Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért gáz az, ha a szülőknél...

Miért gáz az, ha a szülőknél lakik az ember? Egyáltalán miért várják el, hogy 150 ezret elköltsek egy pesti albérletre?

Figyelt kérdés

Én egyetem után hazamegyek vidékre, semmi értelme Pesten maradni. Hiába magasabb a fizetés, ha ott a 150 nettó albérlet. Otthon vidéken meg ingyen lakok.


De sokak szerint ez meg "megvetendő"



2020. júl. 22. 00:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, de akkor már illik szerintem besegíteni otthon is, ha nem is pénzzel, akkor legalább házimunkával pl. Egyetem után szerintem nem nagyon várható el, hogy egyből albiba menjen, vagy saját lakást vegyen az ember, mert akkor még nem igazán engedhető ez meg, de azért tehát, ha azt veszem, akkor 30+ évesen már legyen külön élet.
2020. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
nem gáz. ha jó a kapcsolat a szüleiddel, miért lenne az? (ha egyenrangú partnerek vagytok és nam alárendelt vagy)
2020. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Igazad van, az albérlet az kidobott pénz. Ha van hol laknod, akkor minek adnád a pénzt egy idegennek? (ha nincs hol laknod, akkor az más téma)

De a te esetedben teljesen felesleges albérletre költeni, csak azért, hogy elmondhasd magadról hogy egyedül élsz?

Ha a szüleidnek nincs kifogása, és örülnek neki, hogy ott vagy, akkor miért ne lakhatnál velük?


Ráadásul így hamarabb lehet saját lakásod, és ez a lényeg.


Más ember véleményével meg nem kell foglalkozni.

2020. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van a sok kommentelőnek. Én is otthon lakom, maradtam egyetem alatt es utan is, most epitkezem lakáshitel nélkül.


28/F

2020. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 20 éves vagy, vagy 50. :-)
2020. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%

Akárhogy nézzük az éremnek két oldala van.


Nyilván szép és jó, a "gyűjtögetek otthon" jelszó is. Csak mellette gyakorlatilag folyamatosan "lakótársakkal" fogsz élni a szüleid, testvéreid személyében.


Alkalmazkodni kell egymáshoz, kerülgetni kell egymást és egy idő után kellemetlen lesz fiút/lányt felhozni vagy csak közölni, hogy otthon élsz.


Nyilván működhet a dolog azoknál akiknek hatalmas házuk van, el tudnak lenni egymás mellett. De mondjuk egy 2 szobás panelban azért már mindjárt más a helyzet egymás hegyén-hátán élve.


A "hiába magasabb a fizetés" kérdés is relatív.


Ha keresel 500 ezret vidéken meg keresnél 350 ezret, akkor pont ugyanott vagy a megtakarításaiddal, de mellette mégis csak önálló vagy.


Na meg nem mindegy, ki hogy képzeli el az életét. Nem mindegy, hogy valakinek ott van vidéken minden barát, szerető család, munka és egyéb lehetőségek. Vagy kint laknak egy viskóban Bugacpusztán és fél napot utazik a szomszéd városig.


Akárhogy nézem, nem csak az "otthon vagyok és gyorsan kitörök" meg "albérletben nem jutok előre" szintek vannak.

2020. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
34%
Én is otthon maradtam, sokkal több értelme van félretenni a pénzt és venni egy saját lakást, az enyém 28 éves koromban lett meg. Le kell szarni, hogy ki mit gondol!
2020. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!