Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen hely Miskolc? Van...

Milyen hely Miskolc? Van munkalehetőség gyárakon kívül és mennyit lehet ott keresni?

Figyelt kérdés
Rá akarnak beszélni, hogy adjam el a házam és vegyek ott, mert párom szülei ott laknak és akkor tudnak segíteni alapon nem pedig 200 km-re laknának.

2021. jan. 14. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

van


0 és 10M között lehet keresni

2021. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én maximum akkor laknák ott ha ott lenne házam,vagy jelen esetben a párod szüleihez költöznétek.


Mivel foglalkozol most?

Mit szeretnél dolgozni?

Most melyik megyében éltek?


Először mindenképpen legalább 3 hónapra költözzetek oda a párod szüleihez,nézzetke szét, keressetek munkát, aztán ha le telt még 3 hónap akkor mérlegeljetek.

Ha tetszik akkor adnám el a házam.

2021. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De lehetőleg ha olyan környékén élsz most akkor inkább ki adnám.
2021. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én pesten dolgozom ott nettó 270-300 at keresek, plusz ha eladnám a házat is maradna még belőle adósság, mert hitelből újítottam fel, egyedül is vettem a házat szóval nem közös.


Mellesleg nekem egyáltalán nem tetszett Miskolc, sok a roma is meg semmi érdekeset nem láttam benne. Lehet nyáron szebb sőt biztos.

De hogy én ott keressek kb 120 ezret + adósságom is maradjon meg csokra vegyünk házat amit após javasol az számomra egy hülyeség

2021. jan. 15. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

#4 Teljesen egyetértek veled,nagyon rosszul lája az apósod,nem roszból mondott de gondolom csak azt akarják hogy a kislányuk a közelben legyen.

Semmiképpen ne add el a házad.

Oda költözhetsz esetleg hogy lássák rajtad hogy megpróbálod de a házad ne add el.

2021. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Biztosat a bizonytalanért ( munkára, megélhetésre gondolok)

Nem szeretném

2021. jan. 15. 12:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne tedd!
2021. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez így elég tág kérdés.... Hogyne lenne munka a gyárakon kívül. Nem írtad, mivel foglalkozol, mi a végzettséged. Van munka, igen, aki akar az el tud helyezkedni. Azt ne várd, hogy 8 általánossal elmész kukásnak, és hozzád vágnak havi 500 ezret.
2021. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Bármit is dolgozol, a pesti 270-300 után Miskolcon sem 120 ezret fogsz keresni...
2021. jan. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miskolcra igazán jellemző a lokálpatriotizmus, így sokan mondanák a "Milyen Miskolc" kérdésre, hogy hát nyilván gyönyörű, a legszebb, csodás stb. Való igaz, vannak szép részei, azonban nyilván vannak olyan helyek is, ahová nappal sem tenném be a lábam, nemhogy éjszaka, azonban szerintem ez kb. minden városra ráhúzható. Közbiztonság? Hmm... Nem a legjobb, de szerintem nem is rosszabb, mint Budapesten.

Nyilvánvaló, hogy mivel É-ÉK-Mo.-ról beszélünk, így a bérek, továbbá a munkalehetőségek sem ugyanolyanok, mint pl. Budapesten, vagy épp a Nyugat-Dunántúlon, azonban tartom magam ahhoz, hogy aki keres, az talál is munkát, aki akar, az dolgozni is fog. Természetesen a gyárak nagy mennyiségű munkaerőt vesznek fel, de az főleg az agglomerációból származik, illetve egyedül a gyárak bizonyos pozícióira lehet jelentkezni 8 általános nélkül is, ami hát az északi falvakra igencsak jellemző... Azonban az éremnek mindig két oldala van, ugyanezen gyárakban is vannak olyan pozíciók, ahol igencsak jól lehet keresni, akár többet is, mint amennyit itt fentebb említettetek.

A házat így hirtelen nem adnám el a helyedben semmiféleképpen, inkább kiadnám valakinek, de ez csak a személyes véleményem. Ha a párod szülei annyira segíteni akarnak, úgyis megengedik, hogy náluk lakjatok egy ideig, vagy segítenek az albérlet kifizetésében.

Azt tanácsolom, nézz körbe az interneten, milyen munkalehetőségek vannak Miskolcon, illetve az agglomerációban, továbbá milyen házakat, és milyen áron találtok. Ha a munkahelyed engedi, én is ezt tenném, amit már tanácsoltak: menjetek el Miskolcra huzamosabb időre (ha csak egy hónapra is), véleményem szerint ennyi idő alatt el tudod dönteni, szeretnél-e ott élni, vagy sem.

Üdv.

2021. febr. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!