Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fiatal párként elköltözni...

Fiatal párként elköltözni "bárhová csak innen el"? Azoknak szól, akik külföldön élnek!

Figyelt kérdés

Szeretnénk elhagyni az országot a párommal. 23 vagyok, a barátnőm 21. Sokminden nem köt minket ide, szeretném, ha élhető lenne az ország, de sajnos az a tapasztalat, hogy nem az.


Aki külföldön él, leírná, hogy melyik országban él, melyik településen él, milyen a közbiztonság, anyagi helyzet, és a munka?


23F 21L


2020. aug. 3. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Egy tipp:

Ne így menjetek, mert így semmi értelme. Ne azt nézzétek, hogy itt rossz, hanem hogy milyen célból és hová mentek. Az nem cél, hogy itt rossz, és máshol meg talán jobb lesz. Mi a szakmátok, mit akartok elérni az életben? Egyébként ennek is függvénye, mi az ideális célpont.

2020. aug. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg egy kicsit azért megtervezettebben. Milyen nyelveket beszéltek?
2020. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi 21 évesen költöztünk Németországba.

Nagyon nehéz volt az első pár év.Beszélni alapszinten tudtunk amit tanultunk az iskolában.

Lábra tudtunk állni a 8 év alatt.

Anyagiakban jobb de tudni kell itt is van albérlet,autó kell a munkába járáshoz.drága a biztositás nem beszélve egy autó fenntartásáról.

Azt akarom leirni h nem tejfel az élet itt sem.

Nagyon odakell figyelni az anyagiakra,muszály h legyen félretett pénzed mert komoly gikszerek vannak itt is.

Spórolni persze többet lehet.De ugyanugy mint otthon,sok mindenröl lekell mondani.

Kifizettünk egy hiteles autót gond nélkül,fél éve vettünk mégegyet hitelre.

2 autó szükséges nekünk a munkába járáshoz.Sokáig városban laktunk,régi autóm volt,sok problémával itt bele mertünk vágni még egy autó hiteles finanszirozására.

Házat akarunk venni jövőre de sokkal biztosabban vágunk bele mint otthon tennénk.Ami rossz h messze van a család,most a virus miatt 10 hónapja nem láttam a szüleimet.De talán most sikerül majd hazajutni.

Vannak barátaink,de mégis egyedül vagyunk.Lelkileg elég megterhelő.

Egy idő után megszokod,kialakul a kis életed.


Meg bántam es nem is h itt vagyunk.

Van amikor örülök annak h kinnt vagyunk van amikor annyira sok mindenböl h fognám a cuccaimat és azonnal haza mennék.

Erősnek kell lenni.

Mi rendes életet élünk,alberletben élünk.Fizetünk mindent amit itt kell.

Nem tudom hosszutavra v rovid tavra terveztek e?

2020. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hosszútávra tervezünk, párom nyelvtudása problémás, csak angolul tud egy keveset.


Én napi szinten használom az angolom, nagyon jól megy, a német kevésbé.


Olyan helyen szeretnénk élni, és családot alapítani, ahol nyugodtabban tudok tervezni, és a páromat, gyerekeim el merem engedni egyedül iskolába, vagy munkába.


Jelenleg Budapesten élünk albérletben, én könyvelőként 260 ezret keresek (elvileg a vírushelyzet után emelnek nagyjából 300 ezerre.) Barátnőm úszómester, és kb 120 ezret tud hazahozni (az egyetem miatt csak alkalmi munka).


Én szeretnék maradni a gazdasági, számviteli területen, párom pedig óvónő lesz.

2020. aug. 3. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nagyon jó szakmák és simán elboldogultok vele otthon is.

De persze ti tudjátok.helyetekben elkezdenék nézelődni,ha van konkrét elképzelés merre mennétek irjatok helyi magyar csoportokba biztos tudnak segiteni.

Ha az angol jobban megy mindenképp olyan területre menjetek.

Németben is elboldogultok de akkor is olyan mint a nulla nyelvtudás.0ról kezditek.Persze ha nem baj a takaritoi àllás,gyári munka futárkodás akkor évről évre egyre jobban fog menni a német is.Es késöbb egyre feljebb tudtok lépni munka kapcsán is.Bár tényleg inkább angol nyelven probáljatok nekiindulni.Sokkal könnyebb lesz az eleje is.

Nagyon fiatalok vagytok,könnyen tanultok és alkalmazkodtok.

Meglehet próbálni bármit.

Nagyon sok csoport van,sokan erdeklődnek facen is hol milyen az élet.

Ha van viszonyitás talán könnyebb lesz nekiindulni mégis merre éri meg nektek

2020. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!