Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tudom eldönteni mi a...

Nem tudom eldönteni mi a megoldás, annyira abszurd a helyzet. Segits nekem, te mit tennél?

Figyelt kérdés

Két éve kiköltöztünk a városból vettünk tőle messzebb egy kis házat hogy nyugtunk legyen, nagy udvart tudjunk használni végre a lakás után.

Tavaszig megoldható problémák adódtak csak a szomszédsággal de hamar rájöttünk hogy nem kellett volna ide költözni.

Viszont tavasszal új szomszéd jött közvetlenül mellénk. Kisebbségi család. Na velük aztán minden elképzelhető gond lett, kecskéket hoztak csak úgy háziállatnak de csesznek rájuk, állandóan hozzánk jönnek át szét cseszve ezzel a kerítést. Lerágja még a belátásgátlót is róla ami amúgy feleslges is mert felmásznak fölé és úgy bámulnak minket. Bármit csinálunk kommentárokat fűznek hozzá kiröhögnek. Ha jön vendég hozzánk őket is piszkálják. A kutyámat már nem merem kiengedni egyedül fenyegetnek hogy megölik, hergelik ha kint vagyok vele. Csapkodják a keritést ordibálnak ugatnak neki. Mi nem tarthatunk egy évben egyszer se családi bulit mert ránk hivták a rendőröket. Bezzeg tőlük harsog a ciganyzene sokszor hétköznap meg vasárnap éjjel is.Tegnap ezért már én is rájuk hivtam a rendőröket persze azóta még rosszabb a helyzet. Állandóan égetnek, nem lehet szellőztetni, visitanak egész nap az anyázás megy. A medencénkbe dobáltak almát követ, épp amit találtak. Sokáig tudnám még sorolni..

Mi felújitottuk ezt a házat teljesen, új bútorok is lettek szép már az udvar is amit nem lehet használni tőlük.. Ha eladjuk nem kapunk érte ezen a környéken annyit hogy egy normálisabb helyen normális házat vegyünk. Most van egy lehetőségünk cserére, sokkal közelebb a városhoz egy nagyon hangulatos zártkertre. Lenne mit csinálni azon is de tetszik. Viszont nagyon kicsi nem tudom elférnénk e. Az új bútorok nagy részét el kéne adni és kisebbre cserélni miatta. De ott nagyon nyugis minden, nincs nagyon közel ház se csak rendezett szőlő birtokok. Annyira nem tudom mit tegyünk. Utálok már itt lakni miattuk de a házunkat szeretem, viszont már túl elfajult a helyzet félek nagy baj lesz ebből :(

Légyszi azzal ne gyere hogy rendőrség ez nem hozzájuk tartozik beszéltem már velük. A jegyző nagy ívben tesz rá próbáltam, de amúgy se hatja meg a kedves szomszédékat semmi.. Te mit tennél elcserélnéd a szeretett házad a nyugalmas de apróra?



2020. szept. 8. 00:45
A kérdező szavazást indított:
Elcserélnéd a házat a zártkertre
Nem cserélnéd el a házad ezért
44 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt hozzá tenném, hogy természetesen az elején hiába voltak tahók mi szépen szóltunk többször is hogy ne bámuljanak már mert zavaró, a kecskéjük meg nagy anyagi károkat tud tenni, figyeljenek rá. Mindig csak fenyegetés volt a válasz meg ordítás. Aztán mi is többször durvák voltunk velük az se segitett persze. Közölték hogy teheneket is hoznak, meg jön a harmadik ördögfattya is tavasszal, meg aztán a negyedik is úgy hogy ha nem tetszik takarodjunk el innen.. Annyira igazságtalannak érzem ezt az egészet, hogy nem tudnak közösségben élni, viselkedni, nem értik hogy rossz amiket csinálnak bárhogy mondja nekik az ember. Mi meg becsületes dolgozó emberként, szivunk ilyenek miatt. Aztán még mi vagyunk a hülyék az utcában és kussoljunk...
2020. szept. 8. 00:55
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodás nélkül elcserélném, hogy nyugtom legyen.
2020. szept. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem bírnak magukkal, szerintem a költözés mellett döntenék, mert úgysem fog változni a helyzet. Egy ideig volt hasonló társaság a szomszédban, ott végül ők költöztek el, de addig minden nap volt egy kis aggódás, hogy na vajon ma mit csinálnak. Volt olyan kis semmilyen dolog, hogy a kölykök átdobálták a labdájukat az udvarra, ha odajöttek a kapuhoz és visszaadtuk nekik, akkor amint visszaértek az udvarukba, tök egyértelműen azonnal átdobták megint. Ezt kb 3x eljátszották, majd amikor fogtuk és bevittük magunkkal a labdát a házba, akkor pár percre rá a szülők verték a kerítést, hogy ne lopjuk el a labdát a gyerekektől... Olyan is volt, hogy napközben, amikor nyitva (csukva volt, csak nem kulcsra zárva) volt a kapu mert pakoltunk, akkor csak úgy besétált hozzánk a családfő, mert "nem találja a macskát és hátha nálunk bújt el valahol", és nem tudta felfogni miért akadt ki rajta mindenki. Átdobálták a penészes kajákat a kutyánknak. Hasonló kedves dolgok, meg persze az állandó kiabálások. Szerintem szokás volt náluk, hogy ha vita van, akkor kimennek az udvarra, hogy a hangjuk elmenjen a távolba. Úgyhooogy szerintem ha van lehetőségetek költözni, akkor menjetek, mert lehet még évekig ott maradnak még. Az otthonodban kellene a legjobban, a legbiztonságosabban érezni magad, felháborító, hogy már a kutyát sem lehet magára hagyni, mert ki tudja mit tesznek vele ameddig nem figyeltek rá.
2020. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Csereld el. Kesobb kibovititek nagyobbra. A korulottelevo birtokon nezd meg a tulajdonosokat es kerdezd ki oket ,h eladjak-e a teruletet....


