Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek az én agyammal...

Szerintetek az én agyammal van valami baj?

Figyelt kérdés
Vilàg életemben csalàdi hàzban éltem. Mióta van egy új pàrom vele panelban lakunk és egyszerűen megbolondulok màr úgy érzem. Otthonról dolgozok,mert könyvelő vagyok. El szoktunk menni sétàlni,de akkor is úgy érzem megfulladok a panelok közt. Így inkàbb a csalàdi hàzas részekre szoktunk menni vagy mezőkre. Panelok közt úgy érzem megfulladok,néha màr a szìvem is szúr. Nyom a mellkasom. Szerintetek ez pszichés? Borzasztó érzés,ha belegondolok,hogy még 8 emelet van felettem. Mennyi ember,mennyi élet,mennyi bútor. Az is zavar,hogy nem làtom az eget,csak a panelok sokasàgàt. Költözni nem tudunk,mert hitel van még a lakàson. Màr 3 éve itt lakunk,de minden nap egy kínszenvedés ,mert nagyon zajos is és rohadtul idegesít,hogy hallom a többi embert.
2020. júl. 28. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, érdekes, embere válogatja ezt.

Én 36 évig laktam kertes házban, aztán panelba költöztem, de én nagyon hamar megszoktam.

Sosem éreztem, hogy megfulladnék a panelban, engem inkább egyes szomszédok zörgése, zajongása zavar időnként, na azt nem tudom sosem megszokni.

De már semmi pénzért nem mennék vissza kertes házba, mert a ház körüli teendőket nagyon nem szerettem csinálni. :)

2020. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó neked :) Köszi a vàlaszt. Jöhetnek még!
2020. júl. 28. 15:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés, igen.
2020. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul az ilyesmi, nem mindenki bírja a panelt, például én sem.
2020. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én sem birom,évekig nem volt gond amig jó hangszigetelesű házban laktunk.

Majd az utóbbi 2 évben 2 szer költöztünk a zaj miatt.

Sikerült ismét egy hiper áthallásos lakásba költözni.Felettünk senki,de alulról és mellettünk lévő szomszèdtol is hallunk mindent.

Minden lépést,a padló,falak,redőnytokok...minden vezeti a hangot.

Azt hallani ha az also lehuzza a vécét vagy tusol,de azt is tudjuk mikor fürdik mert zubog a viz a kádba.

Mindenki felső szomszédokra panaszkodik,nekunk az nincs.

Hihetetlen h alulról és oldalról is hallani a kopogásokat,dübörgéseket,ajtó ablak csapkodásokat.

Szó szerint gyomoridegem van ha otthon vagyok.Nem akkor kelek amikor akarok,nem akkor alszom amikor akarok,nem tudok megnézni nyugodtan egy filmet,nem tudok beülni a kádba lazitani...

Engem nem zavar a 4 fal,csak ez a sok zaj.

A kulso zajok nem zavarnak,kiabàlo gyerekek,fűnyirás stb... csak a testhangok

Jovőre veszünk egy házat,kemenyen dolgozunk,vállaltunk masodállást.

Csaladot akartunk alapitani,de képtelen vagyok rá itt.

A nemi életünk is megsinyli ezt az egészet.

Most első cél h elköltözzünk családi és utána jöhet a gyerek.

Magamnál megfigyeltem mióta ilyen zajban élek a fülem nagyon kiéleződött.

Azt is meghallom tv mellett ha a szomszéd köhög vagy tüsszent.

Szerintem nem jó dolog ez.Es szép lassan tönkreteszi az embert.

Miota tudom azt hogy jövőre vége sokkal könnyebb.Már csak hónapokat kell kibirnom.Talán januárban itt se leszünk...csak igy sikerült elengednem kicsit ezt a dolgot.

2020. júl. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*Azt is hallani
2020. júl. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, 5-ösnek:


Hát igen, sajnos ez így van sokszor, főleg olyan panellakásokban, ahol vékonyak a falak.

Én is hallom időnként, ha hangosabban beszél a felettem lakó szomszéd, vagy tüsszent, köhög, vagy éppen vizet ereszt a kádba.

