Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális, ha zavar, ha a...

Normális, ha zavar, ha a lakótárs nem tartja tiszteletben, hogy alszom?

Figyelt kérdés

Nem ez az első eset, sajnos olyan lakótársam még nem volt, akivel egyező alvási szokásaink lettek volna.


A régebbi lakótársamtól megőrültem, mert hétvégén is reggel 8 előtt arra kellett ébrednem mindig, hogy csörömpöl a konyhában, mert főz, meg hát szag volt. Ebben a lakásban nincs ajtó a konyhában, képzelhetitek mennyit szigetel egy sima szobaajtó. Semmit. :D


A mostani lakótársam meg lazán berak mosást este 10-kor, a folyosón van a mosógép, tehát megintcsak nem ér sokat az 1 db ajtóm zajszűrés szempontjából. Szombat reggel 7-kor is lazán mos, mintha nem tudná, hogy 8 előtt nem szoktam kelni, de a vicc az, hogy egyszer már szóltam neki, hogy én így nem tudok aludni, próbáljon meg kicsit alkalmazkodni.


Enyém a lakás, nincs pénzem egyedül lakni, és én is próbálok alkalmazkodni, vendégek is jöhetnek, amikor akarnak, de ha nem hagynak aludni, azt nem bírom. Nem vagyok anyuka, akinek nincs más választása, mint kialvatlannak lenni.


A régi lakótársamat végül elküldtem, mert kicsit megelégeltem, hogy nem tudtam úgy kimenni a konyhába, hogy ne jött volna utánam. Az emberek többsége nem várja el, hogy én szórakoztassam vagy nem tudom.


A mostani lány legalább jó fej.:)


Füldugót próbáltam már amúgy, nem az igazi.



2020. okt. 9. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehat te vagy a tulajdonos, de a sajat berlodre nem mersz szolni hogy pl hetkoznapokon reggel 8 elott es este 9 utan ne zajongjon...hetvegen meg mondjuk reggel 10 elott es este 10utan...

Na nee.🤦😅

2020. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg újra, hogy a házimunkát reggel 8 és este 10 között (vagy ahogy szeretnéd) végezze, mert zavar téged vele. Ez legyen egyértelműen fixálva ne csak egy légyszi kicsit halkabban-nal intézd el, hanem konkrétan beszéljétek meg. Ez nem nagy kérés, szóval ha tényleg jófej, nem hiszem, hogy ebből gond lesz.
2020. okt. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, ez szánalmasan hangzik tőlem, de azért az emberek többsége 6-kor kel és 8-ra jár egyetemre/dolgozni. Én PhD hallgató vagyok, heti 3x 8 órát kell bent lennem kötelezően a többi nap home office igazából. De ez a lány sosem alszik 7-nél tovább, viszont velem ellentétben nem is szokott 11-kor aludni már. Nekem ez fura, nekem kell 8-9 óra alvás. :D


Amúgy nem csoda, hogy nem ér rá máskor mosni, este 8-10-ig a barátnőivel van általában (együtt tanulnak). Viszont a reggel 8-16 óràig tartó online tanítási napjain sosem rak be mosást, pedig náluk előadáson nem beszélnek, nincs kamera se, totál nem zavarná, meg heti 3 nap én se vagyok itthon szóval meg kéne oldania vagy valami.

2020. okt. 9. 23:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy én mennyire imádnálak, ha lakótársat keresnék... Teljesen átérzem.

Koliban a szobatársam durván hangosan horkolt. Lehetetlen volt mellette normálisan aludni. Az összeköltözés elején néhányszor próbálkozott nagy arccal lenni, amikor délután 1-1 órát aludtam. Benyomott hangosan filmet és zenét, de elég határozottan léptem fel ellene és legalább akkor ezekből visszavett végleg.

Albérletben meg érdekes volt a szitu. Egy párral laktam. Eleinte örültem, hogy vééégre nyugodtan aludhatok, mert nagyon csendesek voltak, amikor aludtam. Aztán, ez kb. 1 hónap után egyre zajosabbá vált. Pl. amikor reggelre mentek dolgozni, lazán kiültek a konyhába, a szobám mellé és nekiálltak elég hangosan telefonálni.


Szerintem próbálj meg határozottan odaállni elé, hogy te ezt és ezt szeretnéd. Gondolom rávágja, hogy oké és menne tovább, de tartsd fel, hogy tényleg így legyen, amíg határozottan bele nem megy. Így legalább nyomatékosítva lenne a dolog.

2020. okt. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most egyelőre akutabb gond, hogy megmondjam neki, hogy fizetni kellene, mert ma van a határidő, de mivel el se olvasta a szerződést, csak aláírta, szerintem nem jegyezte meg, hogy nem hotel ez, hogy a hónap végén van kifizetés... De sokan azt hiszik, hogy előre bizony nem fizetnek. És ezt is hogy gondolják? Ha úgy döntenének, hogy lelépnek a hónap közepén akkor én meg hoppon maradnék... nem véletlen kell a hónap elején fizetni. Persze van kaució is, de az meg nem lelakható. Csak ha valami gond van, akkor kell, hogy legyen mihez nyúlni, mert nem mindig én teszek tönkre dolgokat a lakásban.:D
2020. okt. 10. 03:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és véletlen vagyok fent most, nem azért, mert nem hagynak aludni, magamtól ébredtem. XD
2020. okt. 10. 03:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Figyelj, XY, nagyon jó lakótárs vagy, tetszik, hogy..., de egy-két dologban változásokra van szükség. Első: kérlek, a megállapodás szerint fizesd a bérleti díjat, tehát most esedékes. A második: amikor alszom, pihenek, ne zajongj és ne moss, azaz este 9-től reggel 9-ig. Cserébe én is figyelek arra, hogy ne zavarjalak, ha olyankor mosnék, amikor téged zavar, szólj nyugodtan, megbeszéljük." Akár ki is rakhattok egy cetlit vagy táblát a mosógépre, amikor zavarna titeket a mosás, csak ne felejtsétek el levenni ébredéskor.
2020. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 6kor kelek mindig, nem tudok fetrengeni tovább. Ha éjfélkor fekszek le, akkor se.

Szerintem ülj le és besz~ld meg vele a stabályokat.

Ha nem megy a dolog keress más lakótársat, de már a legelején szögezd le ezeket a dolgokat.

2020. okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!