Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tі feljelentenétek ebben az...

Tі feljelentenétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van a társas házunkban egy csaj a negyedekin, ő kozmetikus, szalonba dolgozik alkalmazottként. Néha itthon is fogad embereket, amelyik nap nem dolgozik a szalonba. Ma hallottam két másik szomszéd arról beszélt, hogy fel kéne jelenteni, mert hogy nem vállalkozó, így adót csal, meg a főbérlő se tudja, hogy otthon is dolgozik.


Amúgy aranyos, nincs vele gond, nem zajong, csendesek, férje is normális, dolgos ember. Nem értem miért fáj az valakinek, ha igyekszik egy kis plusz jövedelemhez jutni. Nem árt senkinek szerintem.


Ti mit szólnátok hozzá, szúrná a szemeteket egy ilyen szomszéd?



2020. dec. 18. 17:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem szólj.

Ha nem hisz neked az ő dolga.

De jobb ha óvatos.

Amúgy az úriember jobban érezné magát,ha feljelenti a felesége kozmetikusát?

A szalon sem ingyen csinálja a kezeléseket,szempillát,stb.

Arról nem is beszélve, hogy a saját feleségét is lejáratná.

Ha a férjem ilyen aljas lenne..

nem sokáig lenne a férjem.

2020. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Maganügy , ne ártsd bele magad .
2020. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenképp szólj neki, hogy azok a szomszédok erre készülnek!
2020. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Idióták ! A kozmetikus csaj elszólná magát egy vita közben és a spicli lenne mindenki ellensége , még szembesitenek is . Mikor jött ki jól a kibic aki leleplezett alattomos embereket ? Nem gyilkossagra keszülnek , akkor lehetne intezkedni de pletykara irigysegre adni dőreseg . A szavazásokat jogsit és nyílt fórumozások kommentelesét IQ teszthez kötném . Leesne a net látogatottsága 5% ra .
2020. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
35%

Én szólnék. Nem azt mondanám, hogy X és Y erről beszélgetett, hanem hogy két, házunkbeli férfi. És persze hozzátenném, hogy "nem tőlem tudod". Én azt tanácsolnám, hogy házbelit ne fogadjon, amíg nem lesz számlaképes, és utána is minden házbelinek adjon számlát (KATÁ-nál amúgy sincs jelentősége, ha nem lép túl egy nagyon magas összeget).

Amúgy az a legundorítóbb az egészben, hogy a feleségük hozzá jár, ők maguk jópofiznak a férjével, de azért simán beköpnék a NAV-nál. Az ötvenes években nagy spicli-karriert futhattak volna be!


Írod, egy szempilla-csináltatás 20e Ft. Szerintem ezt azzal kell összevetni, hogy egy szalonban mennyiért csinálnák meg. Ilyen kis fekete-maszekolásoknál mindig inkább kevesebbet kérnek, mint a normál üzlethelyiségekben, ami teljesen érthető is: kevesebb a költsége, hisz nemcsak nem adózik, de gondolom olyan felszereltsége sincs, mint a szalonban, ill. maga a hely kialakítása is olcsóbb. Ebből adódóan alacsonyabb a színvonal. Nem a szolgáltatásé, hanem a többi körülmény: a vendég nem tud elmenni WC-re vagy tisztálkodni, hisz az ott élő család fürdőszobáját csak nem fogja használni. Ha pedig ezért ugyanannyit kérne, mint a szalonban, akkor nyilván az emberek inkább odamennének, nem ilyen körülmények közé. Ez egy "olcsón szerényet kapsz" szolgáltatás. Ebből viszont nyilvánvalóan következik, hogy ami nála most 20e Ft, az a szalonban ennél csak több lehet. Márpedig ha ez ilyen árban mozog, akkor nyilván ennek vagy a ráfordított ideje, vagy az anyag-, eszköz- stb. költsége akkora, hogy ebből lehet normális nyereséget kigazdálkodni.

2020. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
15 Dehogy... Mindenki nyomorog ebben az országban de amire van pénz arra van....pilla pilla pilla.... Ettől függetlenül szólj neki mert lehet hitelt törleszt a csaj, és kell neki a pénz. De azért ez hogy 20ezer a pilla elég undorító, és az is hogy ebből hogyan élnek, más dolgokat meg folyamatosan lealkudnak és sokallják. Gondolom 7 évig folyamatosan tanult hogy pillázhasson...
2020. dec. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Munkahelyen 35-ért csinálja. Kívülről láttam csak, de elég fullos belvárosi üzletnek tűnik. Én 3-4 éve ismerem őket, amióta itt laknak, azóta ezzel foglalkozik, előtte nem tudom mennyi ideig csinálta. Itthon valamikor tavaly kezdte el, vagy tavalyelőtt nem tudom pontosan, szerintem nem olyan régen. Saját lakásra gyűjtenek azt mondta, hitele szerintem nincs, bár a kocsin lehet van, én ritkán beszélek a férjével, meg nem is akarom ennyire beleütni az orrom.

Nekünk végülis kényelmesebb, hogy itthon havi 1x megcsinálja a páromnak, egyrészt majdnem fél áron van, másrészt nem kell menni másik kerületbe. Páromnak tetszik, no meg szerintem is jól áll neki :D

Köszi a válaszokat, engem nagyon bosszantott ez a helyzet, mert még ha illegális tevékenységet folytatna, mit tudom én, drogot árulna vagy prosti lenne megérteném ha be akarnák köpni, de így azért ez színtiszta irigység :(

2020. dec. 19. 06:28
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne idegesítsd őket hogy színtiszta irigység mert juszt is feljelentik. Azért havi 400 ezer ft-ot, majdnem félmilliót keresni feketén nem kicsit undorító....................................................................................................... Más meg adózik bakker.

Ez azért így elég gáz hosszú távon.

2020. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hát ok, mondjuk durva, dehát attól nekik nem lesz jobb életük, ha feljelentik. Mondjuk az is durva, hogy a szalonnak megkeres 2-3 misit és kap 250et :D
2020. dec. 19. 08:29
 20/23 anonim ***** válasza:
29%
Beszéljétek meg hogy még max 1-2 hónapig csinálja max aztán battyogjon el a hivatalba és váltsa ki a vállalkozóit. Ennyiből bőven kijön.
2020. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!