Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mihez kezdjek az ilyen szomszé...

Mihez kezdjek az ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Nem régóta lakunk itt, ahova sajnos beköltözött mellénk egy kisebbségi család. Egész nap itthon vannak, fogalmam sincs, honnan keresik a pénzt, mert errefelé elég drágák a lakások, elvileg jó környék lenne (ahol nekik semmi keresnivalójuk). Mi is elég horror árat fizettünk a lakásért, erre ezt kaptuk...

Ez a család egész nap hangoskodik. Van egy kisgyerekük, kb 5 éves. Folyamatosan üvölt, napi több órát. Minden egyes este úgy telik, hogy a gyerek hangosan bömböl, a szülei meg üvöltöznek vele, és ez órákig megy. Délután a gyereket átengedik a lakásom elé és ott sikítozik, az autóm körül ugrál. Szólni nem merek nekik, mert félek, hogy agresszívak. Nem hiányzik egy olyan cigány szomszéd, aki még utál is, abból én jól nem jöhetek ki.

Egyik este kicsit hangosabban beszélgettem a párommal, kb éjfél lehetett. Én az egyik helyiségből kiabáltam át a páromnak egy másikba, de nem olyan hangosan. Erre átkopogtak a falon. Folytattam a beszédet, de halkabban, erre 10 perc múlva megint kopogtak.

Én egész nap hallgatom, ahogy az ablakom alatt lézengenek, a gyerek egész álló nap üvölt, sikítozik vagy bőg felváltva. Este 9-kor fürdetik, én akkor legtöbbször direkt elmegyek itthonról, mert nem lehet a lakásomban megmaradni. És még nekik áll feljebb.


Ti mit kezdenétek egy ilyen helyzettel? Még kb 1,5 évet itt kellene kibírnom, míg felépül a házunk, de nem tudom, hogy fogom bírni. Még csak pár hét telt el, és ezekkel már jóban ezalatt sem lehetett lenni.



2020. aug. 26. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz. Nekünk egy irodánk van egy közös udvaros társasházban, ott is ez megy, csak 6 gyerekkel.
2020. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívj rendőrt, hogy nagy az üvöltözés nem tudod mi folyik..Rendőrnek muszáj kimenni. Ezt az egyet tudod tenni.
2020. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha feleslegesen, többször kihívod a rendőrt, rendbírságot fizethetsz. Az hogy téged zavar, nem feltétlen törvény vagy szabálysértés. Ha napközben hangosak, akkor így jártál. Megpróbáljatsz beszélni velük, hátha sikerül, vagy te is elkeudhetsz kellemetlenkedni.
2020. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bejelentitek őket, hogy zavarnak titeket, bár nem tudom ér e valamit a közös képviseletnél. Első lépésben...

Gyűjtsél tanút, hogy nagyon zavaróak és nem csak nektek. Hátha többen többre mentek.

Ha nem juttok semerre ezzel, magasabb körökben is bejelenthetitek.


Gondolom óbégatnak örökké mindegyik. Azt már én sem bírnám, pedig nagyon toleráns vagyok. Engem nem zavar a felettünk levő pár zaja, de a mi alsó szomszédunk meg ránk panaszkodik... De minden hülyeséggel. Teszem hozzá nyugdíjas.. Hogy ő mindent hall amit csinálunk meg 0-24-ben zajongunk azt állítja. Érdekes, hogy ő sosem alszik, mindig mindent hall akár hajnali 2 legyen is mindegy. Én a fordított helyzetben vagyok pont. Be is jelentett, de nem tudott velünk mit kezdeni. Nem tud kitenni mert megvettük a lakást és nem igaz amit beszél. Nem tudunk úgy mozogni a lakásban, hogy csepp zajt sem csapjak ami pl: feldöntöm a széket esetleg véletlenül egyszer, leesik valami a földre, lépkedek és az ezer éves szét száradt parketta recseg és kong mert üreges alatta...

Idén felújítottunk elég sok mindent. Ránk fogta, hogy repednek a falai tőlünk. Nálunk nem repedt meg sehol, érdekes! S öreg épület már azért, hogy legyen rajta repedés. De most már nem szólhat, mert teljes körűen úgy felújítjuk, hogy ha azon hall majd lépteket még mindig, akkor azt már 100% beképzeli annyi betonon meg vastagságú járólapon keresztül. De ezek a dolgok meg vele járói az ott létnek! Nem tudsz repülni! És ő ilyenekért megszól...


Szóval ha nem tulajok és tényleg minősíthetetlenek és azt mások is igazolják, szerintem akkor tudtuk velük kezdeni igazán valamit.

2020. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es értsd már meg, hogy nem mehetsz panaszirodára. Ez nem így működik sajnos. Max polgári pert indíthatsz birtok védelem címén. Ha éjszaka kussolnak, akkor nincs mit tenni. Nem hívhatod a rendőrt, hogy sírnak meg hangoskodnak a gyerekek. És hova akarod bejelentési? Kik azok a magasabb körök? A közös képviselő mit fog csinálni velük? Ha mondjuk napközben hangosan élnek, de estére, éjszakára lehalkulnak, akkor végeztek. Olyan törvény nincs, hogy napközben csöndben kell lenni. Fúrhatsz, faraghatsz, bonthatsz egy időintervallumon belül.
2020. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Átérzem. Szemben lévő házba költözött hasonló kvalitású család, félénk néz az erkély és egy feszt ordibálnak... Vagy a kölyök az erkélyen pancsol felfújhatós medencében vagy a szülők ordibálnak egymással.

Nagyon sokan nem képesek felfogni az együttélés szabályait... Én a helyetekben elkezdenék hangoskodni, mikor ők is. Igazából az a színvonal, aki a szép szóból nem ért...

Nyugi, ezek nem azok, akik rádhívják a rendőrséget.

2020. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!