Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki mit gondol arról, hogy 26...

Ki mit gondol arról, hogy 26 évesen valaki a szüleivel él még?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. Nos, az egyik ok, hogy egyetemre jártam sokáig és a karrierem csak most indulgat be és egyelőre bizonytalan. Akinek hosszútávú tervei vannak annak bizony időbe telnek a dolgok. A másik az, hogy ha elköltöznék valószínűleg egyedül élnék ugyanis nincs párom. Nem szeretnék teljesen egyedül maradni és inkább ez a legfőbb ok.
2020. júl. 8. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyáltalán nem gáz. Főleg, hogy nemrég fejezted be az egyetemet. 1-2 éven belül viszont már illene elköltöznöd.
2020. júl. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Szépen építgesd a karriered, aztán úgyis össze fogsz ismerkedni valakivel.

Az pedig, hogy mikor “illene” elköltözni az ne frusztráljon, mert ez csupán egy társadalmi nyomás. Mindenki haladjon szépen a saját ütemében, a végén úgyis minden jó lesz! :)

2020. júl. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

#2 1-es vagyok

Azért igenis illik elköltözni, ha már normálisan dolgozik stb. A szülőknek sem jó ám a 30 éves gyerekükkel együtt lakni még.

"A végén úgyis minden jó lesz" sajnos ez így nem feltétlenül igaz. Az viszont biztos, hogy a végén ez egyáltalán nem fog számítani, sőt miután elköltöztél már nem is fog számítani.

2020. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
“A végén úgyis minden jó lesz” hozzáállás már fél siker! :)
2020. júl. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ma már ez természetes. Azt tartanám felháborítónak, ha a szüleid hákliznának miatta úgy, hogy közben nem tudnak segíteni külön költözni :D
2020. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ingatlanàrak mellett az sem gàz,ha 50 eves korodig ott laksz
2020. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól kijöttök a szüleiddel, akkor szerintem se gáz. Én 25 vagyok, az ismerőseimnek kb. a fele még otthon él.


Viszont naponta van gyakorin olyan kérdés felnőtt emberektől, hogy "anyám kiidegel" - na az olyan esetekben már nagyon gáz szerintem, de ha amúgy béke van és mindenkinek kényelmes, akkor tök oké.

2020. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos túl általános. A lakások drágák, és az albihoz is elég szép fizu kell hogy egy fizuból meglegyen:D
2020. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Drágák a lakások és magasabb az albérletárak, nem gáz a szülőkkel élni, még úgy sem gáz, ha nem jó a légkör, ha közben azért gyűjtöget és törekszik arra, hogy el tudjon költözni. Akinek rossz a légkör otthon, nem biztos, hogy albérletre akar költeni, amit bármikor kihúzhatnak alóla, úgy, hogy megtakarítani mondjuk nem is tudna mellette vagy csak keveset. Nálunk is rossz volt a légkör, és én úgy akartam elköltözni, hogy NE KELLJEN VISSZAKÖLTÖZNI. Javult a szüleimmel a kapcsolatom az elköltözésem után, de albérlettel még most sem lenne saját lakásra pénzem, úgy viszont, hogy kibekkeltem valahogy (még ha nehezen is), 30 évesen lakást tudtam venni hitellel, és idén, pár hónappal 36 éves korom előtt tehermentes lesz. Albérlettel sehol nem tartanék.
2020. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen elszállt ingatlan és albérlet árak mellett csoda, ha valaki nem támaszkodik a szüleire még valamilyen módon ennyi idősen.

27 vagyok, az ismerősi köröm fele szülőkkel él. Én mondjuk kényszerből pont nem (munkahely más városban van), de ha találnék a szülővárosomban munkát és nem lenne komoly kapcsolatom (magyarul nem lenne kivel összeköltözni) akkor biztos hogy én is inkább a szülőkkel laknék.


Mellesleg a szüleim, de még a nagyszüleim generációja is általában valamelyik szülő házába alapított családot (vagy kalákában összedobott egy vityillót a rokonság), tehát lényegében ők is szülőkkel éltek.

2020. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!