Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerénységem miatt lenéznek a...

Szerénységem miatt lenéznek a szomszédaim? Hogyan oldjam ezt meg utólag?

Figyelt kérdés

Külföldről költöztünk vissza Magyarországra 2 éve. Én ott jártam egy neves egyetemre, jelenleg jó állásom van! Budai elitnek mondott környék, nem gondoltuk hogy ennyire számít az önreklámozás errefelé! Mindenkitől azt hallottuk, tapasztaltuk, hogy itt nem illik a másik orra alá dörgölni a sikereit, stb. Illik szerénynek lenni Magyarországon maximálisan. Amúgy sem vagyok egy dicsekvős, de külföldön tudták, hogy hol dolgozom, mit értem el. Ott nem volt probléma abból, hogy kitettem a falra hol diplomáztam. Itt úgy tudtam ez dicsekedés és el kell kerülni, hogy ne sértsük meg a másikat és ne tűnjünk sznobnak.

A szomszédaim közül többen úgy mutatkoztak be, hogy xy vagyok, mérnök, ezen-meg-ezen az egyetemen végeztem. Ezt a nevük után mondták. Nekem ez furcsa volt, én nem mondtam ilyet inkább. Nem számoltam be arról sem hol dolgozom, mivel foglalkozom. Sajnos folyamatosan jöttek a jelek, megjegyzések hogy lenéznek minket, hülyének néznek. Érettségit végzett embernek egyértelmű dolgokat magyaráztak el, kétértelmű megjegyzéseket tettek. Elejtett mondatokból most ott tartunk, hogy minket anyuci-apuci huszonéves eltartott gyerekeinek néznek, akiknek vettek egy otthont de nincs semmi pénzük. Autónk nincsen saját elhatározásból, de erre is céloztak, hogy mivel nincs autónk, biztos nincs pénzünk rá.

Utólag hogyan tudathatnám hogy ki vagyok? Már nagyon idegesítő, ahogyan lenéznek és hülyeként beszélnek velem. Introvertált vagyok, magamnak való, de azért ne kezeljenek már eltartott gyereknek!


2020. júl. 20. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért bánt téged, hogy mások mit gondolnak rólad, főleg úgy, hogy már az elején úgy döntöttél, hogy azt kommunikálod kifelé, hogy nem dicsekszel? Engedd el.
2020. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Részvétem, bár én tuti nem költöznék be ilyen helyre, ahol egymás seggét nyalja az elit. Én a helyedben magasról tennék rájuk, főleg, hogy Te is pontosan tisztában vagy azzal, hogy nem Anyu / Apu vette nektek a házat, hanem Ti kerestétek rá a pénzeteket. Nehogy már nektek kelljen megalázkodni az ilyen dúsgazdag sznobok előtt.


Ha viszont mégis vissza akarsz vágni, stílusosan:


- 1. opció: Rendeznék egy nagyobb bulit, ahová meghívod a befolyásos ismerőseidet, és a szomszédokat meg szépen kihagyod belőle. Majd fognak nézni, ahogy egy csomó közép- és felsővezető fog veletek sütögetni, iszogatni a kertben.


- 2. opció: Írtad, hogy nincs autótok. Ha van rá pénzetek, a helyetekben csak azért is vennék egy Teslát, hogy lássák azt, hogy nektek is van pénzetek.


- 3. opció: Van Facebookod / Linkedined? Ha ki van írva az, hogy melyik egyetemen végeztél, illetve most mit dolgozol, lazán bejelölném a szomszédokat ismerősnek, aztán ott megláthatnák, hogy milyen sulid / végzettséged van.

2020. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha lehet ne tarts velük kapcsolatot mert csak rossz érzést keltenek benned. Te tudod higy ki vagy, a családod tudja, járj emelt fővel, ne érdekeljen egy vadidegen ember véleménye. Én egy kicsit sajnálom őket, de csak azért mert nem hiszem hogy vannak értékes emberi kapcsolataik ha ilyen felszínes emberek. Ők az az igazi sznob emberek akiknek csak azt nézik emberszámba akinek van diplomája és sok pénze.