Mondjuk nekem egyik oldalról sem lakik senki, mert egyik oldalt üres a szomszéd lakás, nem lakják, másik oldalt pedig egy tárolóhelyiség van, meg alattam sem laknak, mert földszinten lakom, de a felettem lakók az valami borzalom. :/

Igazad van, hosszú távon valóban tönkreteheti ez az egész az életminőségünket.

Én is el szeretnék költözni, nemcsak emiatt, hanem amúgy is túl kicsi ez a lakás nekem /minigarzon/, alig férnek el a cuccaim, de egyelőre sajnos még nem tudom megtenni.

Engem a külső zajok is zavarnak, amikor pl. az ablakom alatt dumálnak a lakók, vagy játszadoznak a kutyáikkal.

2020. júl. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki nehezen birja muszály költöznie.

Addig menni mig nem talál egy jó hangszigetélsű házat.

Hosszútávú stressz kifog hatni a szervezetre,lehet nem most,majd 15-20 év múlva.

Engem a testhangok zavarnak,füldugóban alszom de sajnos igy is érzem a dübörgéseket.

Füldugó azért kell mert az alsók néha nyitott ablaknál üvöltöznek,vihognak.esetleg viszhangzik a nyögésétöl az egész ház.

Nem tudom miért engednek ilyen házakat felépiteni.

Nem elég stressz van az ember életében?

Az egyetlen hely ahova az ember eltud bújni az otthona.De a legtöbb "otthon" csak egy zajdoboz.

Ha valaki nem tudja kipihenni magát hosszútàvon súlyos problémákhoz fog vezetni.

Sajnos azt is észrevettem h az újépitésü házak rosszabbak mint a régebbiek.

Mert ugye ez 2019ben épült ház.Gyorsan felépült,kispóroltak mindent,a lényeg ezeknek h gyorsan eladják azzal nem törödve h az embernek nincs élete

2.Fele ennyit sem érnek ezek a házak amennyiért eladták.Àtverés az egész

2020. júl. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen sajnos az újabb építésű lakásokat sokszor csak összecsapják, kispórolnak belőlük dolgokat, bár ez a ház, ahol én lakom kb. 50 éves, mégis nagyon vékonyak a falak.

Ja és a "legszebb" az egészben, hogy ha szóvá mered tenni a szomszédnak a zörgését, akkor sokszor még neki áll feljebb. :/

2020. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen ez igy van,ez nàlunk is igy van.

Én a fejük felett lakom pokollá tehetném az életüket,de nem visz rá a lélek h zajongjak.

Nagyon odafigyelve élünk,előfordul h leejtek valamit de próbálom úgy végezni a dolgom h ne kopogjon ne dübörögjön,óvatósan járkálunk,figyelünk a hangerőnkre is.főleg reggel este.

Hajnali 5kor kelünk,kelthetnénk minden nap őket de kisangyalok vagyunk.

Pedig megérdemelnék,de annyira belénk rögződött h mindent hallani,hogy idegesit h tudom ők is hallanak minket ha nem vigyàzunk.

Pedig kis odafigyeléssel nem lenne ilyen probléma,ők vc lehuzason tusoláson kivül alig hallanak valamit,néha egy két tompa kopogást.Mi meg mindent mert csapkodnak,dobáloznak,üvöltenek,és nem értik mi ezzel a baj.

De egyet tudok,van egy házaspár,hiperaktiv gyerekkel akik érdeklődnek a lakás után.Ha elköltözünk ők igényt tartanak rà.Ez a zaj nem zavarja őket,sőt😀örülnek h nem az lesz h bolond a gyerek hanem csak rossz a hangszigetelés,ők eltűrik a mástól jövő zajokat mert tudják h az ő gyerekük is hangos.Szóval...

Kiváncsi leszek rá mi lesz akkor...

Amikor a nyugodt életüknek vége.Addig örülhetnének mig mi lakunk a fejük fölött.

Icipici megértés sincs bennük,hát akkor köszönjék majd maguknak.

2020. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!