Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem fognak ezért kinézni?

Nem fognak ezért kinézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kezdjük akkor az elején: Erdélyben az egyik nagy különbség a magyarság és a románság között az, hogy előbbiek többnyire katolikusok vagy protestánsok, utóbbiak ortodoxok. Én magyarként azonban az ortodox vallásban hiszek, olyan templomba is járok. Eddig nagyvárosban laktam, tehát nem volt ebből különösebb ügy, most viszont egy faluba fogok költözni.

Nem fognak az ottani magyar lakosok kinézni emiatt?



2020. aug. 14. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

A magyar lakosok?

Szerintem a romànok fognak. Nalatok nem veszelyesek...?

2020. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne ezzel foglalkoznod. A meggyőződésed szerint válassz gyülekezetet. Egyébként itthon, pl. Szabolcsban, Hajdú-Biharban, bár egyértelműen a protestánsok és katolikusok vannak többségben, sok román gyökerű család is él, akik persze az utóbbi pár évszázadban elmagyarosodtak, de hagyományosan görög katolikusok mai napig, plusz sokaknak még a családneve is magában hordozza a román származást. Tudom, ez azért más, mint a határon túl, de itt sose volt probléma egy szabolcsi faluban, hogy valaki református, római katolikus vagy görög katolikus. A görög katolikusok sose voltak kinézve, pedig ők jellemzően mindig azok, akik az áttelepült rutének és románok leszármazottai.
2020. nov. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!