Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek a helyemben ?...

Mit tennétek a helyemben ? Jelenleg egy viszonylag kicsi albérletben lakom, egy szobát bérlek, többen vagyunk a lakásban.

Figyelt kérdés
Van, akivel jobban kijövök, van, akivel kevésbé, de inkább semlegesnek mondanám. Nos, alapvető nehézséget jelent nekem együtt élni másik emberrel, egy lakásban élni plusz 1-2 emberrel ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy egész hámozott citromot kellene egyhuzamba megennem. Nem feltétlen mondanám magam antiszociálisnak, de az együttlakásra allergiás vagyok, még egy baráttal se nagyon vállalnám be lehet, mert ott is előbb-utóbb egymás agyára mennénk. Haza nem mehetek, elköltöztem, és amilyen otthoni hangulat van ott (hosszútávon feszültség, kiabálások, veszekedés) a hazaköltözés sem opció, pláne hosszútávra.

2020. dec. 3. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Nos ez attól függ, mi a hosszú távú terved. Tarssal szeretnel e együtt élni, vagy pedig egyedül. Ha Tarssal, akkor keresni valakit, vele más lesz talán az együttélés.


Ha egyedül, akkor keresni egy kicsi olcsó lakást, amit egyedül is tudsz finanszírozni, vagy egy külön bejáratú ketszobasat, ahol van max meg egy lakotars, és ketten talán nem zavarnatok egymást egy tágasabb lakásban.


De én is inkább a kicsi egyedülit valasztanam.

2020. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Most erre milyen választ vársz? Haza nem akarsz menni mert ott rossz, oké. Így egy szobát bérelni és többen együtt lakni rossz, oké. Akkor marad az, hogy kiveszel egy albérletet egyedül, ha van rá pénzed. Ha nincs, akkor mit tehetünk mi innen? Nem rosszból mondom, megértem, ha csak kiakarod írni magadból, csak ez olyan helyzet, amin nem lehet segíteni innnen. Vagy van pénzed egyedül élni vagy nincs és akkor tűrni kell.
2020. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Harapófogóban érzem magam.
2020. dec. 3. 15:39
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Meg tudsz fizetni egyedül egy kis lakást?
2020. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha neked minden opcióval van valami bajod, akkor

1) Vegyél ki önálló lakást

2) ha nincs rá keret, lottózzál!

3) pszichológus

2020. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát én se nagyon tudnék idegenekkel összeköltözni, de ha arra kerülne a sor, akkor valószínűleg egy darab lakótársat keresnék. Egy csendesebb, visszahúzódót talán, akivel nem zavarnánk egymást. De igazából lehet csak az a baj, hogy egy veled nem kompatibilis személlyel költöztél össze. Más opció nem nagyon van.
2020. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, próbálok válaszolni rájuk:


1: " Nos ez attól függ, mi a hosszú távú terved. Tarssal szeretnel e együtt élni, vagy pedig egyedül. Ha Tarssal, akkor keresni valakit, vele más lesz talán az együttélés. "


Nos, társsal együtt élni attól olyan messze vagyok, mint ide Mekka, még egy másik univerzumban sem tudom ezt elképzelni.


2: Csak gondoltam kiírom, hátha jár más is hasonló cipőben és tud segíteni.


4: " Meg tudsz fizetni egyedül egy kis lakást? "


Hát ennek sajnos nincs nagy realitása, nincs sok pénzem, ha lenne, már léptem volna. Lehet több pénzembe fájna, cserébe nem kéne a lakásban kerülgetni embereket, osztozkodni a hűtön és komfortosabban érezném magamat.


5: 1) Vegyél ki önálló lakást- valószínű ez lesz majd, de jelenleg nem engedhetem meg magamnak anyagilag.


2) ha nincs rá keret, lottózzál!- hogy aztán azt a pénzemet is elb@xxam, ami eddig volt ? Az, hogy nyerek az ötöslottón, annyi esélye van, minthogy Mari néni holnap felébred és pénisz nő ki a lábai között.


3) pszichológus: Pénzhiányt nem oldja meg a pszichológus sem. Ha az antiszocialitásra érted, tény, hogy nem vagyok nagyon extrovertált, sok embert nem bírok meg a környezetemben. DE alapvetően nem az emberekkel van bajom, hanem HA emberekkel kell EGYÜTT LAKNI ÉS KERÜLGETNI EGYMÁST,pláne ha idegenek. Tehát nem embergyűlölő vagyok.


6: " Lehet csak az a baj, hogy egy veled nem kompatibilis személlyel költöztél össze."


Ez is közrejátszik picit, viszont, mint írtam, baráttal SEM szívesen laknék. Talán egy fokkal szívesebben, de egy idő után megutálnánk úgyis egymást a másikunk rigolyái miatt.

2020. dec. 3. 18:18
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor patthelyzet. Marad a jelenlegi felállás. De egyszer biztos ebben is lesz változás. Semmi sem örök.
2020. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
Ilyenkor az van hogy az ember tűr amíg sajátba nem mehet. Én is azt csinálom, utálok másokkal lenni de 16 éves korom óta kolis voltam, 2-3 szobatárssal, utána albiban lakótársakkal. Amíg nincs pénz saját lakásra vagy nem keresel annyit hogy egyedül kifizess egy garzont, addig marad a szívás.
2020. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akivel lakom együtt, lehetne akár a legjobb barátom is, de a xarát nem akarom szagolgatni, vagy várni a wc-re, de ott van és menten összefosod magad...
2020. dec. 3. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!