Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem tudom eldönteni mi a...

Nem tudom eldönteni mi a megoldás, annyira abszurd a helyzet. Segits nekem, te mit tennél?

Figyelt kérdés

Két éve kiköltöztünk a városból vettünk tőle messzebb egy kis házat hogy nyugtunk legyen, nagy udvart tudjunk használni végre a lakás után.

Tavaszig megoldható problémák adódtak csak a szomszédsággal de hamar rájöttünk hogy nem kellett volna ide költözni.

Viszont tavasszal új szomszéd jött közvetlenül mellénk. Kisebbségi család. Na velük aztán minden elképzelhető gond lett, kecskéket hoztak csak úgy háziállatnak de csesznek rájuk, állandóan hozzánk jönnek át szét cseszve ezzel a kerítést. Lerágja még a belátásgátlót is róla ami amúgy feleslges is mert felmásznak fölé és úgy bámulnak minket. Bármit csinálunk kommentárokat fűznek hozzá kiröhögnek. Ha jön vendég hozzánk őket is piszkálják. A kutyámat már nem merem kiengedni egyedül fenyegetnek hogy megölik, hergelik ha kint vagyok vele. Csapkodják a keritést ordibálnak ugatnak neki. Mi nem tarthatunk egy évben egyszer se családi bulit mert ránk hivták a rendőröket. Bezzeg tőlük harsog a ciganyzene sokszor hétköznap meg vasárnap éjjel is.Tegnap ezért már én is rájuk hivtam a rendőröket persze azóta még rosszabb a helyzet. Állandóan égetnek, nem lehet szellőztetni, visitanak egész nap az anyázás megy. A medencénkbe dobáltak almát követ, épp amit találtak. Sokáig tudnám még sorolni..

Mi felújitottuk ezt a házat teljesen, új bútorok is lettek szép már az udvar is amit nem lehet használni tőlük.. Ha eladjuk nem kapunk érte ezen a környéken annyit hogy egy normálisabb helyen normális házat vegyünk. Most van egy lehetőségünk cserére, sokkal közelebb a városhoz egy nagyon hangulatos zártkertre. Lenne mit csinálni azon is de tetszik. Viszont nagyon kicsi nem tudom elférnénk e. Az új bútorok nagy részét el kéne adni és kisebbre cserélni miatta. De ott nagyon nyugis minden, nincs nagyon közel ház se csak rendezett szőlő birtokok. Annyira nem tudom mit tegyünk. Utálok már itt lakni miattuk de a házunkat szeretem, viszont már túl elfajult a helyzet félek nagy baj lesz ebből :(

Légyszi azzal ne gyere hogy rendőrség ez nem hozzájuk tartozik beszéltem már velük. A jegyző nagy ívben tesz rá próbáltam, de amúgy se hatja meg a kedves szomszédékat semmi.. Te mit tennél elcserélnéd a szeretett házad a nyugalmas de apróra?



2020. szept. 8. 00:45
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm továbbra is a véleményeket.

Kamera van elöl is hátul is, talán ezért nem fajult még tettlegességig a dolog a veszekedéseink során meg az autót is figyeljük vele, sose marad kint az utcán. Mozgásérzékelős reflektorok is vannak több helyen. Méhészkedni nem tudok nem is szeretnék mert allergiás vagyok.

Nem jutottunk még döntésre nagyon nehéz. A házunk minden apró részletében tökéletesen mi vagyunk, minden úgy van ahogy nekünk tökéletes :(

Természetesen nem egy borsodi bódé. Nagyon rendezettek voltak a telkek gyönyörű szőlősökkel, még nagy szinte palotákat is húztak fel ahogy láttam. Ma is kimegyünk a kutyával sétálunk ott egyet, jól körülnézünk.

2020. szept. 9. 12:17
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol esszerubb lenne megszabadulni a problematol, es koltozni. Ugyanakkor koltozes utan egy darabig biztos rosszul fogjatok magatok erezni, hogy lenyegeben el kellett menekulni. Ebbol nem lehet jol kijonni. Ha ez egy ritka vissza nem tero lehetoseg akkor mindenkepp koltozni.

Ha megis maradtok akkor talan lehetne epiteni, egy masik belso keritest a kozos keritestol, fel egy meterre, az engedelyezett legnagyobb magasaggal. Akar tomor betonbol ami a hangot is mersekelne. Arra mar nem maszhatna fol, nem rongalhatna meg, mert az egyertelmuen buncselekmeny lenne, es kenytelenek lennenek a hatosagok intezkedni, akarmennyire is vedik bunozok jogait.

2020. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondd nekik amikor gond van velük, hogyha nem vesznek vissza magukból, akkor "rontást tettetsz rájuk"!

Ez most röhejesen hangzik, de hidd el hatékony!

2020. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kell cserélni, rá fog menni az egészséged a folyamatos stresszre. Tudom, hogy sokba kerültek a bútorok, de a pénz, az csak pénz. Ha nincs nyugalom, semmi sincs.
2020. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

zártkertnek elég furcsa jogi állása van, beszélj ügyvéddel, mit mond. amúgy én mennék valahova.Nem biztos hogy az első helyre ami szembejön, de valahova igen.

vagy betonkerítés amit mondanak. de a lelki nyugalom az megfizethetetlen.

2020. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
53%

Volt már hasonló baj az életedben a szomszédokkal? Hogy oldódott meg? Azért kérdezem, mert a menekülés lehet, hogy nem megoldás. Mi van, ha oda is költözik majd két év múlva egy szociálizatlan faj? Megint nyúlcipő?

Ezek unatkoztak és figyelemre vágynak. A falat jó ötletnek találom.

2020. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!