Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Túlparázom a dolgot, hogy a...

Túlparázom a dolgot, hogy a szomszédok bármikor bejöhetnek a lakásba?

Figyelt kérdés

Ideiglenesen egy olyan lakásban lakom, ami egy külföldi családé. Nem kell fizetnem nekik semmit, csak a fogyasztást.

A szomszédban keresztszüleimék laknak és egy idősebb házaspár. A házaspár tartja a kapcsolatot a lakástulajdonosokkal, náluk van kulcs, ők tudják, hogy mi hogy van a lakással. Szoktak is bejárni, pl ruhát itt teregetik ki, keresztanyukám is ezt a sütőt használja ha nagy ritkán süt.


Na már most, én kb 2 hete lakom itt, a szomszédok tegnap jöttek haza, keresztszüleim meg épp elmentek szabadságolni.


Én este, bár nem szoktam, bennehagytam az ajtóban a kulcsot, simán eszembe jutott, hogy éjjel bejöhetnek, vagy bármi... Erre reggel arra ébredek, hogy csenget a szomszéd, hogy valamit innen el kell vigyen mert jött a nemtudomki, itt van pár dolga. Mondom persze, vigye. És hozzátette, hogy egyébként BEJÖTT VOLNA MAGÁTÓL (nála is volt a pótkulcs), csakhát benne volt a kulcs a zárban. Nem mondtam erre semmit, hálát adtam az égnek, hogy bennehagytam... Engem eléggé zavar, hogy ők ilyen bejáró háznak gondolják a lakást. Már előre félek mi lesz mikor el kell mennem valamiért. Akkor csak simán bejönnek, hogy pl leszedjék a hetek óta ott álló ruhákat a ruhaszárítóról?

Nem zavar, hogy be kell jöjjenek ezért-azért, de legyen arra tekintettel, hogy most ez az én otthonom, asszerint akarjanak bejönni, ne úgy mint ha ez a raktáruk lenne...



2020. okt. 7. 09:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogyha megsértődnek rád a szomszédok, akkor simán be tudják adni a tulajnak, hogy valami miatt jobb, ha téged kiraknak onnan. A tulaj hinni fog nekik, nem fogja ellenőrizni, mit mondanak neki, és könnyen megteszi, hiszen őt nem éri anyagi hátrány, mivel nem szedett bérleti díjat. A szomszédokban maximálisan megbízik, ill. rájuk van szorulva, tehát jóváhagyja, amit akarnak.


Megalázó? Az.

Ha szólnál, sértődés lenne? Egész biztos.

Ha pedig megsértődnek, simán megtehetik, amit az előbb írtam.


Még egyetlen ötlet jutott eszembe: keresztszüleid mit szólnak ahhoz, hogy bejárkálnak hozzád a szomszédok? Ha ők se tartják rendjén valónak, akkor esetleg ők tudnának szólni. Ha tényleg jó a viszony, ill. ők korban közelebb vannak a szomszédokhoz, akkor talán őket komolyabban veszik ill. kisebb az esély a sértődésre. Bár szerintem úgyis lesz. És az se biztos, hogy keresztszüleid vállalják a közvetítést.

2020. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hiszem, hogy finoman nem lehetne megmondani, hogy “csókolom, tessék jönni bármikor, de kérem szépen, hogy kopogjon legközelebb”. Én össze is f*snám magam ijedtemben, ha megjelenne egy alak a nappaliban, mikor nem figyelek mondjuk.

Simán lehet h bedugom a fülem, nem hallom hogy jön, aztán egyszer csak meglátom. Vagy épp meztelenül vagyok. A hideg is kirázott. :D Nem irigyellek. Amúgy meg semmi köze ahhoz a helyzetnek, hogy milyen jogcímen laksz ott. A gyereknek is van saját szobája, ahol ingyen lakik, oda sem illik berontani. Ahogy kiskorunkban megtanuljuk h a szüleink dolgozószobájába se rontunk be. Ez szimpla illem, és kedvesen felhívhatod a figyelmüket erre.

2020. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ezek szerint mégsem én tolom túl a dolgot. :D"


De hogy jut eszedbe, hogy itt a te felfogásod a nem normális?


A saját példám: anyukám 10 éve vett nekem és a tesómnak egy lakást, 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok. Pár évig együtt laktunk itt, neki lett párkapcsolata, és elköltözött.


Soha nem volt olyan, hogy kopogás nélkül bejött, soha nem volt olyan, hogy kopogással megjelent az ajtóban. Mindig előre szól, ha átjön. Pedig ugyanannyira tulaj, mint én, minden joga megvan, hogy bejöjjön bármikor. De mivel nem itt él életvitelszerűen és tiszteletben tart engem és az életem, nem ront rám. Ahogy én sem tenném fordított helyzetben.


Nehogy már nem-családtól ne lehessen több magánszférát elvárni.

2020. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!