Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

A kedves szomszédom, miközben a kertben dolgozik, bömbölteti a fos zenéjét. Már megkértem szépen, hogy halkítson rajta, de nem. Rendőrt is hívtam, de szinte én voltam a sz*r, hogy minek zaklatom őket ilyennel.

Főleg akkor idegesít fel ez a barom, mikor éjszakázás után vagyok.

Mit lehet tenni egy ilyen nyomorultal?



2020. nov. 7. 14:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Ki írta, hogy csendben kéne vágja a füvet?? Szövegértés azért még megy? Eleve nem arról volt szó, hogy az zavarja, ha a kerti munkákat csinálja a szomszéd, hanem az, hogy bömbölteti mellé a zenéjét, ami történetesen nem csak őt zavarja!

Senki egy büdös szóval nem mondta, hogy hozzá igazodjanak, de azért ne az legyen már a normális, hogy egy ember nyugodtan kiidegelheti a többi szomszédot, miközben annyival is meglehetne oldani, hogy lejjebb veszi a hangerőt. Minimálisan alkalmazkodni a másikhoz, ez az ami sokaknak nem megy.

2020. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Kertes meg a panel tudod ebben különbözik s nem csak a kerti munkáról van szó hanem a " fos " zenéről tehát ha a kérdező favoritjai mennének az nem zavarná.


Mellesleg de van 10-ig csendháborítás még mindig... Ebben különbözik a kertes meg a panel.


Azêrt arra is kíváncsi lennék neki merre hány méter az üvöltetés... Mert pl. Kiteszi az udvarra a dankó rádiót vagy a mély basst tolja a szobából s azt hallja...


Holnaptól én is átmegyek a nyanyához mert nyomja a rádiót amikor kint van 🤷🤷🤷

2020. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mérj


[link]

2020. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%

Csendháborítás terén nincs különbség, ugyanúgy vonatkozik a társasházakra/panelekre és kertes házakra, annyi hogy a panelnél van külön házirend, amiben átfogóan kitérnek, hogy pl felújítani és egyéb hangos zajjal járó tevékenységet meddig lehet végezni, ahogy településenként a családi házakra is vannak "speciális" szabályok, pl fűnyírás és egyéb tevékenységekre vonatkozóan. De a csendháborítás szabálya mindenkire ugyanúgy vonatkozik, függetlenül attól, hogy hol laksz!


"Mellesleg de van 10-ig csendháborítás még mindig"


NEM, NINCS! Legalább tájékozódjál már minimálisan, mielőtt hülyeségeket hordasz össze. Már rég nem létezik ez a szabály.


De tessék:


"Csendháborítás



"195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."


és


"Jogilag bármilyen zaj, ami megzavarja a közvetlen környékén élők nyugalmát, az csendháborításnak minősül, akár még napközben is."


Szóval igenis napközben is követhetsz el csendháborítást, nem csak este 10 után!


Egyébként családi házban is szükséges a minimális alkalmazkodás a másikhoz, márpedig ha valaki szó szerint üvölteti a zenét, akkor igen is jogosan lépnek fel a szomszédok. Hallgasd a zenédet, amilyet akarsz, nem erről van szó, de ahhoz nincs jogod, hogy az összes környező szomszédodat zavard azzal, hogy nem bírod emberi hangerőn hallgatni, ennyi. Mondjuk akibe szorult minimális empátia, annak eleve nem kell ezt magyarázni ugyebár....


De semmi gond, az ilyennek viszonozni kell a szívességet, majd mikor ő pihenne és a szomszéd bömbölteti a zenéjét, akkor elgondolkodik. Legjobb barátnőméknél is volt egy ilyen őstulok, hiába kérték szépen, hogy kicsit halkítsa lejjebb, mert kint a kertben 1 méterre állva egymástól nem hallják, amit a másik mond, semmi. Megunták és kivitték a hangfalakat, aztán adtak neki, egy héten át mindennap. Utána érdekes módon sikerült emberi hangerőn zenélni. :)

2020. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!