Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan aki falura költözött...

Van olyan aki falura költözött és megbánta?

Figyelt kérdés
Megörököltem a nagyszülői házat aminek nagyon örültem mert hitel nélkül nem tudtunk volna sose venni. Albérletben laktunk egy kisvárosban innen 20 kilométerre. 32 éves vagyok, egész életemben ott laktam. Tavaly ezt a házat felújítottuk és ősz óta is lakunk. Eleinte tetszett is, hogy újdonság van mit csinálni, de egyre jobban vagyok vissza. 20 kilométer semmi, mégis mintha a világvégén lennék. Összes családtagom ott lakik, egy 5 perc biciklizéssel ott voltam anyukámnál, bárhol. Most meg 2 hetente látom őket, mert férjem autóval jár dolgozni, buszjárat meg alig van mert másik megye. Olyan nyomasztó a hely is, erre szinte csak öregek laknak. Egyre jobban úgy érzem kár volt idejönni de összes tartalékunk a felújításba ment, meg kisfiam is már ide jár suliba. Ha el is adnánk max 4 milliót érne, annyiért nem tudunk városba venni, albérletet meg már nem akarunk fizetni.

2020. ápr. 16. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

el sem tudnám képzelni, hogy az anyámék húsz kilométernél közelebb lakjanak



élvezd a nyugalmat

2020. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Én elköltöztem Pestről, és nagyon megbántam.

Pedig itt csodás friss levegő van, sokkal egészségesebben tudok itt élni. Pestre ha felmegyek, fulladozok a bűztől.

Mégis hiányzik :(

2020. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben a legtöbb pár megbánta.


Hiába a kert, az erdő, a madarak, a csend, de amikor a boltban 7-re elfogy a kenyér, meg a legközelebbi multibolt 30+ km.-re van, vagy amikor a kórház 50-re,...

Na ezek a dolgok a cumik, főleg ha nincs kocsi.


ÉS!


FŐLEG A MELÓ!


Itt SOK helyen kihalásos, ráadásul vagy hajnali busz, vagy kocsi, zsebből!



Igaz, van 2 ellenpéldám is.

Az egyik srác körzeti megbízott lett. Ő a király. MINDEN ingyen! Lakhatás, vadhús, hal, tüzelő, ...

A m

2020. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Én nem meg egyáltalán,kinek mi a fontos persze.

Két auto alap ,mert a közlekedés szar de a ház csodás és belegondolva amikor egy szobás panelben lennék most karantén ban ...nos Nemhiszem hogy bírnám. Jobbak itt a körülményeink :)

Jo levegő csönd nincsenek idegesítő szomszédok akik fel kopognak hogy ne porszívózzak 9 kor.



De ez kinek kinek a beállítottságátol fugg.

2020. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Bocs, rányomtam.


Szóval a másik pozitív példa:


Doki lány, Szeged mellett. ISTEN lett a városban. A pasik körül rajongják, csomó boríték, meghívások vadászatra, ölésre, városnapra,... egy helyi celeb lett.

2020. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, te melyik bolygón élsz?
2020. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Másfajta életstílus. Pesten egymást érik a boltok, pékségek, szórakozóhelyek stb. Vidéken van 1 CBA, egy dohánybolt meg 1 kocsma.


Én eleve nem szerettem a nyüzsit, a bűzt és a sok embert, ezért én szeretek vidéken lenni. Nyilván bosszantó (főleg az elején), hogy vadászni kell boltot ami nyitva van, 6 után megáll az élet stb, de mi hamar hozzászoktunk és nem bántuk meg.


Az a nyugalom, csend ami itt van, bőven kárpótol minket.


Egyébként 20 km az semmi, nem is értem miért vagy így fennakadva ezen. 🤔

2020. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

6.-nak.


?

2020. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj, de szerintem buta vagy.

MINDENKI tudja, hogy a falusi élet milyen hátrányokkal. Te hogy hogy nem tudtad?

Én 23 évig falun éltem, és amikor arról volt szó, hogy összeköltözünk a párommal, eszünkbe sem jutott, hogy falura költözzünk, pedig lett is volna eladó ház a közelben. Soha nem költöznék vissza falura.


Ezt az anyukázós dolgot sem értem, felnőtt embernek miért kellene a szülei nyakán élnie? Én 7 éve élek úgy, hogy anyámékat évente kb. 5-6x látom, azaz nagyjából kéthavonta egyszer. Minek kell kéthetente nézegetni őket?!

2020. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%

Én nagyon szeretem.

Családomhoz csak ritkán járunk (havonta kb, békeidőben - most két hónapja nem voltunk), és ezt imádom. :)

Baráti körünk is messzebb lakik, autóval negyed óra szóval ha szeretnénk találkozni akkor nem macera, bármikor megoldható, viszont nem átjáróház vagyunk ahol folyton lógnak a haverok. (Akik közel laknak egymáshoz, azoknál ezt látom.)

Magát a falut, a nyugalmat imádom, mondjuk nálunk hozzá tartozik, hogy nem egy nagy valami bejárni a városba, 1 órára vagyunk Pesttől szóval simán elérhető minden munka és szórakozás célra, ha van rá igény. Ngyon világ végi helyre én se szeretnék költözni, ahonnan nem lehet eljutni sehova, nincs bolt, nincs munka, stb.

Viszont ez aranyat ér, hogy közel a csend, a természet. Most például otthoni munkavégzés van a munkahelyemen, a kollégáim Pesten élnek lakásban, ők már mind kaparják a falat, én nem is emlékszem hogy valaha éreztem volna magam ilyen kiegyensúlyozottan, hiszen itthon vagyok, és bármikor vár az erdő, ha szeretnék akkor csak egy fél órás sétára is kimehetek, vagy kétnapos sátorozós túrára is. Ez bármit megér nekem.

2020. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!