Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi történik akkor, ha kihívom...

Mi történik akkor, ha kihívom a rendőrt az étteremre de pont abbahagyják a zajongást?

Figyelt kérdés
Nemrég beköltözött a tömbbe egy étterem, este 11-ig (P-Szo-n 12-ig) vannak nyitva, és ezután még 2 órán keresztül csörömpölnek, sokszor bömböl a zene. Már többször jeleztük nekik a problémát, nem csak én, a többi lakó is, az üzletvezetőnek is és a területi képviselőnek is, de nem változik semmi. A lakóközösséggel arra gondoltunk, hogy kihívjuk rájuk a rendőröket mostantól, minden éjjel ha kell. Azonban néha megesik az, hogy ordít a zene fél 1-ig pl, aztán maguktól kikapcsolják. Ilyenkor mi van? Mi történik, ha kihívom a rendőröket és síri csendben vannak? A rendőr engem csesz le, nekem kell kifizetnem a kiszállási díjat (úgy hallottam, hogy van ilyen).

2020. júl. 14. 19:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet hogy rossz kategóriába írtam a kérdést...
2020. júl. 14. 19:33
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha többen vagytok tanúk. Esetleg felszólíthatjátok az éttermet írásban, csinálhattok videó/hangfelvételt az éjszakai zajongásról és akkor mégis tudtok valamiket mutogatni a rendőröknek, ha véletlen mikor kijönnek full kussban lennének.
2020. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fizeted a kiszállásukat utólagos csekkformában.
2020. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

10 után nyugodtan kihívhatjátok csöndháborítás. Ha nincs engedélyük akkor intézkednek is. Bár nem hinném hogy minden napra adnának is nekik. Van aki aludna mert hajnalba megy dolgozni és az ő közvetett munkája nélkül nem tudnának dorbézolni.


Nálunk egy éjjel nappali van oda lent de van hogy 10 után többnyire pénteken, de van mikor nem csak akkor orditoznak ilyeneket, hogy: more.


És röhögcsélnek jó hangosan.


Oké hogy beugrik üdítőért és fizet de tiszteljék már az ott lakókat mert vannak gyerekek, felnőttek, idősek hogy szépen csöndben beszélgetnek.

2020. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
rendőr nem fog lecseszni titeket, de nem is fog intézkedni.
2020. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy itt is van étterem és volt egy idő amikor szombaton nem lehetett tőlük aludni mert légfolyosóba felerősít mindent ami oda lent van, pláne a karaoke bulijuktól nem lehetett aludni. De ugye most volt a korlátozás így nyugi van de hogy meddig, de az éjjel nappali miatt ami 11-ig van nyitva a korlatozas oldása után újra többször van hogy megy az ordibálás és röhögcsélés éjszaka és nem csak 11-ig átlagban péntekenként de nem csak akkor.
2020. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Melegbe most mit csináljon az ember ha becsukja az ablakot azért nem tud aludni ha kinyitja akkor meg a lentiek miatt. Mit élhet át egy gyerek vagy egy beteg ember ilyenkor vagy egy idősebb ember vagy egy fáradtan hazaérő munkából aki hajnalba megint megy dolgozni.
2020. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Arra van engedélyük, hogy 11-ig/12-ig legyen nyitva az étterem, de nem a zenehallgatásra és zajongásra. Ez igazából egy gyorsétterem egy kicsi beülős résszel, még mosdó sincs a vendégeknek olyan kicsi.


Még egy kérdés: a rendőr ha nem tud bemenni, akkor mi van? Az étterem ajtaját bezárják 11/12-kor, és a konyhán hátul megy a buli/kiabálás/zajongás. Ilyenkor a rendőr mit tud csinálni, ha nincs csengő az ajtónál?

2020. júl. 14. 20:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk hajnali 3 után is karaokeztak es ugye mellette az ejjel nappali miatt is a tobbi nap nem mindig sikerult aludni, meg ettol fuggetlenul a meleg miatt is. Volt hogy nappal csak egy morci fejet láttak csak mikor megjelentem pl. boltba. Es mivel az epitesz anno benezte ezert vezeti a hangokat a ház magyaran felerősít mindent. Viharkor is.


Az étterem meg olyan helyen van ahol az akusztikát nagyon felerősíti. Magyarán a ház orra előtt.


Nem légfolyosót akartam irni csak most kelltem fel. A légfolyosó a repülőknél van.

2020. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja es ezek melletz van itt egy park is na onnan is lehet bőven röhögcsélést érzékelni.


A másik oldalon szintén egy étterem. Nyáron mas se ment csak a : Csepereg az esőt ismetelgettek. És a hamis hangu férj is porondon volt és olyan átérzéssel és hangosan hogy fülsiketítő volt. Egyszer hajnalba kb 3-kor a násznép kijött nagy konder tetejével es utogettek a fem fedeleket egymashoz na akkor kihivtak a rendőröket mert az egész lakóközösség felébredt. A gyerekek meg bőgtek. Én is gyerek voltam akkor még.

2020. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!