Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen negatív élményetek...

Milyen negatív élményetek volt főbérlőkkel?

Figyelt kérdés

Az albink tulaja elég nehéz eset, rokon gyerekektől kezdve növényeken át kb minden ki van tiltva a lakásból.

Ti mit tapasztaltatok?


2020. júl. 31. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleve a fogalmazás helytelen, ami sajnos elterjedt. A főbérlő az a személy, aki a tulajdonostól bérli az ingatlant és kiad szobát/szobákat az albérlőknek. Ez régen elég gyakori volt a bérházakban.

A tulajdonosokról eddig elfogadható a tapasztalatom. Amiben most lakunk normális. Mi is adunk ki lakásokat, oda mehet állat és gyerek is, sőt még a falfúrást is engedjük, mert nekünk az az érdekünk, hogy jól érezzék magukat és minél tovább maradjanak.

2020. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt olyan, hogy a tulaj bejött a lakásba, amíg aludtunk, mert eszébe jutott, hogy kellenek a poharak, amiket ott hagyott. Ugyanis egy halom cuccát ott tárolta még. De nem ám előtte felhívott volna, szerinte jobb ötlet volt reggel berontani. Még aznap másik lakást kerestünk, és két nap múlva költöztünk is. Írtam neki egy smst, kulcsokat ott hagytam és ennyi. Nagyon felhúzott.
2020. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

10 év albérletezés alatt laktam pár helyen (mind panel volt), vegyesek a tapasztalatok. A többség normális volt, de te a negatívakra kérdeztél rá, abból 2-höz volt szerencsém.


Az elsőt csak úgy hívtuk, hogy crazy woman. Nem adta meg a kapukódot (a kulcsot igen), mert "történtek itt már dolgok...". Amikor rákérdeztem, hogy mégis milyenek? Akkor jött a "Hagyjuk." Én mondtam, hogy ne hagyjuk, mert az én cuccaim lesznek a lakásban, nem az övéi. De nem mondta el. Felhívtam a figyelmét, hogy a kulcsot akár le is másolhatom, úgyse tud zárat cserélni odalent, mert adnia kéne minden lakónak. Erre elárulta a kódot.

Nem írta alá a hűségidős netem papírját, mert félt, hogy ha elmegyek, ottragad a nyakán. Hiába mondtam, hogy névre szól, nem címre, nem volt hajlandó elolvasni a szerződést.

Az első napon, mikor odaköltöztem, óránként 3-4 alkalommal felcsörgett valaki kaputelefonon. Ha beleszóltam, hogy ki az, letette. A végén már azt hittem, hogy valaki teszteli, hogy otthon vagyok-e. Mire leértem, eltűnt. A nap végén felhívtam a nőt, elmondtam, hogy mi volt és félek, hogy be fog jönni valaki, ha nem veszem fel a telefont, ezért saját költségen zárat szeretnék cseréltetni. Amikor azt mondta, hogy szó se lehet róla, közöltem, hogy akkor költözök. Így is lett.


A második inkább tetű volt, mint bolond. Novemberben megvette a lakást a fejünk felől, de azt mondta, hogy maradhatunk, mert befektetésnek veszi és úgyis kiadná. Minden feltétel maradt változatlan. Februárban megkérdeztem, hogy tarthatok-e cicát a lakásban. Azt mondta, persze. Már aznap le is foglalóztam egy maine coont. Március 8-án közölte, hogy költözzünk ki, mert idejön a fiával lakni. Elmesélte, hogy végig ez volt a terve, de nem akarta kifizetni a téli rezsit lakásvásárlás után. A macskakérdés meg nem érdekelte, tudta, hogy az már nem az ő gondja lesz.

A kauciót nem akarta visszaadni, mondván, hogy ő azt sose kapta meg a régi tulajtól. Erre mutattam neki a papírt, amit aláírt, hogy átvette. Azt mondta, hogy igen, aláírta, de nem vette át és ezért nem jár. Mikor bírósággal fenyegettem, meggondolta magát. A visszajáró címletek közé azért betett egy hamis tízezrest... Észrevettem, ő meg csak hebegett, hogy hát ő észre se vette, hogy hamis. Bolti eladóként nyilván nem vette észre..

2020. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!