Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? Rosszul vagyok a gondolattól es szégyellem, hogy egy faluban nőttem fel, most pedig egy kisvárosban kell élnem.

Figyelt kérdés

Akaratlanul is meg az anyámra is haragszom, amiért nem költözött fel a testvérével Pestre es ott maradt egy nyomorult kis faluban a beteg apámmal... egy szép nő volt, rengeteg lehetősége lett volna egy nagyvárosban. 19 évesen érettségiztem, addig nyilván nem mozdulhattam sehova a kisvárosból, utána jöttek a gondok, sok mentális betegséget állapítottak meg nálam, ennek ellenére külföldön kaptam munkát, amit volt, hogy tudtam csinálni, volt, hogy nem, ilyenkor haza kellett jönnöm ebbe az elhagyatott borzalomba. Rengetegszer próbálkoztam volna felkoltozni Pestre, de a külföldi munka miatt nem tudtam kivenni albérletet,

mivel eddig semmire nem mentem a kezelésekkel, sokszor volt, hogy nem kaptam munkát, ezért pénzem sem lett volna albérletre.

Párkapcsolatot/baráti kapcsolatokat nem tudok kialakítani, szóval ilyen segítségre nem számíthatok. Arról nem is beszélve, hogy a betegségem része, hogy a mai napig rettegek a sötétben, szóval egyedül nem is lakhatnek soha. A szakember is megmondta, hogy kietlen helyekhez társítom a depressziót, plusz a sok gyerekkori rossz emlek miatt, nem szabadna ide visszajonnom. Betegesen féltékeny vagyok minden nagyvárosi emberre, ez lenne a nagy vágyam es nem valósulhat meg... az anyám testvérének volt esze, ő elmenekült a nyomorult kis faluból, ahol felnőtt, pedig az anyám sem érezte itt jól magát, de ennek ellenére sem mozdul innen, pedig tudja, hogy mi velem a helyzet. Mit lehet ilyenkor csinálni?


2020. okt. 24. 08:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Anyámnak a munkabírása, a szociális készségei fényévekkel jobbak, mint az enyém, mindig könnyen talált magának kapcsolatot, van egy nővére, aki okos volt es lelépett, nem volt egyke, mint en es nincsenek mentális problémái. Nekem van 5 diagnosztizált. Csak ennyi a különbség köztünk. Másrészt ez mar tényleg személyiség függő, de el nem tudom képzelni, hogy ki az, aki a fiatalkorat egy 1200 fős kis tanyán akarja eltölteni, ahol a sarki kocsma a központ... sírni tudnék, ha az ilyen helyekre gondolok. Es nem megsérteni akarom a falusiakat, ha valaki élvezi, nincs gond, en rosszul vagyok meg a gondoltától is. Meg a megyeszékhelyek gondolától is rosszul vagyok.
2020. okt. 24. 09:46
 12/19 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted milyen Pesten élni? Miért lenne olyan nagyon jó? Az se tüntetné el az otfajta betegségedet.

Szerintem valami alomvilag lehet a fejedben a fővárosi életről...

2020. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Voltam mar ott huzamosabb ideig es Pestnel meg 5x nagyobb városban is. Az utcán odajönnek hozzam ismerkedés céljából, egesz éjjel van élet, rengeteg a lehetőség, a munkalehetőség, nem kietlen, eleve az épületek látványa megnyugtat, magyarorszagon minden ott van, de tényleg magyaráznom kell, hogy mi a különbség Pest es egy 60ezres megyeszékhely között? Másrészt oda nem köt rossz emlék.
2020. okt. 24. 10:08
 14/19 anonim ***** válasza:
Rengeteg pesti alig várja, hogy kiszabadulhasson a városból a vidéki nyugiba, jó levegőre, stresszmentes életbe legalább pár napra vagy hétre, de lehetőleg eleve nem is Pesten lakik, hanem csak a környéken.
2020. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Persze, amikor egy nagyvárosban éltem nekem is ho volt lemenni egy hétvégére vidékre... a pestiek többsége megzavarodva abban a semmiben, amit a magyar kisvárosok kínálnak. Plane a falvak.

Ne hasonlítsuk mar azt össze mikor a lehetőségek tárházából jól esik lejonni vidékre es szabadságon lenni, azzal, hogy valaki bizonyos körülmények miatt nem tud kiszakadni onnan, amit utal.

2020. okt. 24. 10:38
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Neked tenyleg valami komoly bajod van.

Kisvárosban nincs minden héten fesztival, meg 3D mozi, drogot sem arulnak minden utcasarkon.

Azon kívül minden rendelkezésre áll ami kell.

2020. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Imádom mikor jönnek a “hat neked tényleg komoly bajod van” kommentek. Mi a cel ezzel, annyira ignorans vagy, hogy csak ennyire futja? Vagy jól esik levezetni a frusztracioidat azzal, hogy lebetegezed azt, aki mar eleve leírta, hogy mentális gondjai vannak? Micsoda fantasztikus, eszes ember vagy.

Valóban csak a 3D mozi hiányzik, a szoc fóbiám miatt 15 eve nem voltam moziban, es Pesten is minden sarkon drogot árulnak. Semmi más különbség nincs.

2020. okt. 24. 14:51
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
Es ha ilyen mindenfobias hopihe vagy, akkor pesten mivel jobb? Vagy ott hirtelen elmulik minden bajod?
2020. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bakker 15 éve Pesten élek, meg senki nem jött oda hozzám ismerkedni a sarkon, hogy baratkozzunk. De biztos velem van baj. 🤔🤔🤔
2020. nov. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!