Borzalmas,amit leirtal. Azonnal csereljetek el. Bar lehet,h a kisebb haz a mostani kisebbsegi csalad berbeadojanak a tulajdona... ennek nezzetek utana. Lehet o akar titeket kiuzni onnan.

2020. szept. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a lehetőségek közül elcserélném.

A másik, amit bejátszanék, hogy a rendőrségen rendszeresen, minden nap tennék feljelentést, minden lehető apróságért. A jegyzőt is folyamatosan zaklatnám.

Felénk az utcában egy szomszéd egy ennél nagyobb apróságot így intézett el. Az önkormányzatnak alapból meg kellett volna csinálni valamit, de nem tette. A szomszéd nekiállt naponta hívni őket és leveleket küldözgetni. Fél évébe telt, de megcsinálták, amit kellett.

Mondjuk, szégyen, hogy ezt hagyják az emberek. Acsarkodnak 1-2 párton, kikaparnák a másik szemét, de lazán hagyják, hogy lassan az égvilágon semmi se működjön normálisan és bárki több éves munkáját elronthassák.

Személy szerint egyszerűen átmennék egy benzines kannával és egy gyufával.

2020. szept. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Igazán ezt csak az tudja átérezni aki átélt hasonlót mint ahogy az egyik válaszoló.

Nálunk nincs erre esély hogy elmenjenek, valami csokkal babaváróval, ilyesmivel lett meg nekik a ház nem is nagyon kis értékű. Megmondták nem mennek sehova innen csak mi fogunk! Nyilván én is átmennék és felgyújtanám az egész putrit amit csináltak ide de nem lehet. Ismerősök mondták el kell kapni őket jól megverni. De könyörgöm ketten vagyunk a párommal itt nincs senkink kb, a család 200 kmre :( egyszer össze jönnénk elkapnák a fiuk utána meg el se tudom képzelni mi lenne. Ilyen népekkel szerintem az erőszak nem járható út mert duplán kapjuk vissza. A szivem mélyén tudom hogy menni kéne hiába apróka az a ház, csak nagyon nehéz ezt lenyelni. Hagyjuk azt amiért becsülettel megdolgoztunk. Vagy harcoljunk évekig verjem mindenkinél az asztalt hogy tegyen már valaki valamit ami aztán úgy se hatja meg őket. Tönkre megyünk csak idegileg most se tudok aludni. Várok még véleményeket ki mit tenne!

2020. szept. 8. 01:49
 7/26 A kérdező kommentje:
Ja és azon nem aggódok legalább hogy bepaliznának a zártkertel, én írtam rá az eladóra, az ország legnagyobb ingatlanos irodája rendezi nincs semmi közük egymáshoz de köszi hogy felhivtad rá a figyelmem :)
2020. szept. 8. 01:52
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenféle képen cserélném az ingatlant de persze nem egyből azért picit jobban szét néznék

Az a helyzet amit le írtál nem élhető és egyáltalán nem normális itt az erőszak nem megoldás mert csak olaj a tűzre ha bármit is csupasz mert jönne az hogy csak azért mert mi Cigányok vagyunk stb... És még jogi útra is képesek aztán nehogy ti jöpjetek ki rosszul úgy,hogy szerintem minden féle képen amint lehet költöztek jobb lesz az nektek

Sajnos elégé szomorú tény hogy egy élet munkáját ott kel hagyni mert nem lehet normális életet élni ilyen szomszédok mellet

( Nyugodtan le lehet pontozni is bárkinek nem vagyok rasszista hisz én is cigány vagyok )

2020. szept. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el koporsót árulni. Nem vicc valamiért nagyon nem szeretik, és ők fognak menni.
2020. szept. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is költöznék a helyetekben. Nagyon átérzem a helyzeteteket, mi is sokat szenvedtünk ezektől a férgektől. Elképesztő, hogy nem lehet velük legálisan mit kezdeni, mert minden őket védi. A mi falunkban hála Istennek nincsenek, és a falu összefogva igyekszik megakadályozni, hogy bárhol is megvethessék a lábukat. Sajnos sok eladó ház van, de nem egyszer volt már rá példa, hogy az önkormányzat vesz megy egyet-egyet, csak hogy véletlenül se csokos cigányoké legyen. Muszáj, különben minket is ellepnének. Látjuk, hogy a környéken (meg gyakorlatilag mindenütt, ahol ott vannak) mennyi baj van velük. Kitartást kívánok nektek, remélem sikerül a lehetőségekhez képest a legjobb megoldást megtalálni.
2020. szept. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!