Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ragadnak itt le az emberek?

Miért ragadnak itt le az emberek?

Figyelt kérdés
Sokaknak nincsenek nagy terveik az életben. Miért? Mi az ami itt tartja őket ebben a sz@rban? A legtöbb ember aki ide születik, az itt is marad. Nekem például nagy terveim vannak az életben és nem ragadott itt le. Ők miért elégszenek meg azzal amit alapból az élet adott nekik? Vannak akik nem képesek elvégezni egy iskolát sem, mert konkrétan semmit sem várnak az élettől. Elmennek ide-oda dolgozni, ahová még felveszik őket, végzik a kemény fizikai munkát a nagy semmiért. Még szinte szabadidejük sincsen. Idővel családot alapítanak, eltelik az életük úgy hogy semmire sem vitték. Aztán csak síránkoznak hogy nekik mennyire sz@r életük van, holott semmit sem tesznek azért hogy jobb legyen. Annyira lusta nép ez..

2020. nov. 30. 03:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

Talán azért, mert senkinek nincs kedve kimenni külföldre téglát pakolni.

Te inkább ne minősíts egy népet. Inkább a te néped a lusta, mert a mi adónkból éltek és tucatszámra szülitek a purdékat.

Vissza lehet menni Indiába, ha valami nem tetszik.

2020. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!

Tanulj meg kulturáltan fogalmazni!

2020. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Most akkor lusták, vagy feleslegesen dolgoznak?

A kérdés eléggé ellentmondásos, de én is kíváncsi volnék, mire vitted te az életben. Tényleg megtanulhatnál kulturált módon kiírni egy kérdést, mert ez csak provokálás és köpködés.

2020. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Nagy tervei mindenkinek lehetnek, de szívesen megnéznélek 20 év múlva.


Szerintem nem lusta, aki nap mint nap elvégzi a kemény fizikai munkát, és van, akinek a családalapítás az álma mondjuk.

Ne a saját mércéd alapján akard megítélni, ki mennyire sikeres! Lehet, hogy ő jól érzi magát az adott munkahelyen, és nem szeretne váltani.

2020. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%
Az két különböző dolog, hogy az embernek vannak-e tervei, vagy hogy itt akar-e maradni? Én természetesen nem tudnék máshol élni, mert ez a hazám, egy idő után a kérdezőnek is honvágya lesz, vagy legalábbis remélem, és itt is el tudom érni amit szeretnék. Ha valakinek csak az anyagiak jelentik azt, amit el akar érni, akkor menjen külföldre, de ha valakinek egy jó szakma, amit szívvel-lélekkel csinál,akkor ne menjen, még akkor sem, ha itt nem kap érte annyi pénzt. Én megvetem azokat, akik csak az anyagiakra hajtanak.
2020. dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%

15: örülök, hogy te jól érzed magad, DE:

Miért reméled, hogy a kérdezőnek honvágya lesz?


Azt tudod, hogy a külföldi életet nem csak az anyagiak miatt választják az emberek?

2020. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%

Én inkább azt nem értem, minek mennek el. Inkább tanuljanak.

Aki külföldra vándorol, az jellemzően néhány évvel később sikertelenségtől átitatva hazakullog.

Aki tanult, az itthon is tud érvényesülni, aki pedig nem tanult, az akármelyik országba költözhet, nem lesz sikeres.

2020. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

17: ezt honnan veszed: rengeteg embert ismerek, aki kiment külföldre, boldogult és ott is maradt, és rengeteget, aki tanult és nem boldogul otthon.


Igazából arra akarok kilyukadni, hogy mindenki helyzete más, mindenki legyen ott, ahol jól érzi magát. Csak azt nem értem, hogy aki állandóan panaszkodik, hogy így szar itt meg úgy szar, az miért nem lép.

2020. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem ezt a lenéző stílust.

Miért is kéne, hogy meg akarja valaki váltani a világot?

Miért probléma ha valaki egy szakmunkas végzettséggel (vagy akár az nélkül) dolgozik egy gyárban vagy bárhol máshol?

Ki vagy te, hogy pálcát törj mások feje felett?

Mit gondolsz neked minden terved sikerülni fog, és semmi segítség nélkül el fogod érni?


Kérlek kedves kérdező, hogy néhány év múlva írj ehhez a kérdéshez, hogy is alakultak a nagy terveid

2020. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Egy szóval sem mondtam hogy nekem segítség nélkül sikerülni fog, vannak olyan emberek akik mellettem állnak mindenben és segíteni is fognak el érni a céljaim. Sőt 2 közülük külföldön él és még rokonság is. Tőlük tudom hogy sokkal jobban lehet boldogulni külföldön. Más hozzáfűzni valóm nem is lenne. Kívánom mindenkinek a legjobbakat! Na pussz

2020. dec. 3. 15:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!