Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kérheti az egyik lakó(albérlet...

Kérheti az egyik lakó(albérletben) a másikat, hogy ne ott egyen büdös ételeket ahol ő tartózkodik, ha az enni szándékozónak van saját szobája, asztala?

Figyelt kérdés
Büdös ételek; székely káposzta, hajfélék, sajtfélék,...

#albérlet #együttélés #büdös étel
2020. dec. 30. 16:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9*

Képzeld magad a helyébe, ott dolgozol a nagyszobába erre valaki megékezik a lakótársaid közül egy adag "büdös" kajával és csak meg sem kérdez téged, hogy zavarna-e. Gondolod ha téged így semmibe vennének akkor simán fel kelnél a géped elől és kijönni és addig nem mennél vissza míg be nem fejezte? Aztán vissza mennél és ott üldögélnél nyugiban a káposztaszagban?

hmmm.


Ha gondolod leírom az én elképzelésemet, hogy ilyen esetben mi a normális, aztán kijavíthatnátok, hogy mit látok rosszul. megköszönném!

2020. dec. 30. 17:08
 12/18 A kérdező kommentje:

#10


Egyetértünk,(hogy inkább a nappaliban eszünk mint a szobában) de nem akkor ha budit csinál és már előtte volt valaki ott akit zavarhatsz a szagával, nem?

2020. dec. 30. 17:10
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!

Azt kellene elfogadnod, hogy egy közösségben (táborban, kollégiumban, munkásszállón, stb) csak olyasmit kifogásolhatsz, ami nem rendeltetésszerűen van használva.

Ha mondjuk valaki behurcolna a nappaliba egy lavórt és ott kezdene pucérra vetkőzve mosdani, vagy hozna egy vödröt és beleszarna.

A nappali étkezésre is való, tehát, ha téged zavar valaki kajájának a szaga - ami lehet, hogy csak neked büdös, másoknak ínycsiklandó - akkor neked kell/ene onnan elmenned.

Ha utána visszamész, ki lehet szellőztetni, az egyébként sem árt időnként.

2020. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem kérheti!

De úgyis mindegy, te ide megerősítésért jöttél, nem kaptad meg, ezért vitatkozol és nyomod a pirosat. Nosza!

2020. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

"Miért kérné az étkezni kívánó, hogy ne ott tartózkodjon ha már előtte ott volt a szobában és van saját szobája illetve konyha is ahol ehet?"


Nem tudom, te hogy vagy vele, de én utálok közönség előtt enni, ezért is nem járok pl. étterembe. És tudom, hogy sokan vannak még így. Szerintem teljesen reális teória, nem kötözködés.

2020. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14*

Egy válaszra sem nyomtam pirosat.

Tiéd is egy vélemény, tiszteletben tartom csak nem értek vele egyet. Az is lehet ha te lennél a helyemben akkor máshogyan látnád.

Sok ember képtelen más helyzetébe bele helyezni önmagát.


Nincs ezzel semmi probléma, ez legyen a legnagyobb bajom. :)

Egyszerűen csak érdekelt a nagy többség véleménye, hogy ha adott egy albérleten belül úgy étkezni, hogy NE zavarjuk a másikat mert van saját szobája + közös konyha ami üres akkor ha szeretné elkerülni egy konfliktust akkor inkább a két helyiség egyikében étkezem(ha büdi) vagy ha nagyon ott szeretnék lenni ahol már más ott van akkor megkérdezhetném, hogy zavarja -e a káposztaszaga mielőtt bevinném.


Túl léptem ezen a

2020. dec. 30. 18:21
 17/18 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ez olyan dolog, amit illik előre megbeszélni, mielőtt még a közös bérlet létrejönne.

A kérdező részéről jogos lehet a felvetés, mert azért SZINTE mindenkinek van valami olyan étel, amit nem bír elviselni. Amennyiben ezt az elején meg tudják beszélni és egyetértés van és oda-vissza működik (pl. én nem eszem melletted káposztát, te nem eszel mellettem pacalpörköltet - tetszés szerinti ételekkel, cselekvésekkel behelyettesíthető) akkor nagyfokú illetlenség a másik fél részéről ezt figyelmen kívül hagyni.

Tulajdonképpen ebben az esetben is - mint általában mindenben - a megfelelő kommunikáció lenne a lényeg EGYMÁSSAL, és nem másnak panaszkodni.

2020. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodni jöttem, beszéltünk mi erről az esetről azonnal a lakótárssal csak nem jutottunk megegyezésre. Kíváncsi voltam, hogy ebben az esetben ti mit reagálnátok, hogyan látjátok.

Az 5* válaszolóval tudok egyetérteni.

2020. dec. 31. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!