyébként a cigányok ilyenek, pofátlan és gátlástalan egy társaság

Határozottnak lenni annyit jelent, hogy legyél agressziv fellépésű és ne félj erőszakot alkalmazni ha megtámadnak mert ha félsz akkor már félig elvesztetted a csatát

Ha meg azt hiszed, hogy a férfiakba nem kötnek bele akkor eléggé el vagy tévedve, általában rablási szándékkal vagy fitogtatás céljából férfiakba is bele szoktak kötni

Tegnap este néztem a tévét a gyöngyöspatai cigányoknak 100 millió forintot itélt meg a biróság csak azért mert elkülönitették őket egy másik osztályterembe

A bírót a Váci utca közepére akasztanám fel,nemtudom mire kapnak 100 milliókat a totál semmire és azok a fehérek akiket meg a cigányok megvernek-kirabolnak-megkéselnek általában tömegesen azok meg örülhetnek ha maradandó sérülés nélkül megússzák az ügyet nemhogy még kártéritést kapjanak

2020. júl. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17


Talán ismerni kellene az eszközöket-lehetőségeiket butusság írása helyett;)

Iszonyat mennyiség van forgalomban, amely legális-nem engedélyhez kötött.

Aztán vannak az engedélyhez kötöttek, amit ésszel használhat is úgy, hogy a támadó "eszköze" gyengébb...ezzel a törvényt nem sérteti...bla, bla, bla...sorolható még.


ui: ellenszélben fújkálhatsz te sprayvel vagy megkéred őket cseréljetek helyet ugye:))))

2020. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük szembeszállni, lehetőleg minél gyorsabban olyan helyre kell eljutni, ahol többen vannak. Vagy tüntetőleg vedd elő a telódat, kezdj el akárkivel is beszélni, tégy úgy, mint a rendőrt, akárkit hívnál... Ezek az emberek naponta ugyanazt a körutat járják be, és ha valakit le tudnak nyúlni: táska, egyéb érték, egy pillanat alatt megteszik!
2020. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%

18 aha

Akkor irjál már le egy pár eszközt ami Magyarországon jelenleg engedélyezett önvédelmi eszköz és amivel leszerel két cigányt egy 50 kilós nő

Magyarországon jelzem semmilyen eszköz nem engedélyezett amivel valóban megvédhetnéd magad de ha te viszont ilyen kis okoska vagy akkor ird már le mert szeretnék már látni egy olyan eszközt ami legálisan engedélyezett önvédelemre és hatásos is

2020. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!