Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Barátkozzak valakivel sajnálat...

Barátkozzak valakivel sajnálatból?

Figyelt kérdés
Egyik szomszédnőm sokat segített a nagyszüleimen (igaz, hogy ne legyen a gyűlölt férjével egy fedél alatt), miután meghaltak a nagyszülők, én lakok a házukban. Azóta ez a szomszéd néni (kb 70-75) folyton zaklat, hogy csináljunk közös programot (akár hétfő reggel is rámír). Ahogy megfigyeltem mindenkit zaklat a környezetében hogy találkozzanak, mivel sosem dolgozott, gyerekek nincsenek, a férjét unja. Ti lógnátok vele sajnálatból? Nagyon tolakodó, és a semmiről beszél hosszan.

2020. okt. 7. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon. Bár biztos magányos és unatkozik. Javadold neki, hogy járjon valami nyuggerkörbe. Mamám is ilyen helyekre járt, volt szavalóverseny, néptáncoltak, eljártak fürdőbe, egy csomót buliztak.
2020. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, de nem bunkóan, kíméletesen meg kell mondani, hogy nem szeretnél vele közös programokat. Továbbra is udvarias leszel vele, köszöntök és maradtok ennyiben. Reméled nincs harag.
2020. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, bár simán le szoktam rázni, hogy elfoglalt vagyok. Erről mi a véleményetek? Gondolom, a végtelenségig nem tartható fenn. Meg a kegyes hazugságot szükséges rossznak tartom.
2020. okt. 7. 10:07
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Jól látod, nem tartható fenn, és egy idő után bunkó dolog is. Az egyetlen megoldás, ha őszinte vagy, mint írtam is. Vagy a nyakadon marad.
2020. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Kísérd el valami olyan programra, ami rendszeresen megrendezésre kerül, és el tudna járni egyedül is.


Onnantól már nem lesz szüksége rá, hogy másokat "zaklasson", mert meglesz a megoldás :)

2020. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4, igen ez lesz a vége, bár azt hittem veszi a lapot, ha ezerszer vagyok "elfoglalt".

#5, nem rossz ötlet, valami nyugdíjas klub programot ajánlhatok eki burkoltan. :)

2020. okt. 7. 10:36
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálatból nem barátkoznék vele. Ezenkívül nem tudom, hogy hosszabb távon generációs eltérések miatt milyen programot lehetne szervezni, bár persze idős esetleg tud tanítani sok dolgot fiatalnak, de csak szánalomból nem érdemes barátkozni.

Hátha van valami közösségi ház nyugdíjas programmal a közelben.

2020. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sem szánalomból, sem sajnálatból nem barátkoznék senkivel, elég aljas, kétszínű képmutatásnak tartom. Inkább utánanéznék és ajánlanék neki egy nyugdíjas klubot vagy valamilyen neki való programot, kinyomtatnék neki róla pár információt.
2020. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért se barátkoznék vele csupán sajnálatból, mert az hosszú távon neked lesz káros. Ha téged nem érdekel a dolog, akkor hamar le fogja szívni az energiádat, és sanszos hogy később még több időt erőltet ki.


A te boldogságodat mások érdeke elé helyezni önzőség, de a saját érdekedet (a magánéleted, egyéni programjaid) más boldogsága elé helyezni (oké, szegény magányos, de nem te vagy az egyetlen opció) már öngondoskodás.


Finoman utalnék rá, hogy szerezzen valami hobbit a kedves férjével (ha már van), de lehet később egy kicsit bedurvulnék. Semmi bántás, csupán megértetném vele, hogy ez így számomra kellemetlen teher.

2020. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 LolaNyuszi2 ***** válasza:
100%
Azt akartam írni én is, hogy vidd el valami olyan helyre ahol később egyedül is el tud menni
2020. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!