Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dohànyzó alsó szomszéddal mit...

Dohànyzó alsó szomszéddal mit csinàltok?

Figyelt kérdés

Dohànyzó alsó szomszédot hogyan toleràlnàtok,ha megkérnétek,hogy legynlen szíves lemenni a hàztól 20 méterre ès ott cigizzen,de nem hajlandó. Kiàll az erkélyre és kb napi 20x ott cigizik. Sose nyissak ablakot? Klíma amitől kicsit cserélődne a levegő attól rosszul vagyok begyulladnak az izületeim(tisztítva van rendszeresen). Napi 20x nem akar lemenni,hogy cigizzen. Nekem meg màr nagyon rossz,hogy a cigifüstben kell élnem,nagyon egészségtelen.


Ötletek?


Köszi,ha valaki vàlaszol.


2020. okt. 10. 08:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
67%
Ajánlj fel neki havi 70 000Ft-ot, hogy ne az erkélyén cigizzen. Lehet ezt elfogadja és így lemegy majd a ház elé.
2020. okt. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
48%
Ha a saját erkélyén cigizik, nem tudsz mit csinálni, de engem is zavarna, főleg, ha napi hússzor, mert akkor tényleg gyakorlatilag mindig száll fel a cigifüst. Esetleg ha elkezdenél fa klumpában járkálni meg edzeni otthon (ugye te laksz felette), és szól, akkor te is mondhatod, hogy a saját lakásodban neked ez kényelmes, de szívesen egyezkedsz vele: beszerzel egy puhább papucsot, ő meg mindig vagy legalább x időszakban, pl. délutánonként lemegy a ház elé cigizni.
2020. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
38%

Én is ebben a helyzetben vagyok, nem lehet mit tenni. Én örülök, hogy legalább kimegy az erkélyre, mert volt olyan, hogy a konyhában, wc-ben gyújtott rá. Na akkor viszont olyan volt, mintha az én konyhámban tette volna. Lementem és tök kedvesen, normálisan megkértem, hogy ha lehet, legalább a lakásban ne tegye. Azóta figyel rá és az erkélyen is kevesebbet bagózik.

Nálunk ez volt a kompromisszum. Ő kevesebbet csinálja, de ha igen, akkor én eltűröm. Normális embereknél ez így megy.

Bírom, amikor habzó szájjal érvel valaki amellett, hogy azt tehet a lakásában, amit akar, mindenki más tűrni köteles.

De hát engem is megillet a birtokvédelem (a friss levegővel) :D

Vagyis totális patt helyzet.

2020. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező. Nekünk is volt ilyen gondunk, ráadásul nekem migrénes fejfájást okoz a rohadt bagófust, tehát muszáj volt kompromisszumot találni.


Az alattunk lakó füstölt fél óránként, és az összes füst bejott hozzánk.


Én azt találtam ki, hogy vettem egy vezeték nélküli csengőt. Megkertem hogy a nyomógombot tegye fel az erkélyere és amikor dohányozni kezd nyáron, amikor ablakok nyitva, akkor nagyon röviden nyomja meg a csengőt ami nálunk az előszobában szólt (így nem zavart senkit annyira, rendes csengőnk nincs, így nem okozott zavart) és csuktam be az ablakokat hátul azonnal.


Jó fej volt, mert megtette, én zartam, így nem volt gond.

2020. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
17%
Az szép.Ha én lettem volna a szomszédod szerintem hamar leszerelted volna azt a csengõt:D
2020. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
Na. Miért? 😂
2020. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
59%
Reggel 8tól éjjel 1ig halgathattad volna.
2020. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
79%
Jaaa 😂😂 azért finomítottuk a részleteket, 10 es este 9 között volt ez, utána meg előtte nincs nyitva az ablak. 😉 Meg amikor elutaztam akkor is szóltam neki hogy nem kell nyomni 😂
2020. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!