Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az életeteket mások számára...

Az életeteket mások számára irigylésre méltónak találjátok?

Figyelt kérdés
Szerintetek kik lehetnének rátok joggal irigyek? Miért?

2020. aug. 25. 17:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki.
2020. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Senki.

Elöször is rendkivül szegény ember vagyok, 32 évesen nincs saját ingatlanom és összes megtakarításom 6,5 millió forint.

Szüleimmel kell élnem hogy ne pusztuljak el.

Rosszul keresek,nettó 170 ezer körül.

Talán annyi hogy stresszmentes a munkám és csak heti 40 óra, az is kényelmes, más dolgom nincs, tehát szabad vagyok ilyen értelemben,több időm van mint tini koromban. Ez lehet az egyetlen oka ami miatt irigyilhetne valaki.

2020. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nézőpont kérdése, mire irigykedik az ember és mire nem. Nagyon szép az arcom, jó munkahelyem van, stabil házasságom, szerető férjjel, gyönyörű családiházzal. Ha innen nézzük lehet irigykedni. Ellenben hízásra hajlamos vagyok, nagyon oda kell figyelnem, küzdök a szaros BSc diplomámmal már évek óta és 20 éves hitelünk van. Ha innen nézzük akkor már nem annyira:D
2020. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, ki szempontjából. Van hol laknom, van mit ennem, tudok tanulni, nem kell nélkülöznöm, szinte korlátlanok a lehetőségeim, van internetem, ahol ilyen elcsépelt dolgokat írhatok és olvashatok. Sok embernek nem jutnak ezekből, ők valószínűleg bármikor cserélnének velem. Viszont rossz a kapcsolatom a családommal, nem érzem boldognak magam, nem találom a helyem, sok a bizonytalanság. Ezek valószínűleg kevésbé irigylésre méltó dolgok, bár itt is vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők.
2020. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
A munkatársaim egy része érezhetően furák erre a témára vonatkozóan velem. Csak az a baj, hogy csak az egyik oldalét látják a dolgaimnak, vagy csak az elgondolásaik, a pletykák alapján gondolnak ki dolgokat.
2020. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az eletem elonyei es hatranyai nagyjabol osszhangban vannak, ezert szerintem senki.


Ha csak az elonyoket nezzuk, akkor az anyagiak miatt valoszinuleg lennenek olyanok, akik irigyek lehetnek, de ezert meg sokat tanultam.

2020. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, ugyanis az emberek többsége tapasztalataim szerint gyereket akar, családot, nekem pedig nincs és soha nem is lesz. Az önazonosságom viszont sokan irigylik, többen is mondták, hogy irigylik, hogy úgy élek ahogy élni szeretnék és nem szégyellem senki előtt, nem foglalkozom mások véleményével. Ők még nem küzdötték le a megfelelési kényszert, én már régesrég levedlettem.
2020. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha már van otthon számítógéped, internetelérésed, amiről tudsz írni erre az oldalra, akkor hidd el bőven van olyan életed, amit ebben az országban mások áhítanának, de nem adatik meg nekik anyagilag.
2020. aug. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit látsz belőle, ha a munkát nem látod benne, akkor lehetnek egyesek az elért eredmények irigylésre méltók, de biztos, hogy nem irigyelnék a küzdelmet és az utat, ami idáig vezetett.
2020. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem egészséges

Aki nem karcsú, izmos

Akinek van gyereke, de már megbánta

Akinek 250 alatt van a bére

Aki albérletben él és nem saját otthonban, mert nem tud venni

Aki szeretne párt, de nincs neki

Aki szeretett volna diplomát, de nincs neki

Akiket oktatok, mentorálok, hogy szakmailag elérjenek oda, ahol én vagyok és túlnőjenek rajtam

Akinek nincs munkatapasztalata

Akinek már nem élnek a szülei, pedig szerette őket

Aki mellett elment az élet és nem igyekezett annyira sem, mint én

Akinek rossz a kézügyessége vagy kevésbé kreatív, esetleg ügyetlenebb vagy kevésbé tud tanulni hatékonyan


Szerintem sok ember vágyhatha olyan életre, mint én és én is vágyom néhány ember életére. Nem betegesen, de vannak céljaim és tudom, sokakat tartok jobbnak magamnál. Szerencsésnek tartom magam, hogy annyim van, amennyim van, de ez nem jelenti azt, hogy nem vágyom többre és nem teszek azért, hogy bizonyos dolgokban több legyek. Vannak dolgok, amiken nem lehet változtatni és vannak azok, amikben inspiráló lehet egy olyan ember, aki előrébb tart, mint te. Én legalábbis így vagyok vele. Voltak már rám irigyek nyíltan is, sok dolog miatt. A legjobb barátom a magánéletem miatt "irigyel" (nevezzük inkább vágyakozásnak, hogy úgy alakuljon a sora, mint nekem). Néhány random ember azért, mert van saját otthonom. A kollégáim között pedig vannak olyanok, akik irigylik a tudásom vagy a végzettségem. Vannak, akik az alakom is. Nem kifejezetten rosszindulatból, inkább csak olyan "lennék a helyedben" szinten. A hajléktalan meg azért, mert le tudok este zuhanyozni. Szerintem meg egy középkategóriás senki vagyok. :)


Mindenkinek más az érték a saját és a másik életében is. Ha lát valakinél olyan értéket, amire vágyik, nyilvánvalóan lenne a helyében. Sokan olyan túlkapásokkal gondolnak mások életére, hogy azt hiszik, ha az az egy dolog nekik is adott lenne, amire irigyek, akkor semmi gondjuk nem lenne. Én is ezt hittem, mikor még kifejezetten szegény voltam. Már ahhoz képest jól élek, de továbbra sem lett kevesebb gondom. Könnyebb így az élet, de mindig van előre. Ahogy az ember csúnya arccal is képes azt hinni, hogy egy szép arccal gondtalan az élet. A francokat... Mindig van valami.

2020. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!