Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más egyetemista de tudta...

Más egyetemista de tudta megszokni az egyetemre és haza ment egyetem után?

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tolmácsot szeretnék kérni.
2020. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Más egyetemista se tudta megszokni az egyetemet, és költözött haza diploma után?
2020. okt. 24. 11:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Pénzkidobásnak érzem azt a négy évet, sehol se volt jó, pedig laktam barátokkal, kollégiumban, albérletben.
2020. okt. 24. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én imádok egyetemre járni, pedig nálam plusz nehézség, hogy külföldre költöztem. Két dologban nehezebb, egyrészt a magyar szeretteimet ritkábban látom, másrészt jóval költségesebb, mintha Budapesten maradtam volna.


Nem mindenki egyforma, így nem is várható el ugyanaz. Valakinek bejön az egyetem, valakinek nem. Valakinek bejön a költözés, valakinek nem. Neked nem vált be, majd keresel mást.

23/L

2020. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem, én imadtam, egyetem után ott maradtam még 2 évet dolgozni, de rá kellett jönnöm, uogy hiába a legjobb város Szeged, nem fizetnek jól és ezért költöztem vissza
2020. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kicsibarany ***** válasza:
96%
Nem egészen értem, mi köze a tanulmányoknak ahhoz hogy hogy érezted magad az aktuális szállásodon?
2020. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy haza akartam menni mindenhonnan
2020. okt. 24. 11:17
 8/9 kicsibarany ***** válasza:
97%
Próbáld ki a levelező vagy esti szakot.
2020. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább a közegen, környezeten múlik és ennek csak egy szelete az egyetem. Én pl. egy kisvárosban éltem és gyerekként/tiniként még szerettem ott lakni, de fiatal felnőttként gyűlöltem és mindenáron el akartam költözni otthonról. Az egyetem erre is adott egy tök jó lehetőséget, viszont az elképzelésekhez képest egyáltalán nem éreztem ott jól magam. Sokkal több lehetőségem volt (tanulás, munka, szórakozás, kikapcsolódás, vásárlás stb.), viszont ezeket nem is tudtam kihasználni és magányosnak éreztem magam. Úgy mentem oda, hogy nem ismertem senkit sem és az egyetemen már egy sokkal lazább közegbe kerültem, nem alakultak ki tényleg szoros barátságok, kapcsolatok. Úgyhogy én is sokszor hazavágytam és rendszeresen haza is jártam, mert otthon ott volt a családom és ott voltak a barátaim is. Viszont ez nem a város vagy az egyetem miatt volt így, hanem inkább az emberi kapcsolatok miatt. Valamint az egyetem után hazaköltöztem, de ennek egyszerű oka van: nem volt máshová mennem. Szóval szerintem ez több tényezőn dől el.
2020. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!