Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberekkel, vagy velem van...

Az emberekkel, vagy velem van a baj?!

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. 1 éve már odáig eljutottam, hogy nincsenek barátaim (tényleg nincsenek). A családom bonyolult. Anyám nincs, apám csak elvár tőlem de nem figyel rám úgy mond. Sok testvérem van, de van közülük 3 akiket nem ismerek, a többiek már felnőttek és gyerekeik vannak stb. 2 bátyámmal élek még itthon, de ők egyáltalán nem veszik tudomásul, hogy van egy húguk. Pszchiológus-hoz régen kellett járnom (bár semmi okom nem volt, mert rendben voltam).Azt mondják, hogy túl komoly vagyok és nem tudok megbízni emberekben, mindenkiben a rosszat látom. Osztálytársaimat nem érdeklem, mert nem beszélek a problémáimról és inkább nem erőszakoskodnak, mert "félnek" a reakciómtól.Régen nagyon közvetlen ember voltam, egyben a legpofátlanabb bunkó, mindenkit lekiabáltam, ha nem tetszett valami, gondolom ezért gondolják ezt az osztálytársaim. Egyetlen ember aki megért és tudok vele beszélgetni, az az osztályfőnököm.Általában könyvekről, az emberekről szoktunk beszélni.Minden nap a halálon gondolkodom, de gyáva vagyok, mert az Apám nekem a mindenem és nem akarok neki szenvedést okozni. Rock-ot hallgatok, de a többi zene stílus sincs távol tőlem. Vajon én nem akarok barátokat, vagy az emberek nem akarnak olyan barátot, mint én?!

2019. jan. 8. 17:20
 1/2 anonim válasza:

Édes vagy, nincs veled semmi baj.

•nyilván való hogy nem egyszerű a családi életed, de biztos hogy szeretnek a testvéreid és édes apád is , csak mindenkinek rengeteg de RENGETEG dolga van, és a legjobbat igyekeznek kihozni a helyzetükből, normális emberi reakció


•pszichológushoz nem olyanok járnak akikkel baj van, egyszerűen olyanok akiknek szükségük van valakire akiben meg lehet bízni, és aki egy küldő szemlélője a problémáiknak


•az emberi kapcsolatok a vonzáson alapulnak, azaz olyan emberek vesznek körül amilyeneket bevonzol a kisugárzásodaal, a hozzáállásoddal. Érezni azt amit magadról gondolsz és ha ez negatív akkor mások is negatívan fognak látni


•16 éves vagy, kamasz, ilyenkor mindenki a halálon meg a szexualitáson gondolkodik, teljesen normális, amit nem ismersz és am idegen az mindig érdekes lesz és vonzó, de ettől még minden rendben van veled

2019. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Persze ezt én is 100%-ra tudom, hogy szeretnek, ebben nem is kételkedtem, mert butaság. Közösségben nem tudok létezni. Egyik percben én vagyok a középpont a másikban, pedig mint az árnyék olyan vagyok. Hangulatingadozásaim vannak. Tényleg túl komoly vagyok...a múltkor feltettek nekem egy találós kérdést: Miért fehérek a menyasszonyi ruhák? Válasz: Mert a háztartási gépek fehérek. Én meg el kezdtem dumálni Viktória királynőről...Hát mélyen elszégyelltem magam.
2019. jan. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!