Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezekután még tennétek szivessé...

Ezekután még tennétek szivességet a szomszéd néninek?

Figyelt kérdés
Minden héten kiviszem a szemetesét a főútra, mert fáj a lába, télen mindig elsöpröm a havat a háza elől, és havonta 1-2 alkalommal beviszem a városba, mikor nekem is arra van dolgom. Nem nagy dolgok, de mindezért még egy darab tojással, vagy paradicsommal sem kínált meg. Igazából nem is vártam el, szívesen segítettem, mert idős és özvegy. Nemrég megharagudtam rá, mert anyámnak pletykál rólam a hátam mögött. Történt ugyanis, hogy az elmúlt napokban a sok esőzés miatt, hirtelen megnőtt a gaz az udvaromon, és valami miatt elhanyogoltam a fűnyírást. Ezt azonnal elpanaszolta anyámnak, hogy én milyen lusta vagyok, mert már térdig ér a gyom a portámon (erős túlzás), és nem teszek ellene semmit. Egyáltalán mi köze hozzá, hogy az én udvaron hogyan néz ki?!

2020. júl. 27. 04:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy tennék. Oldja meg a vénasszony, ahogy akarja. Meg is lehet neki mondani ezt, hogy hallottad amit mondott.
2020. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

"még egy darab tojással, vagy paradicsommal sem kínált meg."

Ezzel azt bizonyítod, hogy a 'szivességedért' ellenszolgáltatást vársz el.

"Igazából nem is vártam el ha már eszedbe jutott és megemlíted hiányát, akkor bizony elvártad.

.

Te itt kibeszéled szomszéd nénidet, hogy "önzetlenül" segítesz neki, de semmivel nem viszonozta.

Ezek alapján nincs jogod megharagudni rá, ha ő kibeszéli, hogy elhanyagoltad a fűnyírást.

2020. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 vantel ***** válasza:
8%
Vajon a néni mit gondol? Miért hanyagolod el a kirakatodat?
2020. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Na és miért kéne a kerdezonek, kivinni a szemetet?

Ha ő megteszi jó indulatból, és a kertben termett paradicsomból, vagy gondolom vannak tyukjai, onnan nem ad egy darabot sem, ÖNZETLENÜL a vénasszony, csak lejáratja a kérdezőt, akkor minek kéne segíteni neki?


Mi az hogy nincs joga megharagudni, hogy kibeszeli az elhanyagolt funyirast.

Akkor is joga lenne megharagudni, ha nem segítene neki ingyen.


Nézzen szét a maga portáján, ne a másikat beszélje ki, aki ráadásul ingyen segít.


Arról miért nem beszél, hogy kihúzza a kukajat,elsöprő a havat, és nem ad cserébe semmit?


Na ugye.


Eszedbe ne jusson, segíteni neki.

Sőt oda is szöknek neki, hogy nem érek ra, mert füvet kell nyirnom, nehogy a rosszindulatú emberek szóvá tegyék.

2020. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem gondolja, hogy kell neked a tojása. Menj, kérj tőle, ha kell. Kíváncsi lennék, ad-e. Ha én tojást adok, nem várok el cserébe semmit, de pl. ha süt belőle a szomszéd, szokott sütit áthozni. A lényeg, ha neked viszonzás kell, akkor lehet, kérned kell. A gazos beszólást megemlíteném neki, hogy rosszulesett és aznap nem húznám ki a kukáját. Ne legyen már természetes.
2020. júl. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tartok igényt sem tojásra,sem semmi másra. Csak közöltem, hogy viszonzatlanúl segítettem.
2020. júl. 27. 07:49
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Úgy érzed, hátbatámadott? Tényleg nem volt szép tőle, hogy rádbeszél, amikor szoktál neki segíteni. De ezt tisztázni kellene, megis hogy volt, nem érdemes emiatt rosszba lenni a szomszéddal. Próbáld akkor ki, hogy ne húzd ki a kukát, szóvá teszi-e? Aztán szólj neki, mit hallottál vissza.
2020. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lena7 ***** válasza:
20%

Azért azt elárulom neked kedves kérdező, hogy MINDEN EMBER PLETYKÁL/KIBESZÉL másokat.

Van aki többet, van aki kevesebbet🤷‍♀️


(És nem magamból indulok ki, ezek tények. És hiába írja valaki, hogy én sosem pletykálok, az az ember is szokott, maximum ő nem annak hívja)


Kérdésedhez visszatérve:

Nagyon aranyos dolog, hogy segítesz a néninek.


Szerintem ne haragudj rá, ő már egy idős emberke, a nem segítenél neki, akkor vagy nagyon rosszul esne neki, vagy meg megharagudna rád. A szomszédokkal meg nem jó haragba lenni.


Szerintem nem olyan rossz dolog, ha a néni nem add neked semmit ezekért. Írtad, hogy özvegy, akkor 1 nyugdíjból kell megélnie (pláne ha nincsenek gyerekei, akik segíthetnének neki), lehet, hogy nem is tudna addni, mert akkor mondjuk hó végén, nem tudna annyi, vagy olyan élelmiszereket venni stb


Értsd meg azért az ő helyzetét is.

Megszokta köszönni neked azt, hogy segítesz neki ?


Mért várod el, hogy adjon valamit ?

Nem lehetne csak úgy kedvességből segíteni ?

2020. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Ezek után én tuti nem tennék neki semmilyen szívességet, undorító ha az ember háta mögött pletykálnak róla, főleg ha eddig segítette őt sok mindenben. Innentől majd fizessen valakinek aki kihúzza a kukáját, elsöpri télen a havat és befurikázza a városba. Zsugori ember ha a szívességekért cserébe soha nem adott még semmit hálaképpen.
2020. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Olyan vagy mint egy gyerek. Értelmes felnőtt ember nem ugrál senkinek, te meg itt öreg nénizel, anyukázol...olyan, mintha egy gyerek írta volna a kérdést. Magadtól nem jössz rá, hogy madarat csinál belőled a banya, még ehhez is megerősítést vársz. De te tipikusan az vagy, aki továbbra is ugrál majd mindenkinek, és magában siránkozik, hogy hülyére veszik.
2020. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!