Nekem csak középfokú végzettségem van, de ha valaki azt mondja hogy de jó megkapta a diplomáját gratulálok neki. Oda rakod ki diplomámat ahova akarod, légy büszke rá.

A mások orra alá dörgölés és az hogy büszke vagy valamire az nem ugyan az.

2020. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: igazad van csak hagynának ők is békén. Közösen rendeltünk egy takarítási, fametszési munkát, majd beszóltak hogy megadhatjuk részletekben is a részünket ha meg vagyunk most szorulva. Ne mondanának semmit, akkor engem se zavarna.


2: itteni ismerősök ajánlották hogy milyen békés, biztonságos ez a környék, mi hittünk nekik. Nem gondoltuk hogy a viccekben szereplő pitiáner budai sznob tényleg létező dolog manapság. Bulit nem rendezek a “tiszteletükre” inkább, még odajönnének benyalni az ismerőseimnek, amit nincs kedvem végignézni. Teslát sem akarok, a szememben az is környezetszennyező arra amire használnánk. Tökéletesen megvagyunk a tömegközlekedéssel és ha taxi kell az csak is Tesla lehet. “Másnak” nem veszek autót.

Ez a bejelölés nagyon jó ötlet! Facebook nincs, abban nem hiszek, LinkedIn van, ott megkeresem majd őket. Köszi a tippet!

2020. júl. 20. 17:39
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Azért mégis van itt más is: miért néznek hülyének? Ennyire azért nem kell titkolnod, hogy ki vagy, hogy az se menjen át, hogy nem vagy quasi fogyatékos...

Belbudai vagyok, de ennyire "köcsög" budai elit telepet nem tudnék megnevezni, persze attól még létezhet. Azt se mondanám, hogy jellemző ez a Kovácsbélaépítészmérnök típusú bemutatkozás, de akár ez is létezhet.

SZóval két dolgot javaslok:

1. Nézz magadba, hogy mulya voltál-e vagy saját intelligenciádnak megfelelően viselkedtél, amikor velük megismerkedtél - ebből vond le a magad tanulságát.

2. Függetlenül a végeredménytől ne élj olyan emberek között, akik között nem érzed jól magad.

2020. júl. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Budai (XII. ker.) társasházban lakom, mifelénk senkit nem érdekel, hogy kinek mennyi pénze van, mivel foglalkozik, vagy mi a végzettsége. Valami nagyon fura környékre költözhettél. Ha beszélgetsz a szomszédokkal, akkor 1-2 embernek mondd el, hogy mivel foglalkozol, a problémád letudva.
2020. júl. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Mosolyogj, ha hülyének néznek vagy lenéznek. Beszéltesd őket kicsit és utána igazítsd ki a tévedéseiket. Fog menni, az biztos!

Figyelj az olyan apróságokra, mint az egyenes járás, - húzd ki magad! Minden látszat számít. Járj el edzeni vagy edz otthon, ha megvan a fizikum, az is sokszor visszafogja a hülyéket.

2020. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy igaz (mert inkább olyasminek tűnik a kérdésben leírt közeg, amilyennek egy kívülálló képzeli az elitnegyedet, bocs), szerintem ne foglalkozz velük és éld a saját életed. Tapaszalatom szerint egyébként aki folyton virít a pénzzel, az általában nyakig van az adósságban, ismerek is ilyet...
2020. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pedig pont ilyen ez az “elit negyed” sajnos. Csodálkozunk mi is, lehet hogy rossz utcába jöttünk. A jót nem írtam le, van egy nyugdíjas ügyvéd is a szomszédban, ő nagyon rendes velünk, tapasztalt ember létére nem ítél meg senkit. Ezek a rossz szomszédok mind 25-40 év közöttiek.
2020. júl. 23. 22:31
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Ja, hát aki 25 éves és frankó helyen lakik, annak vagy a szüleitől van pénze, vagy valami illegális dologból, erre a két rétegre jellemző még, hogy budira is Armaniban megy.
2020. júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!