Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mekkora ingatlan amit egyedülá...

Mekkora ingatlan amit egyedülállóként még nem teher fenntartani?

Figyelt kérdés
Tehát nem akarok személyzetet fizetni és nincs párom(nem is lesz) vagy senkim aki betudna segíteni a takarításban illetve fentartási költségekben stb.

2020. júl. 18. 17:36
1 2 3
 11/27 Dávid86 válasza:
50%
Az 5-ös vicces, aki egy átlagos állásból (diploma nélkül) akar venni egy lakást 12M körül pl Pesten, az ne álmodjon 30nm-nél nagyobbról. Tudom, itt bérlésről van szó, meg fenntartásról.
2020. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Elég értelmetlen a "mekkora" kérdés.


Hiszen nem mindegy, hogy panel, kertesház, milyen állapotú. Egy sokkal nagyobb, de modern ház rezsije nem feltétlenül több mint egy kisebb panelé ahol meg fizetsz ha fűtenek ha nem.


Vagy magadnak vágod, hordod a fát az sok pénzbeli megtakarítás, de mellette sok a melód vele.


Én amondó vagyok, 35-40 nm-en már egyedülállóként el lehet lenni. Nekem is ami fontos, hogy legyen legalább 1,5 szoba, egyrészt van hova pakolni a kacatokat, ha jönnek. Másrészt el lehet szállásolni ismerőst, családtagot.

2020. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem írta hogy Pest, azt sem hogy 12 millióból, és azt sem hogy átlagosan keres. Ha ugyanannyiért adnak egy 30nm-est, mintvegy 60 nm-est, akkor én a 60-ast venném. Kb 5-10 ezer forinttal nő csak a rezsije.
2020. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem akarok elszállásolni senkit.

Még egyenlőre nem aktuális a vásárlás.

Nem Budapestről lenne szó.

2020. júl. 18. 19:27
 15/27 A kérdező kommentje:
Illetve írtam hogy átlagon alul keresek nettó 200 ezer
2020. júl. 18. 19:27
 16/27 A kérdező kommentje:
Fával füteni max akkor olcsóbb ha lopja valahonnét az ember vagy kertben megtermeli, apám rengeteget dolgozik vele hogy elég legyen télre mert a 250m2 házat gázzal embertelen befüteni, fát is annyit eszik hogy az isten pénze sem elég rá
2020. júl. 18. 19:30
 17/27 anonim ***** válasza:
37%
A fizetésedtől függ.Semmi mástól. Véleményem szerint egy embernek 72 nm az ideális.1 nappali, 1 háló, 1 dolgozó-de én szeretem a nagy tereket. Kicsibe nem érzem jól magam..
2020. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Persze értem mit írsz utolsó.

De én úgy értem hogy a lehető legkevesebbet szeretném lakhatásra költeni, tehát kicsi legyen a fenntartási költség ugyanakkor életminőségem ne szenvedjen kárt

2020. júl. 18. 19:34
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

9 * fűtés pedig nagyon drága lehet minél nagyobb m2 tudtommal.


A fűtés akkor drága, ha egy elavult, öreg kazán adja a meleget.


Ha egy újat veszel, az bőséggel behozza az árat.Már ha a lakás olyan, hogy tudsz variálni a fűtéssel.

2020. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
15 Paneltől gondolom ódzkodsz? A fizetésed alapján gondolom. Új építésűre-normális lakhatással, nem 30nm lukkal nem hiszem hogy ki lennél segítve.Mert ilyen fizetéssel nem bírnád az új építésűt fent tartani-lévén a közös ktg. az egekben avn az ilyeneknél, és élned is kell valamiből-nem csak a lakásért.
2020. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!