Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Meghírdettük lakásunkat,hogyan...

Meghírdettük lakásunkat,hogyan mondjuk meg óvatosan a leendő érdeklődöknek,hogy a szomszédunk egy kutyás, ajtócsapkodó vénlány?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
ha el akarjátok adni, akkor sehogy...
2020. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy, nem vagytok kötelesek beszámolni a szomszédság szokásairól. Mondjuk azt nem is értem miért gond hogy valaki kutyás, vagy hogy soha nem alapított családot.

Az ajtócsapkodást meg majd kitapasztalják, ha gondjuk van vele, szólnak neki. Ha amúgy is laktak már társasházban, tudják hogy milyen zajok fordulhatnak elő egy ilyen helyen.

2020. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Mond azt nekik hogy nagyszerű környezetben helyezkedik el a lakás, a szomszédok állatbarátok és nyáron remekül szellőzik az egész lépcsőház, néha még az ajtókat is becsapkodja a huzat.
2020. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát így, őszintén. Nem illik becsapni a vevőt és nyakába sózni a hülye szomszédot. Mondjuk önmagában a kutya engem nem zavarna, csak ha leszarja a gazda és hagyja vonyítani egész nap. Az ajtócsapkodás már gázabb, de van, aki vállalja a konfliktust és elbeszélget a szomszéddal.
2020. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :-)
2020. szept. 25. 18:00
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Illik szólni, hogy a szomszéd kissé ideges természetű, de tegyetek hozzá valami stratégiát, ami beválik, pl. hogy lehet szólni neki és akkor visszavesz, vagy bármi, csak legyen igazság benne. Kutya sok lakásban van, az nem hinném, hogy zavarná a leendő lakókat, hacsak nem ugat állandóan éjjel.

Nekem is van egy idősebb, egyedülálló kutyás szomszédom, ha olyanja van, akkor üvöltözik, mint egy vörös képű piaci halaskofa, de szerencsére elég ritkán jön rá az ötperc. A kutya annyiban zavaró kissé, hogy amikor hozza-viszi sétáltatásból, akkor érződik a folyosón a kutyaszag.

2020. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2020. szept. 25. 18:12
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Hülye szomszéd mindenhol van, velünk se közölte soha senki lakásvásárlás előtt, és mi sem soroltuk fel eladáskor a szomszédaink összes idegesítő szokását. Mindenhol el kell viselni néhány idiótát, hacsaknem az erdő közepén él valaki. Meg ez olyan, hogy ha beköltözik egy csendes lakásba, lehet, hogy két hónap múlva odaköltözik mellé egy balhézó család. Vagy a jelenlegi szomszédnak születik egy állandóan ordító gyereke, vagy vesz egy ugatós kutyát.
2020. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Ami a lakáson belül van, az a te felelősséged. A többit kérdezzék körbe, ha annyira fontos nekik. Ha nem, akkor egyék, amit megfőztek.
2020. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Én amikor a házunkat vettük, megkérdeztem az eladót a szomszédokról, de leginkább az etnikai összetétel miatt.

Ő elmondta, hogy a közvetlen szomszéd egy segítőkész tüneményes néni, de a szembeszomszédokkal inkább szóba se álljunk, mert szemetek, rosszindulatúak, irigyek, stb.

Azóta 20 éve lakunk itt a "tüneményes néni" egy sumák, szarkeverő pletykafészek, a szembeszomszédokkal meg még egymás kulcsait is őrizzük, intelligens, segítőkész, kulturált, kedves család.


Ezt azért meséltem el, mert mindenki a saját tűréshatára és elvárása alapján ismerje meg a szomszédait, neked teljesen felesleges eladáskor a saját lakásoddal szemben ellenreklámot kifejteni.


Engem speciel nem zavar a kutya, (nagy állatbarát vagyok) az ajtócsapkodás (?) nappal dolgozunk és egyébként sem vagyunk kihegyezetten zajérzékenyek, éjszaka meg nyilván nem csapkodja az ajtót. (Ha igen, akkor majd szólunk)

A családi állapota meg hogy jön ide?

2020. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!