Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérlet közös konyha felosztása?

Albérlet közös konyha felosztása?

Figyelt kérdés
Egy albérletben lakom 4 másik emberrel, van egy konyhánk ami pont arra alkalmas, hogy 1 ember kényelmes főzzön benne. Aki hasonlo helyzetben van, ti ilyenkor megvárjatok amíg a másik végez? A 4bol 3 azt csinálja h odajon meg pluszba és elkezd ő is főzni. Az a furcsa, hogy alapvetően társaságkedvelo vagyok, de főzni jobban szeretek egyedül, amikor tudok gondolkodni meg odakoncentralni. És bevallom kicsit idegesíto amikor a lakótársam is ott tesz vesz meg megkerdezi mit fozok, aztán elindul egy small talk, amihez nekem főzés közben semmi kedvem. Én vagyok az idiota vagy más is szívesebben fozocskezik egyedül? 21L

2020. dec. 7. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartok együtt főzni? Mármint ugyanazt a kaját több szemelyre, nem pedig mindenki saját magának... Persze nem mindig, de néha jó az ilyen, plusz ugye költséghatékonyabb is.


Ez amúgy nem válasz a kérdésedre, csak úgy eszembe jutott.

2020. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jóban vagyunk, de nem ennyire :D valamint mindenkinek mások az étkezési szokásai
2020. dec. 7. 22:46
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Akkor készítsetek egy időrendet, hogy ki mettől meddig ügyködhet.
2020. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat de mást ez gondolom totál nem érdekel :D valszeg csak én nem vagyok normális
2020. dec. 7. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

De kerdezo, ha nem kommunikalsz veluk, akkor mit varsz? Ezt meg kell beszelni, ezzel nincsen semmi baj, pici konyhank van nekunk is, engem is idegesit ha a parom kozben ott matat, amikor fozok, mert lepni nem lehet olyankor.

Beszelj veluk, biztos megertik.

2020. dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem akarom h bunkonak gondoljanak, mert tényleg nem velük van a bajom, teljesen jofejek, és jól kojovunk
2020. dec. 7. 23:15
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Hat akkor meg szenvedj tovabb, te dolgod :D te amugy ilyen martir tipus vagy, ugye?
2020. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig rohadt sok időt megspórolnál, ha mondanád nekik, hogy csináljanak nagyobb adagot :D
2020. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukámmal és két testvéremmel lakom, de nem mindig főzünk együtt, mert eléggé eltérő dolgokat szeretünk. Általában úgy néz ki, hogy anyukám és az egyik tesóm főznek együtt, én külön magamnak, a másik tesóm is külön magának. Nekünk is kicsi a konyhánk, mi meg szoktuk beszélni, hogy ki mikor főz. Másképp nem lehet, kommunikálni kell. Családban is, albérletben is, mindenhol. Ez az együttélés alapja. Ha nem mondod meg nekik, akkor nem fogják maguktól tudni, hogy téged zavar, hogy többen főztök egyszerre.
2020. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3 lakótársam van és a hétköznapok során azért furcsa lenne közösen főzni. Ennyire azért nem vagyunk jóban, ilyet a barátokkal és családtagokkal szoktam csak csinálni. Néha amikor sütök palacsintát akkor nekik is szoktam csinálni, de ez kivételes dolog max havonta egyszer.


Én is le szoktam ülni beszélgetni, ha rajta kapom őket a konyhában. Ha ehhez neked nincs kedved, akkor egyenesen meg kell mondanod vagy annyira rossz társaságot kell biztosítanod, hogy elmenjen a kedvük tőled.


Nálunk mondjuk nincs probléma a hellyel, ritkán akarunk egyszerre főzni. Én kicsit random, de jellemzően korán szoktam főzni 4-5 körül, az egyik lakótársam óramű pontossággal főz minden egyes nap fél 6 és 6 között, egy másikuk kicsit később 7-8 között, a harmadikat pedig jó, ha heti egyszer látom.

2020. dec. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!