Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek,hogy a szomszéd...

Mit tehetek,hogy a szomszéd kertben lenyírják végre a méteres parlagfüvet?

Figyelt kérdés

Lakatlan családiház. A tulajdonos havonta egyszer jár ki,de csak az utcai fronton nyírja le a füvet. A telken belül hatalmasra nőt a gaz és mindenhol szállingózik a pollen a paragfűkről. Szólva lett neki,de nem csinál semmit,nem érdekli. Ma betelefonáltam az önkormányzatba,hogy tegyenek valamit,de annyit mondtak,hogy küldenek neki levelet és telefonáljak vissza 2-3hét múlva,hogy van e változás.A gondom,hogy súlyosan alergiás vagyok a pollenre és már napok óta "taknyom,nyálam egybe van"

a szemeim begyulladva az allergiától. Mit lehetne tenni ,hogy sűrgősen lekaszálják a parlagfüvet?



2020. aug. 4. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Megkell vàrni hogy lenyirjàk. Vagy ha nem fogjàk lenyirni tèlig akkor tèlen lepusztul a növènyzet. Berontani te sem ronthatsz be a szomszèdba csakugy , itt vàrhatsz ennyi van.
2020. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
De ez mindenhol így van amúgy. Mert nagyon nem akarnak dolgozni az emberek. A korona cuccos miatt . Holott lassan fél év eltelik semmi sincs itt.
2020. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Ismét jelented az önkormányzatnál hogy valami legyen mert az egészséged forog kockán, sajnos eléggé a nyakukra kell járni ez ügyben és a helyi jegyzőt is keresd fel hogy igen is csesztesse az illetékeseket mert akkor talán lesz eredménye. Nyilván nem küldhetnek oda a tulaj engedélye nélkül közmunkásokat hogy kaszálják le, de egy szép kis bírságot majd kiszabnak neki ami végett hetente fogja nyírni a gazt.


Környékünkön is van egy családi ház ami már 10 éves üresen áll, telken meg 2 méteres gaz volt parlagfűtől kezdve minden is volt ott.

A tulaj annyira belesz@rt hogy kapott egy szép kis bírságot több száz ezer forintosat, érdekes módon azóta a teljes udvar ki lett gyomtalanítva, és helyette sima befüvesített rész van amit érdekes módon 10 naponta letudnak nyírni.

2020. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Az önkormányzathoz kell fordulni, viszont ott sem szeretnek dolgozni, ahogy ezt megtapasztaltad. Telefon helyett én személyesen mennék be a jegyőzhöz, polgármesterhez, és nem hagynám lerázni magam. Ők több milliós bírsággal tudják "motiválni" a szomszédodat, csak akarniuk kell...


Van a NÉBIH-nek egy parlagfű bejelentő rendszere is, ezzel is próbálkozhatsz, bár nem tudom, mennyire hatékony: [link]

2020. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Sehol nincs ennyi parlagfű, mint Magyarországon. Pontosan a hatóságok és az állampolgárok ilyen hanyag, lesz.rom hozzáállása miatt.

Mindenféle bizottságot hoztak már létre, amibe öntik a pénzt, de érdekes módon minden évben egyre nagyobb területek jönnek létre, amik parlagfűvel szennyezettek és senki nem gondozza.

2020. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem pont az a tapasztalatom, hogy ha úgy jó alapos, egybefüggő gaz nő a területen, akkor ott nem marad meg a parlagfű. Mihelyst rámegyek a fűnyíróval, rögtön kinő a parlagfű is. Durva, de volt olyan, hogy csak egy ösvényt vágtam a gazba a fűnyíróval és legközelebb az ösvény az szinte kizárólag parlagfű volt. Konkrétan egy sávban, amerre ment a fűnyíró, csak a parlagfű nőtt vissza, miközben meg a gazmezőben továbbra se volt egy szál se. Úgyhogy onnantól mászkálhattam ki, hogy nyírogassam a parlagfüves ösvényt. Egyébként lehet, hogy van valamilyen gyógymódja az allergiának, mert én is kimutatottan allergiás vagyok a parlagfűre és gyerekkoromban széttüsszögtem a nyarakat miatta, de nemrég egy virágzó parlagfűmezőn kellett dolgoznom és semmi nem történt. Egyesek szerint ha az immunrendszer javul, akkor csökken az allergiás tünetek jelentkezésének valószínűsége, lehet hogy ezért, mert sokat tettem az utóbbi időben ezért, elsősorban ugye probiotikumok, D-vitamin, étrendmódosítás stb. formájában.
2020. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Mindeki azt csinál a sajat tulajdonaval amit akar. En se nyirnam le egy idióta szomszéd miatt ha amúgy nem lenne kedvem. Ne menj ki az udvarra ha zavar. Vagy hordj maszkot es szemüveget. Vagy koltozz el... 1000 megoldás van, ha akarsz tenni ellene. Vagy nyirasd le valakivel te. Nemhiszem h ellenezné a szomszéd
2020. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Az egybites agyaddal ugye felfogod, hogy a parlagfű nem marad az udvaron, hanem mindenfelé viszi a szél. Az ilyen idétlenek miatt tartunk ott parlagfű miatt (meg egyébként is), ahol tartunk.
2020. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Megvárod amíg megbüntetik, mást nem tudsz tenni.

Mellettünk dettó ez a helyzet, igaz allergiásak nem vagyunk.

Kitartást.

2020. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Birtokvédelmi eljárást lehet indítani, nem lesz gyors, de lehalább jövőre lenyírják maguktól
2020. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!