Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mekkora ingatlan amit egyedülá...

Mekkora ingatlan amit egyedülállóként még nem teher fenntartani?

Figyelt kérdés
Tehát nem akarok személyzetet fizetni és nincs párom(nem is lesz) vagy senkim aki betudna segíteni a takarításban illetve fentartási költségekben stb.

2020. júl. 18. 17:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyértelmű, hogy minél kisebb a lakás, általában annál olcsóbb fenntartani. Az, hogy te hány m2-en érzed jól magad, mi honnét tudnánk? Ahogy látod a hozzászólásokból is, valakinél 70 m2-en kezdődik a komfort érzet, én 20 m2-en is vígan elvagyok, kinek mi...
2020. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem ódzkodom, ha a panel a legolcsóbb lakhatási forma nekem megfelel, de tudtommal most rekord áron vannak, erősen túlértékelve miközben nem érnek annyit. (persze szerencsére még ráérek várni)


Nem tudom mekkora különbségek vannak közös költségben stb

2020. júl. 18. 19:40
 23/27 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy eltúlzom, de én egy főre is 70 nm körüli házat tervezek (plusz garázs). Most 33 nm-es lakásom van. De kell a nagyobb hely a kényelemhez és rendhez, rendezettséghez. A fenntartás nem fog elszállni pár plusz nm-től, ha eleve normális minőségben van megépítve.
2020. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
91%

25-50 nm, de sok szempontot figyelembe kell venni.

1. A társasház nagysága. A közös költség tulajdoni hányad alapján megy, tehát erősen számít, hogy mekkora a lakás, de az is, hogy hány lakásos a társasház, mert ha sok albetétes, akkor kedvezőbb a közös költség. Mert pl. egy négylakásos társasháznál is van biztosítási, takarítási, világítási költség, esetleg liftdíj, kéményseprés, karbantartás, stb. Ezek ugyan nagyobb költségek egy nagyobb társasháznál, de nem annyival, arányaiban jobban eloszlik.

2.Van-e vízóra? Ha egyedül laksz, mindenképpen érdemes beszereltetni, drasztikusan csökkenti a közös költséget, főleg olyan házakban, ahol nem fejenként, hanem tulajdoni hányad alapján van leosztva a vízdíj.

3.Hol helyezkedik el a lakás a társasházon belül? Körbe van-e fűtve, milyen égtáj felé néz? Pl. egy lapos tető alatti, északi fekvésű saroklakás fűtése horrorisztikus lehet, míg egy déli fekvésű, körbefűtött lakás fűtése olcsóbb. Ilyen esetben a nyári meleg okozhat problémát, az árnyékolásra és a gazdaságos klimatizálási lehetőségre figyelni kell.

4.Milyen állapotú a lakás? Akár te újítod fel, akár már felújítottba költözöl, mindenképpen gazdaságosabb, mint egy közepes/jó állapotú lakásba költözni, mert ott időről időre javítani kell valamit.

5.Hol helyezkedik el a lakás? Milyen jó a közlekedés? Várhatóan el tudsz-e helyezkedni a közelében? Üzletek, orvos közel van-e? Nem lesz-e sok a közlekedési költség?

Egyébként okos vagy, hogy számolsz a várható fenntartási költségekkel és a lehetőségeiddel. Sokan vannak, hogy beleszeretnek pl. a konyhabútorba, vagy a mennyezeti spotlámpába, és már meg is veszik a lakást, még akkor is, ha tele van hátrányokkal.

2020. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

40 nm az elég szerintem. A kerdes az hogy hogyan elsz.


En egy "garzonházat" tervezek most, 40-45 nm. Nagyobb felesleges magamnak, boviteni meg lehet kesobb is.


De okos tudatos vagy ha ilyenekben gondolkozol mar elore.:)

2020. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Utolsó úgy tudom hogy házra ki sem adják az engedélyt 65m2 alatt, egyszer én már annak utána jártam és vannak minimum követelmények szobákat tekintve és ha ezeket betartod nem tudsz kisebbet építeni 65m2 alatt.


24-es

Lehet olyat társasban/panelban hogy külön vízórát beszereltetni? Érdekes erről még nem hallottam

Köszönöm a tanácsokat egyébként nagyon hasznosak

2020. júl. 19. 09:39
 27/27 anonim ***** válasza:
Társasban lehet vízórát külön a lakáshoz, persze. Strangonként kell.
2020. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!