Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan, aki vidékről...

Van olyan, aki vidékről költözött fel Pestre és nagyon megbánta?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egyéni dolog, de kiváncsi lennék saját tapasztalatokra.

Sosem gondoltam, hogy majd egyszer ezen fogok gondolkozni, de úgy érzem szivesen költöznek Debrecenből Pestre. Úgy gondoltam, hogy ez a város tökéletes, mert nem túl nagy, de azért mégis csak egy nagyobb város. Viszont az albérlet árak szörnyen magasak, pesti szinten vannak, miközben a fizetések borzalmasak. Illetve Debrecenben az emberek is nagyon érdekesek, kedves arcokat kb.sosem látok. Kevés a kikapcsolódási lehetőség, rossz a közlekedés, nincs semmi látnivaló a közelben, és úgy alapból nagyon unom. A párommal költöznénk és 2 dologtól félünk igazából: Mindkettőnknek aránylag szerethető, jó munkahelye van és aggódunk mi lenne, ha Pesten nem találnánk ilyen jó munkalehetőségeket. A másik, hogy honvágyunk lenne. Ő 12 éve él itt, én születésem óta (25), és fogalmamunk sincs hogyan viselnénk ezt a fajta változást.

Akik ugyanígy vidékről költöztek Budapestre tudnának negatív és pozitív véleményeket mondani?

25/L


2020. okt. 29. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Fiatalok vagytok, valtsatok.


Meglatjatok milyen lesz.

Mindenkinek más.

2020. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Egyelőre ne vegyetek lakást, csak albiba menjetek.


Ha pedig nem tetszik, simán vissza lehet jönni. Az én környezetemben nagyon sok ember megjárta Pestet, de visszajött. Köztük én is... Pedig én még csak nem is Debrecenben élek, hanem Kazincbarcika mellett egy faluban. Ki tudja, lehet, nektek tetszeni fog.

2020. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy miért döntöttél úgy, hogy inkább visszamész? Volt valami konkrét oka?
2020. okt. 30. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Max 1 dolog miatt jönnék vissza, ha nem kéne irodába járni, de az ottani fizetést kapnám. Pesten élni pár évig tök jó, sok program, lehetőségek. utána lehet megutáljátok. Nézelődni kell. Meg ugye attól is függ milyen szakmában melóznátok. Amúgy meg fiatalok vagytok, ez is igaz.
2020. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már rég volt, mikor visszajöttem BP-re, nem laktam messze addig sem, Pest megyében, fővároshoz közel, de érezni lehetett azért, hogy ez itt nem BP :D Visszajöttem, éltem, suliztam, melóztam és észrevettem, hogy hiányzik egyre jobban az erdő, a zöld, a hatalmas fák az utcákban, a madárdal, a libagágogás, a kakaskukorékolás... Hiányzik a csend, a BP-hez képest kihalt utcák, a nyugalom. Már kicsit sok a zaj, pedig elég külső kerületben lakok és laktam mindig is.
2020. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!