Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valahonnan a szomszédból ágyi...

Valahonnan a szomszédból ágyi poloskák jönnek át, mit csináljunk? Hívtunk már szakembert kétszer is, de mivel nem mi vagyunk a góc, így ő sem tud nagyon mit kezdeni, az irtásoknak nálunk nem volt értelme.

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudni, melyik lakásból jönnek, így sajnos a közös képviselő sem tud mit tenni. Viszont ez az állapot így tarthatatlan...

2020. nov. 23. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi házunkban is van ilyen gond.

A kk kötelezheti a lakókat, hogy állapotfelmérést eltűrjenek a lakásukban.

Ha nem sikerül a felmérés,mert nem mindenki engedi be a felmérőket,a Nemzeti Népegészségügyi Központban bejelentést kell tenni, mert közegészségügyi fertőzés a poloska.

2020. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Egyszer volt egy nagy, közös irtás mindnekinél, de akkor is volt egy pár lakó, aki nem engedte be az irtókat... Szomorú, hogy pár ember képes egy egész lakóközösség életét megkeseríteni! Köszi a tippet, nem is értem, a kk miért nem lépte már meg akkor azokkal szemben, akik megtorpedózták a közös irtást.
2020. nov. 23. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
6%

Tudom, hogy a hazfalon, ablakon keresztul is jonnek, de amugy nem lehet a hezagokat, reseket kiiktatni? Csovek mellett, illetve szellozonyilasokra pl finom halot szerelni?

Mint tuneti kezeles, persze.

2020. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lakótelepen élek. Van egy fertőzött lakás a lépcsőházunkban jó régóta.

Januárban engem is elért a végzet. Persze, megpróbáltam eleinte magam megoldani a problémát. Elfújtam jó pár liter poloska elleni szert. Elszórtam jó pár doboz port is. Aztán maradt a hivatásos irtó. Felméréskor mondta, sikeresen elűztem az ágyamból a dögöket, de szépen beköltöztek az ágyamhoz közeli ajtófélfa takaró alá és onnan indultak vacsorázni belőlem.

Az irtás óta nincs bogaram. Amit én megteszek, hogy talán sikerül távol tartanom őket, a következők:

Konnektorok kiszedve, a lyukba rovarirtó por beszórva. Konnektor körül kétoldalas ragasztó szalag.A parkettaszegély szilózva, plusz mellette egy szép rovarirtó porcsík rászórva. Ágylábra szintén kétoldalú ragasztó került. Szerencsére a fűtéscsöveknél nincs rés.

Hetente matrac kiporszívózva, gőzkacsával átfújva,Insecticid 2000-el befújva. Az ágyam melletti polcsor szintén lefújva,ágy melletti szekrény lefújva az összeillesztéseknél. Ajtófélfa borítás is ilyenkor lefújva. Amit még betartok, az ágyam nem érintkezik sem fallal, sem padlószegéllyel, sem semmivel a padlón kívül.

Ez az én harcom és idáig nyerésre állok :)

2020. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia,sajnos nálunk is ez van.Másodszorra fertőzödtünk vissza,borzalmas(panelban lakunk).Nekünk a szakember azt mondta,hogy ha a fertőzött lakás saját jogilag semmit sem lehet tenni,az Ántsz is csak felszólíthatja az írtásra.Viszont ha bérlik a főbérlő kötelezheti őket.

Tudom milyen borzalmas,ez a második körünk,és kb megőrülök.Mikor már kezdem azt hinni eltüntek hármassával jelennek meg a dögök.Én annyit javasolnél az előttem szólókhoz,hogy ragaszd le a szegélyt és konnektort,én is azt tettem,és így remélem a harcunknak vége lesz:)Viszont ha van rá lehetőségetek,akkor aludjatok matracon és az ágyat hagyjátok ott.Protectet javasolnám,hogy legyen otthon és fujjátok írtás után,mert a masodik flakon protect utan talaltam mar halott dögöket,és a szakember is megmodnta,hogy ez jó szer és hatékony,de anyagilag ugyanugy jössz ki mint egy profi irtasbol.

2020. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!