Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tudom eldönteni mi a...

Nem tudom eldönteni mi a megoldás, annyira abszurd a helyzet. Segits nekem, te mit tennél?

Figyelt kérdés

Két éve kiköltöztünk a városból vettünk tőle messzebb egy kis házat hogy nyugtunk legyen, nagy udvart tudjunk használni végre a lakás után.

Tavaszig megoldható problémák adódtak csak a szomszédsággal de hamar rájöttünk hogy nem kellett volna ide költözni.

Viszont tavasszal új szomszéd jött közvetlenül mellénk. Kisebbségi család. Na velük aztán minden elképzelhető gond lett, kecskéket hoztak csak úgy háziállatnak de csesznek rájuk, állandóan hozzánk jönnek át szét cseszve ezzel a kerítést. Lerágja még a belátásgátlót is róla ami amúgy feleslges is mert felmásznak fölé és úgy bámulnak minket. Bármit csinálunk kommentárokat fűznek hozzá kiröhögnek. Ha jön vendég hozzánk őket is piszkálják. A kutyámat már nem merem kiengedni egyedül fenyegetnek hogy megölik, hergelik ha kint vagyok vele. Csapkodják a keritést ordibálnak ugatnak neki. Mi nem tarthatunk egy évben egyszer se családi bulit mert ránk hivták a rendőröket. Bezzeg tőlük harsog a ciganyzene sokszor hétköznap meg vasárnap éjjel is.Tegnap ezért már én is rájuk hivtam a rendőröket persze azóta még rosszabb a helyzet. Állandóan égetnek, nem lehet szellőztetni, visitanak egész nap az anyázás megy. A medencénkbe dobáltak almát követ, épp amit találtak. Sokáig tudnám még sorolni..

Mi felújitottuk ezt a házat teljesen, új bútorok is lettek szép már az udvar is amit nem lehet használni tőlük.. Ha eladjuk nem kapunk érte ezen a környéken annyit hogy egy normálisabb helyen normális házat vegyünk. Most van egy lehetőségünk cserére, sokkal közelebb a városhoz egy nagyon hangulatos zártkertre. Lenne mit csinálni azon is de tetszik. Viszont nagyon kicsi nem tudom elférnénk e. Az új bútorok nagy részét el kéne adni és kisebbre cserélni miatta. De ott nagyon nyugis minden, nincs nagyon közel ház se csak rendezett szőlő birtokok. Annyira nem tudom mit tegyünk. Utálok már itt lakni miattuk de a házunkat szeretem, viszont már túl elfajult a helyzet félek nagy baj lesz ebből :(

Légyszi azzal ne gyere hogy rendőrség ez nem hozzájuk tartozik beszéltem már velük. A jegyző nagy ívben tesz rá próbáltam, de amúgy se hatja meg a kedves szomszédékat semmi.. Te mit tennél elcserélnéd a szeretett házad a nyugalmas de apróra?



2020. szept. 8. 00:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Éjjel rájuk kell gyújtani a házat.
2020. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%

2 dolog közül választhatsz.

Az egyik a gyors elhúzás onnan, a másik a harc.

Melyikhez van erőd s akaratod több, ezt te tudod.


A lelépés nem igényel magyarázatot gondolom.

A harc meg lehet tettlegességig-anyagi károkig is elfajulhat, így ezt se feledd.


Nyomatni kell nekik rammsteint, metallica-t,action-terror albumot...0-24-ben normál-beszéd hangerőn kis polchangfalakkal kerítés előtt 5 méterenként.Tudod a csendes gyilkos a gyilkos, nem a hangos;)


Kamerákat felszerelni körbe 0-24 működésben s akár live módban használni őket netre közvetítve, íme a szomszédság, az "alja népe".Az utcai rész 1 méterig lásson, kerti a kerítés határáig.Ez a behatolás, tettlegesség illetve szemetelés bizonyítására kell.


Villanypásztort a kerítésbe kell kötni, amennyiben az a ti kerítésetek ( telekjegyzőkönyv mérvadó ) s rá egy figyelmeztetőtáblát;)


Érdemes pár gumis fegyvert beszerezned ön s birtokvédelemre.

Ebből a 12mm s 19mm-es az ajánlott.

Néha 1-2 lövéses gyakorlás a kertben elmegy.

Helyezzél ki "fegyverrel & kamerával védett terület!" táblákat.

14mm-ig kiváltható viselési utcára, használata már vitatott, illetve indokhoz kötött, de vesszen a támadó.

Ezeket törvényesen megteheted s ha ők pattognak, minden esetben rácsesznek.Minden ellenetek irányuló tevékenység bizonyítható s ezért perbe is foghatjátok a szemetelésért is annyira, hogy az ingatlanuk is rá fog menni.

A tárgyalásról kimaradásuk pénzbüntetéssel jár fejenként esetükben.


Amúgy, azért pofátlanok, mert kevesen pofoznak vissza...s ha egy elég őrülttel találják szembe magukat, akkor ők költöznek el, de gyorsan;)

2020. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
97%

Mi a gyönyörű 120 m2-es,szinte luxusszínvonalon épült házunkat potyáztuk el gombokért cigányok miatt. Még örülnünk is kellett, hogy egyáltalán volt rá vevő!

Abból a kis pénzből amit kaptunk érte mi is zártkertet vettünk, kicsi házzal, amit aztán felfelé bővítettünk, ingünk-gatyánk ráment.

Éldegéltünk szerényen, nyugalomban, csendben, békességben, egészen addig, míg tavaly tavasszal a szemben levő házat meg nem vették cigányok, akikkel megint csak pokol az élet.

És most mit csináljunk?

Megint költözni fogunk, de meddig az egyre kevesebb pénzünkkel?

2020. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennék, de azért alaposabban utánanéznék a környéknek, mint az előzőnél. Felénk ilyen zártkerti bódékba, hétvégi házakba sem éppen a grófok költöznek. És még finoman fejeztem ki magam.
2020. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es, 13-as vagyok


Amit mi vettünk zártkert+ ház, az 6 éve volt közel 15 millió.

Balaton parti település, csupa normális emberrel, semmi bódé vagy putri és mégis így jártunk. A cigány az cigány, teljesen mindegy mennyi pénze van.

2020. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%

#15: A balatoni zárkertet azért ne mérjük már az ország bármely más területéhez...


#14

2020. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#16


Már miért ne mérjük?

Pont az volt a válaszom célja, hogy leírjam, hogy nem feltétlenül kell putris helynek lennie annak, ahol megjelenik a cigány.

Nyilván a Kérdező sem valami borsodi cigány falu szélén levő zártkerti házat nézett ki menekülési célból.

2020. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38%

Jelenleg 28-0.

De ha az idők alatt lehetne ebből még 100-0.

Kérdező. Hülye vagy ha gondolkodsz.

2020. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%
Meheket telepits. Legyen meheszeted. A meheket naponta ki kell engedni legelni.... a szomszedra.
2020. szept. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
2020. szept. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!