Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kedves Ázsiában lakó/járó...

KarolinaSarosi kérdése:

Kedves Ázsiában lakó/járó emberek válaszolnátok nekem kérlek?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfelelő kategóriát választottam-e de reménykedem benne hogy eljut azokhoz az emberekhez akikhez szólni szeretnék. Szándékaim lennének ázsiában elhelyezkedni a jövőben így ehhez lenne pár kérdésem. Melyik országban voltál/laktál/laksz? Mennyire megfelőek az életkörülmények milyen munkát érdemes kinn végezni? Az emberek mennyire szívesen fogadják a külföldieket? Az alábbi nyelvet hogyan tanultátok/ nehéz volt? Ha ottani párod van akkor a családja ezt hogy fogadta mennyire macerás beilleszkedni oda? Illetve ilyesmi kérdések érdekelnének.


Előre is nagyon köszönöm.



2020. dec. 30. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Àzsia egy kicsit nagy, szóval nem ártana tudni, hogy melyik ázsiai ország érdekel leginkább. Pl nem mindegy, hogy Irak vagy Thaiföld?

Thaiföldön pl tuti találsz munkát angol nyelvtudással pincérnöként a kiscsillió hotel egyikében, de Irakban már neccesebb. Jó ez két szélsöség volt, de tudni kéne, hogy pontosan hova akarsz menni.

2020. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban voltál/laktál/laksz?


Japán


Mennyire megfelőek az életkörülmények?


Teljesen megfelelôek. Oxigén, víz korlátlan mennyiségben elérhetô. Élelmiszer fizetôs. A hômérséklet sem szélsôséges.


Teljesen milyen munkát érdemes kinn végezni?


Leginkább amihez értesz. Az egészségügyben például nagy a munkaerôhiány, ezért ha megvan a végzettséged (honosítani kell a diplomát), kapkodni fognak utánad.


Az emberek mennyire szívesen fogadják a külföldieket?


Ha igyekszel alkalmazkodni és betartod az udvariassági szabályokat, semmi gond nincsen. Persze nem fog mindenki kedvelni, de egy magyar közösségben is mindig vannak akikkel nem jön ki az ember.


Az alábbi nyelvet hogyan tanultátok?


Nyelviskola, magántanár, önszorgalom, tokiói nyelviskola


nehéz volt?


Ez reatív. Én imádok nyelveket tanulni, a kanjikat meg különösen szeretem, így nem tûnt nehéznek. A németet jobban utáltam.


Ha ottani párod van akkor a családja ezt hogy fogadta?


Elôttem is volt külföldi párja, így nem lepôdtek meg különösebben.


mennyire macerás beilleszkedni oda?


Mire párkapcsolatom lett, már több, mint öt éve éltem kint, így volt gyakorlatom a kommunikációban. Ha igyekszel alkalmazkodni, tiszteled a kultúrájukat, nem lesz gond. Nyilván ki lehet fogni ellenséges rokonokat is, de akikrôl én hallottam beházasodott külföldiekrôl, mind jól megvannak. Nekem is szerencsém volt, apósom és anyósom egy angyal. Jobban kijövök a japán anyósommal, mint a saját anyámmal.

2020. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat nekem jobban Japán vagy Thaiföld felé húz a szívem
2021. jan. 1. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban voltál/laktál/laksz?

-Tajvan, de Kína is rövid ideig


Mennyire megfelőek az életkörülmények milyen munkát érdemes kinn végezni?

-A magyarnál mindkét helyen jobbak az életkörülmények. Alapvetően úgy látom, hogy az összes szektorban el lehet helyezkedni.Hogy mit érdemes, változó, szerintem lehetőségektől függ.


Az emberek mennyire szívesen fogadják a külföldieket?

-Tajvanon a helyiek szeretik a külföldieket, igaz szerintem azért, mert azt a nyugatot látják bennünk aminek a tekintélye megvédi őket Kínától. Kínában kevésbé szeretik a fehéreket, én érzek rajtuk egy lenéző felsőbbségi tudatot, amelyben benne van hogy mi leszünk a világ első és legnagyobb országa, nemzete, te pedig egy szar bevándorló vagy-hiába vagy magasan képzett, nyelvet beszélő, magas, szőke és hófehér férfi. Mindkét állam bevándorlás ellenes, ezért nehéz külföldiként letelepedni.


Az alábbi nyelvet hogyan tanultátok/ nehéz volt?

-Évekig tanultam Kínaiul. Nagyon nehéz.


Ha ottani párod van akkor a családja ezt hogy fogadta mennyire macerás beilleszkedni oda?

-Hatalmas szerencsém van, irtózatosan rendes velem párom családja. Fél évig náluk is élhettem. Klisé, de egy kelet ázsiai fehér pár azért annyira nem rendkívüli, ugyan olyan emberek mint mi. Lehet mi vagyunk nagyon toleránsak, de kulturális különbségeket sem éreztem.

2021. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!