Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házi karantén társasházban,...

Házi karantén társasházban, kimehetek a közös udvarra? Mik a szabályok? A szomszéd fenyegetőzik.

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam erre vonatkozóan megfelelő tájékoztatást és mindenki mást mond.

Külföldön jártam és 14 nap házi karantén vár rám. Rendőr eddig még nem jött, hogy megkérdezzem. Van egy nagy közös udvar, oda le szoktam menni sétálni és levegőzni néha. Meglátta ezt a szomszéd és nekiállt fenyegetőzni, hogy feljelent, mert elhagytam a karantént stb.


Akik társasházban töltötték a karantént, tudnak írni, mit lehet és mit nem? Elég irreális volna, ha nem használhatnám a közös udvart.



2020. aug. 4. 12:47
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
56%
Nem hagyhatod el a lakást!
2020. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Hatósági házi karanténba tettek – hol kell tartózkodnom?


Akit hatósági házi karantén alá helyeztek, nem hagyhatja el a számára meghatározott lakást. Azt, hogy ez pontosan milyen cím lesz, minden esetben a járványügyi hatóság dönti el, járványügyi szempontok alapján – tehát a hatóság figyelembe veszi, hogy ha több lehetőség is van, akkor melyik biztosítja leginkább a biztonságos elkülönítést. Ez a lakás lehet az illető otthona a hozzá tartozó bekerített hellyel (udvarral, kerttel), de lehet akár más hely is, például nyaraló, ismerős háza, vagy bérelt lakás is. A lényeg, hogy házi karantén esetén biztosan nem kell kórházba, vagy karantén céljára központilag kijelölt másik helyre menni.

2020. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
"Ez a lakás lehet az illető otthona a hozzá tartozó bekerített hellyel (udvarral, kerttel)" - ez alapján elhagyhatom. Más is így értelmezi?
2020. aug. 4. 13:07
 4/49 anonim ***** válasza:
85%
Normál esetben mehetnél az udvarra, ha csak a tiéd lenne. Ez közös, ilyenkor nem hinném hogy elhagyhatod a lakást.
2020. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
58%
Én sajnos forrást nem tudok csatolni, és ahogy látom, a legtöbben itt is csak azt írják, hogy szerintük mi van ilyenkor. Azért elég nonszensz volna, ha nem mehetnél le levegőzni a közös udvarba. Az a te udvarod is, jogod van ott lenni, ahogy a saját lakásodhoz is jogod van. Nem hinném, hogy ezek a jogok megszűnnek csak úgy. Nyilván nem mész senki nyakára, és ha tüneteid vannak, akkor főleg nem. De hogy a szomszéd ezzel zaklasson? Üdv Magyarországon! :D
2020. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan olyan helyen lehetsz csak, ahol EGYEDÜL vagy. A társasház KÖZÖS udvarát mások is használnák, így pont nem tölti be az elkülönítő funkcióját. Saját lekerített kis kertecskébe, erkélyre mehetsz, közös udvarra nem. Szerintem.
2020. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező NEM. Mivel az nem a TE kerted/udvarod, és találkozhatsz más emberekkel. Maga a szó, hogy "karantén", amúgy neked mond valamit?
2020. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, a TASZ oldaláról másoltam be a szöveget. (2-es voltam)
2020. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

"Mivel az nem a TE kerted/udvarod" - de, az enyém is. "Maga a szó, hogy "közös", amúgy neked mond valamit?" :)

A karantén annyit jelent, hogy nem hagyhatom el címet, ahol karantén alatt tartózkodom. Ha kimegyek az udvarra, még mindig a saját címemen tartózkodom.

2020. aug. 4. 13:19
 10/49 anonim ***** válasza:
69%
Okés, akkor menj ki, ki a halált érdekel. Úgyis neked van igazad.
2020. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!